2014 NPC Ironhouse Classic

NPC
Years: 2014

MEN'S BODYBUILDING

Novice Overall Winner
Nathan Bailey
Overall Winner
Amado Castillo
Heavyweight
1. Jose Gerrado Gomez

Middleweight
1. Amado Castillo
2. David Gamez

Lightweight
1. Leon Torrez
2. Omar Florez
3. Ricky Garibay
4. Steven Olivares
5. Andy Rivera Jr

Novice Heavyweight
1. Nathan Bailey
2. David Castillo
3. Michael Cisneros
4. John Pandos

Novice Lightweight
1. Alfredo Peralta
2. Alan Padron
3. Julio Cerdo
4. Javier Lopez
5. Mathew Ramirez
6. Victor Guerra

Novice Middleweight
1. Trent Linton
2. David Gamez
3. Adan Garcia

Teen
1. Brandon Evans
2. Brandon Hall
3. Andy Rivera Jr
4. Abram Saucedo
5. Julio Cerdo

Masters Over 35
1. Jose Gerrado Gomez
2. Leon Torrez
3. Omar Florez
4. Javier Lopez
5. Adan Garcia
6. Michael Cisneros

Masters Over 50
1. Frank Medrano
2. Paul Rodriguez
3. John Pandos

FIGURE



1. JoAnn Rodriguez
2. Melissa Ireland
3. Missy Bunce
4. Miranda Guzman
5. Clarisa Carrizales
6. Melissa Gutierrez
7. Martha Velasquez
8. Erika Sanchez
9. Joanna Pequeno
10. Alexis Normandez

Masters
1. Melissa Ireland
2. Missy Bunce
3. Melissa Gutierrez
4. Erika Sanchez

BIKINI

Overall Winner
Julissa Barrios
Class A
1. Julissa Barrios
2. Grecia Cepeda
3. Jennifer Lopez
4. Cindy Elena Sauceda
5. Balkis Lopez
6. Itzel Garcia
7. Genesis Garcia
8. Melinda Garcia
9. Rocio Duarte
10. Gabriela Sanchez
11. Priscilla Quintero
12. Priscilla Salinas
13. Jennifer Guzman

Class B
1. Vanessa Zounarripa
2. Odemaris Gonzalez
3. Amira Hindi
4. Kaylie Fountain
5. Diana Alvarez
6. Claire Garcia
7. Claudia Villarreal
8. Meri Heggie
9. Alejandra Silguero
10. Nellie Pequeno
11. Eliana Cavazos
12. Aimee Garcia

Teen
1. Itzel Garcia
2. Angelica Rodriguez

Masters
1. Jessica Forquer
2. Balkis Lopez
3. Veronica Gaitan
4. Claudia Villarreal
5. Nellie Pequeno
6. Meri Heggie
7. Terry Aguirre
8. Melinda Garcia
9. Ileana Pena
10. Diana Ang
11. Sharee Rosas

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Michael Garcia
Class A
1. Alexander Garza
2. Christian dela Pena
3. David Garcia
4. Erick Ramirez
5. Julio Cerda
6. Leonardo Silva
7. Omar Florez
8. Michael Luna
9. Jorge Bautista

Class B
1. Michael Garcia
2. Thomas Caballero
3. Trent Linton
4. Tomas Mercado
5. Jesus Esparza
6. Eddy Arenas Jr
7. Justin Taylor
8. Kyle dela Cruz
9. Aldo Mirales
10. Luis R Guzman
11. Eduardo Aguilar
12. Alex Lampos
13. Ronnie Ozuna

Teen
1. Michael Garcia
2. Elvin Nunez
3. Julio Cerda
4. Kyle dela Cruz
5. Michael Mery

Masters
1. Javier Lopez
2. Michael Luna
3. Robert Meave
4. Alan Smith

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Gloria Peregrino

FITNESS

Teen
1. Stacy Ozuna

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Martha Velasquez