2014 NPC Mid Atlantic Cup

NPC
Years: 2015 2014

MEN'S BODYBUILDING

Novice Overall Winner
Joshua Brown
Overall Winner
Brian Hankinson
Super Heavyweight
1. Matthew Dawson
2. Todd Herrmann

Class C
1. Steven Trotter
2. Mathew Georgetti
3. Nathan Andriscin

Heavyweight
1. Mike Rea
2. Cleve Palmer

Light Heavyweight
1. Brian Hankinson
2. Joshua Brown
3. LeeMarvin Stoudemire
4. Derrick Connors
5. Robert Skok

Middleweight
1. Stephen George Moran
2. Nathan Glaser
3. Mike Driscoll
4. Montana Trombetta
5. Mike Runco

Junior
1. Mike Driscoll

Welterweight
1. Jeremy Sherbondy
2. Dan Haberkost

Lightweight
1. Adam Jazwinski

Novice Heavyweight
1. Joshua Brown
2. Robert Skok
3. Derrick Connors

Novice Lightweight
1. Mike Driscoll
2. Jeremy Sherbondy

Teen
1. Dan Haberkost

True Novice
1. Joshua Brown
2. Jeremy Sherbondy
3. Adam Jazwinski
4. Joe Falcone
5. John DennisJr.

Bantamweight
1. Vincent Brasco

Masters Over 35
1. Cleve Palmer

Masters Over 40
1. LeeMarvin Stoudemire

FIGURE

Masters Overall Winner
Jenny Montgomery
Overall Winner
Kaitlin Shields
Class A
1. Kaitlin Shields
2. Kristen Fink
3. Jenny Montgomery
4. Shannon Cagna
5. Jamie Jazwinski
6. Stella Stratigos
7. Cassie Prindle
8. Tammy Mauceri

Class B
1. Jennifer Slyman

Class C
1. Jen McDermott
2. Jacqueline Heffner
3. Kristen Ganzhorn

True Novice
1. Kristen Fink
2. Jen McDermott
3. Jacqueline Heffner
4. Jamie Jazwinski
5. Robin Marion
6. Cassie Prindle
7. Tracy Andrews

Masters Over 35 Class A
1. Jenny Montgomery
2. Shannon Cagna
3. Tammy Mauceri

Masters Over 35 Class B
1. Jennifer Slyman
2. Robin Marion
3. Kristen Ganzhorn

BIKINI

Masters Overall Winner
Beth Sciullo
Overall Winner
Erin DeBlois
Class A
1. Erin DeBlois
2. Kaitlin Shields
3. Courtney Bateman
4. Heather Fallica
5. Alyssa Schomaker
6. Cassie LaRosa
7. Stephanie Testa
8. Jill McCartney

Class B
1. Beth Sciullo
2. Krystal Bates
3. Chelsea Guiseppi

Class C
1. Asya Heckel
2. Coryn Clay

True Novice
1. Asya Heckel
2. Erin DeBlois
3. Heather Fallica
4. Alyssa Schomaker
5. Krystal Bates
6. Chelsea Guiseppi
7. Allison D'Andrea
8. Jill McCartney

Masters Over 35 Class A
1. Alyssa Schomaker

Masters Over 35 Class B
1. Beth Sciullo

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
William Smolensky
Class A
1. Matt Lawless
2. Nathan Seredich
3. Talin Cooper

Class B
1. William Smolensky
2. Jeremy Rozewicz
3. Shannon Hayes
4. Christian Frem
5. Matt Black
6. Zack Davis
7. Steve Kester
8. Brandon Feese
9. Christian McCaren

True Novice
1. Jeremy Rozewicz
2. Zack Davis
3. Jeffrey Hart
4. Matt Black
5. Steve Kester
6. Brandon Feese
7. Christian McCaren
8. Joel Testa
9. Nathan Andriscin

Masters Over 35
1. Shannon Hayes
2. Matt Black
3. Joel Testa

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Tiffany Reffner
2. Joanne Richardson
3. Gabrielle Reynoso
4. Bethany Tomaszewski
5. Millie Hanlon