2014 NPC Natural Pennsylvania

NPC
Years: 2014 2013

MEN'S BODYBUILDING

Novice Overall Winner
Nicholas Lalwani
Overall Winner
Nicholas Lalwani
Men's Overall Comparisons

Heavyweight
1. Anthony Campagna
2. John Chelednik

Light Heavyweight
1. Quincy Alexander Hathway
2. David Kendig
3. Alan Voelki

Middleweight
1. Chad Mace
2. Jess Taylor

Welterweight
1. Brandon Russell
2. Clay Moorefield
3. Travontii Montgomery

Lightweight
1. Nicholas Lalwani
2. Nick Hembree
3. Tom Montgomery

Novice Heavyweight
1. Anthony Campagna
2. David Kendig
3. Chris Tatarski Jr.
4. Alan Voelki

Novice Lightweight
1. Nicholas Lalwani
2. Brandon Russell
3. Greg Johnston

Teen
1. Nick Hembree
2. Chris Tatarski

True Novice
1. Kary Murray
2. Greg Johnston

Bantamweight
1. Ron Silvis

Masters Over 40
1. Alan Voelki

Masters Over 50
1. Tom Montgomery

Masters Over 60
1. Tom Montgomery
2. Paul Costelnock

FIGURE

Masters Overall Winner
Jenny Montgomery
Overall Winner
Raenell Harris
Figure Overall Comparisons

Class A
1. Raenell Harris
2. Jenny Montgomery
3. Tammy Mauceri
4. Chris Plaza
5. Christine Kapes
6. Kristen Ausefski
7. Jill Telesz
8. Vanessa Wick
9. Heidi Cline

Class B
1. Leigh Connelly
2. Kim Maschari

Class C
1. Shayna Fiorina
2. Claire Cannon
3. Carolyn Dudek
4. Blaire Richardson

Novice
1. Claire Cannon

True Novice
1. Sylvia Smith
2. Shayna Fiorina
3. Jill Telesz
4. Kristen Ausefski
5. Blaire Richardson
6. Carolyn Dudek
7. Amy Soergel

Masters Over 35 Class A
1. Jenny Montgomery
2. Tammy Mauceri
3. Sylvia Smith
4. Chris Plaza
5. Jill Telesz
6. Vanessa Wick
7. Heidi Cline

Masters Over 35 Class B
1. Leigh Connelly
2. Carolyn Dudek
3. Kim Maschari

BIKINI

Overall Winner
Joanne Taylor


Bikini Overall Comparisons

Class A
1. Elizabeth Alfieri
2. Jasmine Taylor
3. Dawn Halle
4. Keshauna Leigh
6. Rachel Heckman
7. Alexandria Brown
8. Mary Rodriguez

Class B
1. Joanne Taylor

Class C
1. Paula Ribeiro
2. Jessica Bartges
3. Maria Clemens
4. Shannon Hines

Novice
1. Shannon Hines

True Novice
1. Paula Ribeiro
2. Cassidy Shell
3. Elizabeth Alfieri
4. Jessica Bartges
5. Maria Clemens
6. Ashley Altmeyer
7. Mary Rodriguez
8. Ali Postlewaite

Masters
1. Mary Rodriguez

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Raymont Edmonds
Men's Physique Overall Comparisons

Class A
1. Reno Distefano
2. Anthony Salerno
3. Mitch Ellis
4. Eric Yagoda
5. Todd Matthews
6. Zach Klippi
7. Jeffrey Hart
8. Matthew Holub
9. James Flinchum

Class B
1. Todd Shaw
2. Bill Smolensky
3. Josh Hugley

Class C
1. Raymont Edmonds
2. Tommy Parrill
3. Scott Kasics

True Novice
1. Raymont Edmonds
2. Anthony Salerno
3. Josh Hugley
4. Todd Shaw
5. Ryan Decker
6. James Flinchum