2014 NPC Rocket City Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Jeremy Bardon

Light Heavyweight
1. Kevin Hill
2. Matthew Heath
3. Henry Previlor

Middleweight
1. Carl Cammack
2. Hollis Jolly

Junior Heavyweight
1. Jermaine Johnson

Junior Lightweight
1. Chase Gates

Lightweight
1. Marlin Hogue

Novice Heavyweight
1. Daniel Lewis
2. Kevin Bullock

Novice Lightweight
1. Ethan Bonds

Novice Middleweight
1. Jesse Robinson

TN Valley
1. Carl Cammack
2. Kevin Hill
3. Matthew Heath
4. Henry Previlor
5. Marlin Hogue
6. Jesse Robison
7. Chase Gates

Masters Over 40 Heavyweight
1. Daniel Lewis

FIGURE

Class A
1. Benita Moncrief
2. Kayla McAnally
3. Sherry Dorner
4. Tea Chilufya

Class B
1. Jennifer Derby
2. Hannah Simmons

Class C
1. Alisa Korn

Class D
1. Audra Jackson
2. Heather Miller
3. Porscha Porter

Novice
1. Raven Baxter
2. Christie Gann
3. Brooke Courtenay
4. Laura Mawhirter

TN Valley
1. Porscha Porter
2. Sherry Dorner
3. Tea Chilufya
4. Laura Mawhirter

Masters Class A
1. Jennifer Derby
2. Christie Gann
3. Sherry Dorner
4. Tea Chilufya

Masters Class B
1. Audra Jackson

BIKINI

Class A
1. Stephanie Morring
2. Destiny Farris
3. Briel Dawson
4. Kendra Castillo
5. Danielle Gibson
6. Sundance Knox

Class B
1. Erin Price
2. Alex Bailey
3. Lacey Heath
4. Desiree Dillaman
5. Donna Sainato
6. Amy Stewart
7. Brenda Harrison

Class C
1. Sarah Hyche
2. Amy Boston

Novice
1. Datisha Duncan
2. Kris Quick
3. Maegan Collier

Teen
1. Briel Dawson
2. Desiree Dillaman

TN Valley
1. Stephanie Morring
2. Kris Quick
3. Kendra Castillo
4. Desiree Dillaman
5. Amy Stewart

Masters Class A
1. Sundance Knox
2. Pam Tippit
3. Jami Johnson

Masters Class B
1. Sarah Hyche
2. Donna Sainato
3. Brenda Harrison

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Tavares Reid
2. Cole Zeigler
3. Michael Smith
4. Cody Hood
5. Jeffrey Boyd

Class B
1. Robert Gerrity
2. Mac Robinson
3. Mehrdad Shams
4. Jason J. Hayes
5. Jon Perreault
6. Robert Jackson

Military
1. Erick Lee

Novice
1. Billy Spearman
3. Josh Langham
4. Andrew B. Bush
5. Erick Lee
5. Greg Hazelwood
6. Matthew Trimble
7. Joshua Savage

TN Valley
1. Robert Gerrity
2. Tavares Reid
3. Mehrdad Shams
4. Andrew B. Bush

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Vanessa Anderson
2. Olivia D. Underwood
3. Melody Watson

Class B
1. Susanna Eubanks

TN Valley
1. Vanessa Anderson
2. Olivia D. Underwood