2015 NPC Branch Warren Championships

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Robert Wichman
Super Heavyweight
1. Arron Crames

Heavyweight
1. Damion Hackett
2. Tim Reys

Light Heavyweight
1. Robert Wichman
2. Levi Soukup
3. Ethan Larmon
4. Joshua Conner

Middleweight
1. William Roberts
2. Alan Born
3. Nick Hawkins
4. Brandon Bramblett

Novice Heavyweight
1. Damion Hackett

Novice Light Heavyweight
1. Levi Soukup
2. Ethan Larmon
3. Andrew Inman

Novice Middleweight
1. William Roberts
2. Nick Hawkins

Novice Super Heavyweight
1. Arron Crames

Masters Over 35
1. Robert Wichman

Masters Over 40
1. Alan Born
2. Tim Reys

FIGURE

Overall Winner
Leslie Ketcher
Class A
1. Leslie Ketcher
2. Sydney Phillips

Class B
1. Charise Climer
2. Stephanie Ednie
3. Katie Nolte

Class C
1. Mariah Bryant
2. Whitney Mith
3. Renee Black
4. Chris Peters

Novice Class A
1. Leslie Ketcher
2. Cheryl Dimmitt

Novice Class B
1. Stephanie Ednie
2. Charise Climer
3. Katie Nolte

Masters Over 40
1. Leslie Ketcher
2. Chris Peters

Masters Over 50
1. Cheryl Dimmitt

BIKINI

Overall Winner
Taylor Mortensen
Class A
1. Haley Mckenna
2. Amber Talent
3. Jayme Welander
4. Kristina Scheib
5. Marinez Burnett

Class B
1. Jamie Kahley
2. Jennifer Binder
3. Steele Moore
4. Jessica Walker
5. Sarah Dunsmore

Class C
1. Taylor Mortensen
2. Mariah Waltemath
3. Jessica Parsell
4. Allison Schuetz

Novice Class A
1. Jayme Welander

Novice Class B
1. Jessica Walker
2. Steele Moore
3. Sarah Dunsmore
4. Gabrielle Green

Novice Class C
1. Mariah Waltemath
2. Allison Schuetz

Masters Novice Over 40
1. Marinez Burnett

Masters Over 40
1. Kristina Scheib

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Skylar Thornton
Class A
1. Jonathan Childers
2. Alsid Panteau
3. Michael Digatono
4. Michael Graham
5. Jeremy Hoffman
Michael Wyche
Seth Mast

Class B
1. Ronnie Frost
2. Kyle Pearce
3. Simon Schaepe
4. Rashard King
5. Camon Crisp
6. Blake Heatwale

Class C
1. Skylar Thornton
2. Jordan Wheeler
3. James Kriha
4. Nick Klusaw
5. Conner Thompson
Matt Vinson
Nathan Stilmuck

Novice Class A
1. Jonathan Childers
2. Michael Digatono
3. Jeremy Hoffman
4. Michael Graham
5. Andrew Morris
6. Tyrone Ferguson

Novice Class B
1. Simon Schaepe
2. Kyle Pearce
3. Brent Kottle
4. Blake Heatwale

Novice Class C
1. Skylar Thornton
2. Conner Thompson
3. Nathan Stilmuck

Masters Over 50
1. Mark Davis

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Peggy Fevold

Novice Class A
1. Peggy Fevold

Novice Masters
2. Peggy Fevold
2. Rochelle Lemmer