2015 NPC Gold Coast Muscle Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Siavash Fashi
Heavyweight
1. Jai Johnson
2. Myron Sawyer
3. Roger Francois

Middleweight
1. Siavash Fashi

Lightweight
1. Nate Liebermann
2. Justin Lescoulie

Novice
1. Roger Francois
2. William Garcia

Masters Over 40
1. Myron Sawyer

FIGURE

Overall Winner
Betzy Baldger
Class A
1. Jessica Piraro
2. Gracie Gonzalez
3. Christina Wroldson
4. Zerlene Castro

Class B
1. Betzy Baldger
2. Gemma Santos
3. Brittany Loewen
4. Jackie Baker-Arriaga
5. Hejira Thompson
6. Stephanie Campbell

Class C
1. Dakeisha Glenn
2. Kate Williams
3. Nahtalee Lomeli
4. Kelly Grossman
5. Ariel Zeigler

Class D
1. Christine Ajisafe
2. Amber Rutherford
3. Gabriella Batmani

Masters Over 35 Class A
1. Gemma Santos

Masters Over 40
1. Tanya Mah
2. Felicia Alexander
3. Elizabeth Lopez

BIKINI

Masters Over 35 Overall Winner
Janelle Farnsworth
Masters Over 40 Overall Winner
Amanda Tosch
Novice Overall Winner
Savannah Crayon
Overall Winner
Alexandria Babbitt
Class A
1. Adrienne Ochoa
2. Alejandra Clarke
3. Victoria Steiner
4. Jennifer Olszowy
5. Ana Medina
6. Mary Giron

Class B
1. Alexis Frias
2. Gwendolyn Lastra
3. Alisha Peterson
4. Christine Chen
5. Ana Lopez
6. Deidra Tineo
7. Erika Flaig
8. Kyla Drennan
9. Sarneda Flores

Class C
1. Alexandria Babbitt
2. Sabrina Moore
3. Michelle Valadez
4. Ginnie Mae Trias
5. Irina Goryacheva
6. Katie Pearce
7. Sara Benvenoto
8. Jeni Evensen
9. Jackie Peacock
10. Olivia Ellman
11. Dani Damian
12. Theresa Anderson
13. Marissa Gruber
14. Stephanie Huynh

Class D
1. Savannah Crayon
2. Janelle Farnsworth
3. Ingrid Ferris
4. Sarah Woodland
5. Christina Ramos
6. Jazmine Osborne
7. Alexandria Marsden
8. Darci Kruse
9. Rachael Raus
10. Meeda Gamboa
11. Tamrin Olden

Class E
1. Heather Mcallister
2. Reem Abuyousef
3. Lucia Porcayo
4. Jessica Montoya
5. Amber Thompson

Class F
1. Alicia Carter
2. Joy Snider
3. Francine Leyva
4. Angela Palumbo
5. Amanda Tosch
6. Jasmine Kittrell
7. Maritza Taylor
8. Stephanie Rodriquez
9. Marissa Cox
10. Katie Hanke
11. Danieda Cooper
12. Honey Carlson
13. Alexandra Bassett

Novice Class A
1. Alexis Frias
2. Alejandra Clarke
3. Alisha Peterson
4. Victoria Steiner
5. Sabrina Moore
6. Ginnie Mae Trias
7. Katie Pearce
8. Christine Chen
9. Jennifer Olszowy
10. Olivia Ellman
11. Jackie Peacock
12. Erika Flaig
13. Antonia Grafton
14. Kyla Drennan
15. Sara Benvenoto
16. Amy Monin
16. Ana Medina
16. Andrea Cervantes
16. Dani Damian
16. Mary Giron
16. Munchiez Galindo
16. Rosie Frank
16. Stephanie Huynh

Novice Class B
1. Savannah Crayon
2. Ingrid Ferris
3. Jazmine Osborne
4. Lucia Porcayo
5. Jessica Montoya
6. Rachael Raus
7. Dayna Purl
8. Darci Kruse
9. Amber Thompson
10. Kristal Calderas
11. Tamrin Olden
12. Heather Cook

Novice Class C
1. Joy Snider
2. Reem Abuyousef
3. Marissa Cox
4. Mercedesz Nyikos
5. Danette Rivera
6. Maritza Taylor
7. Alexandra Bassett
8. Honey Carlson

Masters Over 35 Class A
1. Jackie Peacock
2. Deidra Tineo
3. Jeni Evensen
4. Thuy Nguyen

Masters Over 35 Class B
1. Janelle Farnsworth
2. Monica Botello

Masters Over 35 Class C
1. Heather Mcallister
2. Amanda Tosch
3. Danieda Cooper
4. Kristi LaVrar

Masters Over 40 Class A
1. Tina Mattis
2. Thuy Nguyen

Masters Over 40 Class B
1. Amanda Tosch
2. Monica Botello
3. Danette Rivera
4. Heather MacArthur

MEN'S PHYSIQUE

Masters Over 35 Overall Winner
David Sessler
Novice Overall Winner
Roman Miranda
Overall Winner
Jason Churan
Class A
1. Jacob Kamine
2. Jason Lubag
3. Gilbert Garcia

Class B
1. Levi Wohl
2. Diego Romero

Class C
1. Charles Giron
2. Landon Tynes

Class D
1. Gilberto Ramirez
2. Peter Miller
3. Roman Miranda
4. Aeres Cross
5. Joseph Rieken
6. Douglas West
7. Casey Osborn

Class E
1. Jason Churan
2. David Sessler
3. Mario Ienni

Class F
1. Ronald Thompson
2. Blake Crider
3. Michael Bruggink
4. Mark Nasr
5. Jason Thomas

Novice Class A
1. Jacob Kamine
2. Laron Taylor
3. Jason Lubag
4. Steven Jaramillo
5. Gilbert Garcia

Novice Class B
1. Roman Miranda
2. Marqus Brown
3. Charles Giron
4. Richard Blanco
5. Billy Kane
6. Mark Ayala
7. Casey Osborn
8. Andrew Taylor
9. Gilbert Saguid

Novice Class C
1. Michael Bruggink
2. Albert Bryars

Teen
1. Sebastian Salsgiver
2. Tyler D'Errico
3. Hasaam Khan
4. William Kokal

Masters Over 35 Class A
1. David Chez
2. Gilbert Saguid

Masters Over 35 Class B
1. David Sessler
2. Arthur Minter
3. Mario Ienni

Masters Over 40
1. David Sessler
2. Kelvin Lucas
3. David Chez

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Tanya Mah
Class A
1. Tanya Mah

Class B
1. Katie Foster