2015 NPC Iron House Classic

NPC
Years: 2016 2015

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Paul Saldarriaga
Heavyweight
1. Saeed Kalantari
2. Ray Davis

Middleweight
1. Paul Saldarriaga
2. David Castillo
3. Josue Serrano
4. Mario Canales
5. Ceasar Sanchez
6. Gary Shane Inskeep
7. Jose Alonzo

Lightweight
1. Verny Rosales
2. Norton Camarena
3. Roberto Meave

Novice Heavyweight
1. Andres Pezoa
2. Davis Ray
3. David Garcia

Novice Lightweight
1. Verny Rosales
2. Rodrigo Perez
3. Omar Flores
4. Luis Alvarez
5. Julio Cerda Jr
6. Rafael Duenas
7. Hector Garza
8. Javier Lopez
9. Alan Padron

Novice Middleweight
1. David Castillo
2. Mario Canales
3. Ceasar Sanchez
4. Rogelio Barillas
5. David Gabriel Alonzo
6. Alejandro Alvarado
7. Robert Alvarez
8. Emiliano Vega
9. Aris Falero
10. Jose Alonzo

Teen
1. Matthew Puga
2. Rogelio Barillas
3. Rafael Duenas
4. Julio Cerda Jr
5. Jorge Gonzalez
6. Fabian Delatorre

Masters Over 35
1. Omar Flores
2. Jorge Armendaiz
3. Richard Ramos

Masters Over 50
1. Saeed Kalentari
2. Andres Diaz
3. Javier Bautista
4. Pedro Lopez

FIGURE



1. Fily Vidrio
2. Janel Doria
3. Veronica Armendariz
4. Tamara Norton

Novice
1. Fily Vidrio
2. Janel Doria
3. Michelle Abbott
4. Tamara Norton
5. Vanessa Martin
6. Klaudia Arregoitia
7. Angela Pena

Masters Over 35
1. Annie Rios
2. Melissa Gutierrez

Masters Over 45
1. Michelle Abbott
2. Angela Pena

BIKINI

Overall Winner
Jeanelle Navarro
Class A
1. Jeanelle Navarro
2. Heather George
3. Cindy Elena Sauceda
4. Lizabeth Mut
5. Erica Mercado
6. Maria De Leon
7. Annie Possis

Class B
1. Julissa Rodriguez
2. Amanda Keener
3. Gabriela Cadena
4. Mikayla Johnson
5. Amanda Chavez
6. Vanessa Urquiza
7. Alexandra Robles

Novice Class A
1. Audrey Perez
2. Jeanelle Navarro
3. Sierra Hinojosa
4. Erica Mercado
5. Selena Muniz
6. Maria De Leon
7. Jovan Reyna
8. Gina Rivas
9. Suhey Carmona
10. Princia Martinez
11. Teresa Obregon
12. Monserrath Gonzalez
13. SaBrina Macon

Novice Class B
1. Julissa Rodriguez
2. Amanda Keener
3. Noelia Sanchez
4. Jennifer Mendiola
5. Jamie Lee Ramos
6. Amanda Chavez
7. Frida Villanueva
8. Vanessa Urquiza
9. Isella Perez
10. Evelyn Tienda
11. Alexandra Robles

Teen
1. Marissa Salazar
2. Jeanelle Navarro
3. Julissa Rodriguez
4. Aliyah Medina
5. Selena Muniz
6. Gabrielle Long

Masters Over 35
1. Heather George
2. Lizabeth Mut
3. Laura Guerra
4. Annie Rios
5. Annie Possis
6. Nancy Lerma
7. Teresa Obregon
8. Iselle Perez
9. SaBrina Macon

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Tunji Thompson
Class A
1. Tunji Thompson
2. Verny Rosales
3. Cristobal Villalon
4. Cristian Villalon
5. Jaelen Molina
6. Andres Garcia
7. Omar Overture
8. Ramon Reyna Jr
9. Mario Canales

Class B
1. Izaac Tellez
2. Steven Trevino
3. Diego Escobedo
4. Anthony Romero
5. Edgar Chong
6. Logan Medley
7. Matthew Geyer
8. Jecoa Catt
9. James Ruiz

Novice Class A
1. Cristian Villalon
2. Cristobal Villalon
3. Jaelen Molina
4. Matthew Ramos
5. Ramon Reyna Jr
6. Julio Cerda Jr
7. Lupe Resendez
8. Luis Alvarez
9. Luis Lopez
10. Steven Mobley
11. David Gabriel Alonzo

Novice Class B
1. Steven Trevino
2. Edgar Chong
3. Logan Medley
4. Tiger Gutierrez
5. Matthew Geyer
6. Michael Gonzalez
7. Winton Tyler
8. Jecoa Catt
9. Nefi Santiago
10. Jeffrey Romero

Teen
1. Raymundo Canales
2. Andres Garcia
3. Matthew Puga
4. Julio Cerda Jr
5. Isaac Barrientos
6. Jhovani Houseman
7. Sergio Sanchez
8. Avery Rosalez
9. Eric Garcia
10. Jorge Gonzalez

Masters Over 35
1. Keith Howard
2. Omar Overture
3. Roland Garcia

Masters Over 45
1. Javier Lopez
2. Jesus Guzman Jr.
3. Jorge Armendaiz

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Mary Rivera

Masters
1. Mary Rivera

FITNESS



1. Stacy Ozuna

WOMEN'S PHYSIQUE

Masters
1. Melissa Gutierrez