2015 NPC Ironman Naturally

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Travis Ely
Heavyweight
1. Greg Grant

Light Heavyweight
1. Justin Hunter
2. Jason Pacheco

Middleweight
1. Travis Ely
2. Christopher Camp
3. Pham Nguyen

Lightweight
1. Jimmie Wilson
2. Eassie Soares-Haae
3. Ceasar Sandavol

Novice Lightweight
1. David LaFayette
2. Antwain Hawkins
3. David Perez
4. C.J. Marin

Masters Over 40
1. Reginald Johnson

Masters Over 50
1. Jimmie Wilson
2. Greg Grant
3. Jack Gaborino
4. Eassie Soares-Haae
5. Edward Hood

FIGURE

Overall Winner
Danae Apel
Class A
1. Angelique Kenney
2. Karisa Jaime
3. Claudia Berk
4. Trisha Oubre
5. Marelin McBride

Class B
1. Danae Apel
2. Courtney Hawes
3. Ingrid Clay
4. Teresa Banks

Masters Over 45
1. Claudia Berk
2. Susan Bray

BIKINI

Masters Over 35 Overall Winner
Sachie Sonkin
Novice Overall Winner
Racquel Symons
Overall Winner
Christina Reilly
Class A
1. Racquel Symons
2. Alexandra Frias
3. Blanca Lorenzo

Class B
1. Sachie Sonkin
2. Laura Seery
3. Alyxandria Fleshman

Class C
1. Larisa Diffley
2. Diana Sparks
3. Andrea Jasso

Class D
1. Glenn-Marie Endris
2. Victoria Gusto
3. Monica Guzman
4. Kristen Coseo
5. Elizabeth Vivolo
6. Larissa Sosa
7. Kimberley Smith

Class E
1. Christina Reilly
2. Megan Sundquist
3. Frida Hovik
4. Nicole Houle

Class F
1. Kasi Holifield
2. Alice Meagher
3. Audrey Furberg

Novice Class A
1. Racquel Symons
2. Alexandra Frias
3. Renee Anaya

Novice Class B
1. Andrea Jasso
2. Allyncia Williams
3. Natsu Lauren

Novice Class C
1. Megan Sundquist
2. Monica Guzman
3. Nicole Houle

Novice Class D
1. Alice Meagher

Masters Over 35 Class A
1. Sachie Sonkin
2. Sara Cho
3. Kimberly Childs

Masters Over 35 Class B
1. Victoria Gusto
2. Jessica Vargas
3. Larissa Sosa
4. Nicole Houle
5. Sudjai Thoithong

MEN'S PHYSIQUE

Novice Overall Winner
Michael Padgett
Overall Winner
Maitland Wilson
Class A
1. Shaka Smith
2. Michael Padgett
3. Kristoffer Guerrero
4. Daniel Le

Class B
1. Blake Harrison
2. Eric Garcia
3. Connor Dalton
4. Jesse Choy
5. Matthew Kumiyama
6. Nick Fisher

Class C
1. Dywane Green

Class D
1. Maitland Wilson
2. Bogdan Yordanov
3. Robert Berry
4. Tony Jackson
5. Evgeny Isaev
6. David Drew
7. Ahmed ALDughather
8. Jeff Baird
9. Henry Hillenbrand
10. Matthew Pompa

Novice Class A
1. Michael Padgett
2. Kristoffer Guerrero
3. Fernando Vargas Rodriguez
4. Eric Garcia
5. Alec Arana
6. Connor Dalton
7. Nick Fisher

Novice Class B
1. David Drew
2. Jeff Baird
3. Henry Hillenbrand
4. James Harris
5. Darren Vanderhoff
6. Bryan Barnard
7. Kevin Garcia
8. Marcus Froese

Masters Over 35
1. Tony Jackson
2. Michael Ogawa

Masters Over 45
1. Daniel Le
2. Michael Ogawa
3. Pat O'Brien
4. Larry Jenkins
5. Eassie Soares-Haae