2015 NPC Riptide Classic

NPC
Years: 2016 2015

MEN'S BODYBUILDING

Super Heavyweight
1. Ron Jones

Heavyweight
1. O'Bryant Robinson
2. Benjamin McGee

Light Heavyweight
1. Christopher Kuppler
2. William Kima
3. Gary Hughes
4. Jim Pickett
5. Matthew Colwell
6. Caleb Dennison
7. Dennis Wilson

Middleweight
1. Alex Rivera
2. Mike Noles
3. John Puskarich
4. Jamie Hargrove
5. Chris Hart
6. Sean Runyon
15. John Puskarich

Lightweight
1. Kerry R. Corley

Novice
1. William Kima
2. Derrick Littlewood
3. Benjamin McGee
4. Caleb Dennison
5. Sean Runyon
6. Michael MacChiarella
7. Chris Hart

Teen
1. Elliot James Dermond

Masters Over 40
1. John Puskarich
2. Jim Pickett
3. Jamie Hargrove
4. Brian Watson

Masters Over 50
1. Gary Hughes
2. Derrick Littlewood
3. Michael MacChiarella
4. Jim McCraney

FIGURE

Class A
1. Diane Stewart
2. Maria Martinova
3. Melissa Cozad
4. Tammy Barnhill
5. Courtney McIntyre

Class B
1. Krista Wharton
2. Melinda Dale
3. Nabori Perez
4. Heather Foskey

Novice
1. Adriana Cisreos
2. Stasi Harper
3. Nancy Macehiarella
4. Nabori Perez
5. Heather Foskey
6. Amanda Davis

Masters Over 30
1. Maria Martinova
2. Melinda Dale

Masters Over 40
1. Sandra Pugh
2. Tera Hughes
3. Tammy Barnhill
4. Nancy Macehiarella
5. Heather Foskey

BIKINI

Class A
1. Carla Fort
2. Miko Brickey
3. Marianne Mandeville
4. Adriane Beauchamp
5. Heather Furness
6. Bruna Karina Krug-James
7. Sarah Binder
8. Tanya Denise Standifer

Class B
1. Sabrina Parker
2. Renne Wanamaker
3. Sandra Acosta
4. Mechell Landis
5. Meghan Alanna Bailey
6. Heather Hinkle Barton
7. Jeana Oldham
8. Austin Files

Class C
1. Veronika Stanley
2. Brittany Rucker
3. Amy Miles
4. Jen Messer
5. Pamela Wilson
6. Gina Mayer
7. Marcy O'Donnell

Novice
1. Heather Jackson
2. Nadia Samarina-Weatherholtz
3. Jen Messer
4. Sarah Beth McBride
5. Heather Furness
6. Bruna Karina Krug-James
7. Austin Files
8. Sarangely Chalkley
9. Nicole LeClere

Teen
1. TJ Arringten
2. Austin Files

Masters Over 30
1. Sandra Acosta
2. Mechell Landis
3. Manieka Palmer
4. Pamela Wilson

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Matt Wirth
2. Noel Gonzolez
3. Jimmie Martin
4. Angel Mayorga
5. Kevin Utke
6. Kenneth Schaefer
7. Chase Pettey
8. Jason Calabrese
9. Labarron Smith

Class B
1. Jeremy Franklin
2. Reuben Brook
3. Leo Mackesy
4. Emilio Rodriguez
5. Shane Murphy
6. Dylan Balicki

Novice
1. Emilio Rodriguez
2. Nelson Yambo
3. Blake Williams
4. Shane Murphy
5. Chase Pettey
6. Greg Smith

Masters Over 40
1. Nelson Yambo
2. Greg Smith
3. Tim Price

FITNESS



1. Melissa Cozad
2. Tanya Denise Standifer

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Colby Doukas
2. Megan Oldorf
3. Cameron Wetherington