2016 NPC Central Florida District Championships

NPC
Years: 2017 2016

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Jorge Jerez
2. Richard Perry
3. Richard Thomas

Light Heavyweight
1. Paul Southern
2. Jared Graybeal
3. Ed Simms
4. Chris Hill
5. Brian Strickland
6. Christopher London

Middleweight
1. Matt Ammunn
2. Wael Mahmoud
3. Ray Clark
4. Cameron Gibson

Lightweight
1. Chris Porrelli

Teen
1. Cameron Gibson

Masters Over 40 Heavyweight
1. Brian Strickland
2. Richard Thomas
3. Willie Brown

Masters Over 40 Lightweight
1. Scott Poole

Masters Over 50
1. Paul Southern
2. Chris Hill
3. Ray Clark
4. Kenyon Sandy
5. Willie Brown

Masters Over 60
1. Willie Brown
2. Carlos Rivera Morales

FIGURE

Class A
1. Wendy Phillips
2. Linda Doyle
3. Tina Chapple

Class B
1. Sureily Font
2. Josey Dykes

Class C
1. Jennifer White
2. Rachel Radford
3. Candice Riehemann

Masters Over 30
1. Sureily Font
2. Rachel Radford
3. Tina Chapple

Masters Over 40
1. Jennifer White
2. Wendy Phillips
3. Linda Doyle

BIKINI

Class A
1. Amy Holmes
2. Lindsey Fazendine
3. Barbi Harris
4. Liza Medina
5. Katrina Wahlstrom
6. Sara Bennett
7. Victoria Albertini

Class B
1. Sureily Font
2. Tiffany Leister

Class C
1. Britney Powell
2. Renay Mclellan
3. Erica Banks
4. Deborah Morrison

Novice
1. Lindsey Fazendine
2. Britney Powell
3. Barbi Harris
4. Katrina Wahlstrom
5. Renay Mclellan
6. Deborah Morrison
7. Victoria Albertini
8. Erica Banks
9. Latoya Allsopp
10. Gabrielle Lerario

Teen
1. Maisey Coscia

Masters Over 30
1. Amy Holmes
2. Lindsey Fazendine
3. Barbi Harris
4. Liza Medina
5. Tiffany Leister
6. Sara Bennett
7. Erica Banks
8. Gabrielle Lerario

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Patrick Nezolosky
2. Robby Chaaban
3. Hector Lopez

Class B
1. Israel Woodard
2. Cody Holmes
3. Kyle Houlahan
4. Caleb Robinson
5. Kyle Clark
6. Stas Stukanev
7. Ace Reeves
8. Michael Kendrick

Class C
1. Chris Nelson
2. Clifton Joseph
3. Anthony Vanduyn
4. Joseph Justice
5. Hugo Quintero
6. Mitchell Velez
7. John Summitt

Masters Over 35
1. Cody Holmes
2. Anthony Vanduyn
3. Joseph Justice
4. Hugo Quintero
5. David Vidrine

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. Jose Garcia

Class B
1. Jared Graybeal
2. Ace Reeves

Class C
1. Anthony Vanduyn
2. Pete Chapman
3. Willie Brown

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Brandy Rudolph
2. Jill Faughn
3. Holly Rogers

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Brandy Rudolph
2. Jill Faughn
3. Rosemary Hamilton
4. Holly Rogers