2016 NPC Enchanted Isle Classic

NPC
Years: 2017 2016

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Christopher Minnes
2. Britton Kelley
3. Michael Bracewell

Light Heavyweight
1. Dan Wells
2. Christofer Alicea
Lorenzo Donastorg

Middleweight
1. Joan Cruz
2. Herbert Surita
3. Mohamed Eriba
4. Miguel Sanchez

Welterweight
1. Walter Sambolin

Lightweight
1. Felix Velez Diaz

Novice
1. Walter Sambolin
2. Felix Velez Diaz
3. Michael Bracewell
4. Lorenzo Donastorg

Masters Over 40
1. Garrido Freddy

Masters Over 50
1. Julio Franco
2. Luis Lopez

FIGURE

Class A
1. Sandra Oquendo
2. Jennifer Quinones Hernandez
3. Trease Smock-Gheorghe
4. Mariannee Towner
5. Tammy Thomas

Class B
1. Ariana Munoz

Class C
1. Ayriliz Rodriguez

Novice
1. Ariana Munoz
2. Trease Smock-Gheorghe

Masters Over 30
1. Sandra Oquendo
2. Trease Smock-Gheorghe
3. Mariannee Towner

Masters Over 40
1. Sandra Oquendo
2. Tammy Thomas

BIKINI

Class A
1. Sandra Reardon
2. Sally Balderas
3. Carolina Quinones
4. Amanda Ortega
5. Jessica Vargas
6. Carol Rodriguez
7. Mia Sanchez
8. Gina Cabassa
9. Alexandra Gordo Silva
10. Doris Colon Rodriguez
11. Yaa Boakye
12. Adriana Munguia
13. Patricia Giampietro
14. Kati Wilkinson
Naiyade Ortiz

Class B
1. Shawndra Crawford
2. Liz Morgado

Class C
1. Laura Cruz
2. Paola Fernandez

Novice
1. Sally Balderas
2. Carol Rodriguez
3. Amanda Ortega
4. Alexandra Gordo Silva
5. Doris Colon Rodriguez
6. Laura Cruz
7. Paola Fernandez
8. Kati Wilkinson
9. Liz Morgado

Masters Over 30
1. Sandra Reardon
2. Jessica Vargas
3. Amanda Ortega
4. Carol Rodriguez
5. Patricia Giampietro
6. Laura Cruz
7. Kati Wilkinson
Naiyade Ortiz

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Leonardo Diaz
2. Gustavo Parrilla
3. Joshua Towner
4. Jose Rodriguez
5. Luis Hernandez
6. Wesley Rivera
7. Felipe Roman Sanchez
8. Xavier Valentin

Class B
1. Edwin Morales
2. Melvis Maldonado
3. Tony Stark
4. Alfonso Guadalupe
5. Carlos Diaz Moyett
6. Micky Fargas
7. Stephan Mondesir
8. Carlos Rivera
9. Lorenzo Donastorg

Class C
1. Marcos Felix
2. Kenneth Davila
3. Luis Fraticelli
4. Angel Valentin
5. Jimmy Wilkinson
6. Scott Guernsey

Novice
1. Edwin Morales
2. Alfonso Guadalupe
3. Leonardo Diaz
4. Luis Hernandez
5. Carlos Diaz Moyett
6. Angel Valentin
7. Jimmy Wilkinson
8. Felipe Roman Sanchez
9. Wesley Rivera
10. Scott Guernsey
11. Carlos Rivera

Masters Over 40
1. Luis Fraticelli
2. Tony Stark
3. Gustavo Parrilla
4. Jimmy Wilkinson
5. Javier Vega

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. Jonathan Repollet
2. Jaime Ginorio
3. Jonatan Claudia
4. Allen Perez Gutierrez

Class B
1. Kenneth Davila
2. Omar Romero
3. Jonathon Bridgewater
4. Kris Shirley

Novice
1. Jaime Ginorio
2. Omar Romero
3. Kris Shirley

FITNESS



1. Alejandra Fonseca Trujillo

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Yasmin Fonseca
2. Tammy Thomas