2016 NPC Florida Muscle Classic

NPC
Years: 2016

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Derek Huebner

Light Heavyweight
1. Mike Hills

Middleweight
1. Terry Cooley

Lightweight
1. Joshua Villafane

Novice
1. Joshua Villafane

Masters Over 35
1. Derek Huebner

Masters Over 40
1. Derek Huebner

Masters Over 50
1. Mike Hills
2. Terry Cooley

FIGURE

Class A
1. Jennifer Hills
2. Samantha DiSabello

Class B
1. Seda Davoyan

Class C
1. Amy Parker
2. Nadia Del Campo
3. Naomi Katzowitz

Class D
1. Rosemarie Ambroise

Novice
1. Samantha DiSabello
2. Rosemarie Ambroise
3. Seda Davoyan
4. Naomi Katzowitz

Masters Over 40
1. Jennifer Hills
2. Naomi Katzowitz

BIKINI

Class A
1. Natalie Costa
2. Khamla Banavong
3. Jana Popovv
4. Karolina Fierlej
5. Maria Pichardo
6. Kuntear Houn

Class B
1. Victoria Georges
2. Emily Crooke
3. Samantha See
4. Isabel Lowry
5. Alanna Scott
6. Ana Luisa DeCorte

Class C
1. Layla Espinel
2. Devin Territo
3. Lorena Aristizabal
4. Sonny Scheinberg
5. Brooke Yablonski
6. Julie Reinoso

Class D
1. Stacie Shea
2. Jessica VanTassel
3. Isabelle Arboleda
4. Morgan Vitaliano

Novice Class A
1. Emily Crooke
2. Jana Popovv
3. Samantha See
4. Isabel Lowry
5. Erica Amy
6. Alanna Scott
7. Maria Pichardo
8. Ana Luisa DeCorte
9. Kuntear Houn

Novice Class B
1. Layla Espinel
2. Devin Territo
3. Lorena Aristizabal
4. Jessica VanTassel
5. Sonny Scheinberg
6. Morgan Vitaliano
7. Brooke Yablonski
8. Julie Reinoso

Novice Class C
1. Stacie Shea

Teen
1. Miranda Weber
2. Chellie Ramos

Masters Over 35
1. Khamla Banavong
2. Karolina Fierlej
3. Brooke Yablonski
4. Darleen Beltran

Masters Over 40
1. Isabel Lowry
2. Debbie Rodriguez
3. Julie Reinoso

Masters Over 50
1. Debbie Rodriguez

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Patrick Nezolosky
2. Frank Soto

Class B
1. Estevao Tempski
2. Alberti Ortiz
3. Burak Kiranlar
4. Serge Victor
5. Robert Bryan
6. Alex Francisco

Class C
1. Terrance Reid
2. Christopher Gross
3. Taylor Orberg
4. Andres Elugo
5. Stephen Harrison
6. Morgan Ashford
7. Kyle Miko

Novice Class A
1. Robert Bryan

Novice Class B
1. Estevao Tempski
2. Alberti Ortiz
3. Andres Elugo
4. Stephen Harrison
5. Alex Francisco

Teen
1. Estevao Tempski

Masters Over 30
1. Frank Soto
2. Andres Elugo
3. Robert Bryan

Masters Over 40
1. Gerry Garcia
2. Joe Canuel
3. Kyle Miko

Masters Over 50
1. Joe Canuel
2. Stephen Harrison

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. Oshanda Rhoden

Class B
1. Serge Victor

Class C
1. Gerry Garcia

FITNESS



1. Rebecca Ayala

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Natalie Kicinski