2016 NPC Karina Nascimento Classic

NPC
Years: 2017 2016

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Nicholas Woozencroft

Light Heavyweight
1. Joe Geibel
2. Charles Mihlstin
3. Christian Gonzalez

Middleweight
1. Eric Meyer
2. Mike Henry
3. Eric Guilmette
4. Benjamin Teamer

Novice Heavyweight
1. Nicholas Woozencroft

Novice Middleweight
1. Andrew Beall
2. Benjamin Teamer

Teen
1. Christopher Giraldo

Masters Over 35
1. Nicholas Woozencroft

Masters Over 40
1. Eric Meyer
2. Charles Mihlstin

Masters Over 60
1. Gregg Hartley

FIGURE

Class A
1. Isabelle Pfeifle
2. Tylah Whisman
3. Dusty Adinolfe
4. Carina Serafin
5. Alice Alicea

Class B
1. Christy Medlin

Class C
1. Lindsey McKnight

Masters Over 30
1. Tylah Whisman
2. Lindsey McKnight

Masters Over 40
1. Isabelle Pfeifle
2. Dusty Adinolfe

Masters Over 50
1. Dusty Adinolfe
2. Kathy Bunch

BIKINI

Class A
1. Veranika Lazutsina
2. Stephanie Singleton
3. Veronica Martinez
4. Thuy Phan
5. Carolina Jaoquinez
6. Letty Acosta

Class B
1. Kelly Schreck
2. Rebecca Hurst
3. Lisa Brightman
4. Michelle Hickman
5. Christina Freeman
6. Erin McGoldrick
7. Natalie Kim
8. Amber Crowning
9. Soly Solange Masot

Class C
1. Tifanny Solomon
2. Auriluz Perez
3. Michelle Andrade

Class D
1. Charity Lane
2. Brittany Fowlkes
3. Emiliya Tomova
4. Jasmine Kittrell
5. Danielle Rosse
6. Michelle Cuevas
7. Jessica Henry

Novice Class A
1. Veranika Lazutsina
2. Stephanie Singleton
3. Veronica Martinez
4. Christina Freeman
5. Michelle Hickman
6. Thuy Phan
7. Carolina Jaoquinez
8. Amber Crowning
9. Letty Acosta
10. Natalie Kim
11. Mariana Chiarella
12. Soly Solange Masot

Novice Class B
1. Michelle Andrade
2. Auriluz Perez
3. Laura Slater
4. Alana Alaia

Novice Class C
1. Brittany Fowlkes
2. Emiliya Tomova
3. Jasmine Kittrell
4. Karen Meier
5. Grisel Masso

Teen
1. Nicole Vogel
2. Mariana Chiarella
3. Alana Alaia
4. Summer Barron

Masters Over 30
1. Kelly Schreck
2. Lisa Brightman
3. Carolina Jaoquinez
4. Charity Lane
5. Amber Crowning
6. Michelle Hickman
7. Natalie Kim
8. Laura Slater
9. Danielle Rosse
10. Kimberlee Greenough
11. Michelle Cuevas
12. Karen Meier

Masters Over 40
1. Lisa Brightman
2. Auriluz Perez
3. Letty Acosta
4. Kimberlee Greenough
5. Grisel Masso

Masters Over 50
1. Maria Albanese

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Jimy Vedrine

Class B
1. Sam Mongia

Class C
1. Juan Montoya
2. Sebastian Oyegun
3. Petriwei Araujo
4. Gregory Boco
5. Francisco Franco
6. Michael Chagas
7. Willyam Federele

Class D
1. Daniel Coan
2. Nathan Griffith
3. Ung Hee Na
4. David Thompson

Novice Class A
1. Sam Mongia

Novice Class B
1. Juan Montoya
2. Sebastian Oyegun
3. Petriwei Araujo
4. Michael Chagas
5. Willyam Federele

Novice Class C
1. Lucas Pinheiro
2. Daniel Coan
3. Bader Abdullah
4. Ung Hee Na
5. Jake Breeden
6. David Thompson
7. Jonathan Fiorenti

Teen
1. Chris Stolarski

Masters Over 35
1. Sebastian Oyegun
2. Gregory Boco
3. Francisco Franco

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. Eric Meyer

Class B
1. Mike Henry
2. Sebastian Oyegun
3. Christopher Giraldo
4. Quinn Biddle

Class C
1. Leonard Sohn
2. Trevor Richardson

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Ashley Selvaggio
2. Shannon Leonard
3. Romina Martinez