2016 NPC Mississippi Championships

NPC
Years: 2017 2016

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Austin Connely
2. Torrance Mayfield

Middleweight
1. Jason Hebert
2. James Gary Winn

Junior Heavyweight
1. Aaron Austin
2. Mitchell Castro
3. Jeffery Curtis

Junior Middleweight
1. Denny Dismuke
2. Lavon Lane

Lightweight
1. Ceaser Hamilton

True Novice Heavyweight
1. Aaron Austin
2. Marcus Bobbett
3. Michael McIntosh

Uniform Heavyweight
1. Robert Gibson
2. Marcus Bobbett
3. Jeffery Curtis
4. Torrance Mayfield

Uniform Lightweight
1. Ceaser Hamilton

Masters Over 35
1. Kendall Guice
2. Marcus Bobbett

Masters Over 40 Heavyweight
1. Torrance Mayfield

Masters Over 40 Lightweight
1. Marvin Williams

Masters Over 50
1. James Gary Winn
2. Jeffery Curtis
3. Paul Wagner
4. Ceaser Hamilton
5. Michael McIntosh
6. Larry Hood

FIGURE

Class A
1. Cynthia Roland

Class B
1. Desmone Black

Class C
1. English Bennett
2. Taylur Avery
3. Angela Stamey

Class D
1. Anna Adams
2. Deirder Allen

Junior
1. Anna Adams
2. Catie Donald
3. Michelle Polasek-Wells

True Novice
1. Taylur Avery
2. Catie Donald
3. Katie McGuire
4. Michelle Polasek-Wells
5. Belendia Jones

Masters Over 35
1. Desmone Black
2. Cynthia Roland

Masters Over 45
1. Angela Stamey
2. Amy Smith

BIKINI

Class A
1. Donna McCarron
2. Dianne Holman
3. Debbie Pollard

Class B
1. Lauren Sahler
2. Maddie Marascalco
3. Miracle Hebert
4. Hillary Cook
5. Marina Kuklinsky Maliden
6. Ashley Watts

Class C
1. Alyssa Alvarado
2. Kelsey Stack Patton
3. Emily Hester
4. Stephanie Wagner
5. Bridgett Brooks
6. Crystal Thomas
7. Evelyn Bussenger

Class D
1. Charlotte Dixon
2. Cindy Burks
3. Nikki Jackson

Junior Class A
1. Alyssa Alvarado
2. Marina Kuklinsky Maliden
3. Hillary Cook
4. Erin Baker
5. Dianne Holman
6. Debbie Pollard

Junior Class B
1. Kelsey Stack Patton
2. Emily Hester
3. Cindy Burks
4. Stephanie Wagner
5. Bridgett Brooks
6. Crystal Thomas
7. Nikki Jackson

True Novice
1. Alyssa Alvarado
2. Erin Baker
3. Cindy Burks
4. Debbie Pollard
5. Evelyn Bussenger

Masters Over 35
1. Ashley Watts
2. Donna McCarron

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Jeremy Moffett
2. Pleas Sumrall

Class B
1. Blaine Stiger

Class C
1. Derrick Roach
2. Marcus Thomas

Class D
1. Lorenzo Patrick
2. Wayne Franklin
3. Jarvis Smith
4. Reid Kelly
5. PATRICK BOBINGER
6. Michael Graham
7. Ricky Shorter

Junior Class A
1. Johnny Burse

Junior Class B
1. Brandon Holmes
2. Ricky Shorter
3. Bryson Jones

Teen
1. Bryson Jones

True Novice
1. Billy Paige
2. Reggie Dixon
3. Reid Kelly
4. Alvin Jackson
5. William Quick
6. Derron Hairston

Masters Over 35
1. Johnny Burse
2. Marcus Thomas
3. Michael Graham
4. Renier Stiglingh

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. Kendall Guice
2. Vince Nataniel

Class B
1. Robert Gibson
2. Jarvis Smith
3. Zach Massey
4. Aaron Austin
5. Hunter Shackelford

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Jessica Portis

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Dache' Passman

Class B
1. Qiana McClenty

Masters Over 35
1. Cheryl Matory