2016 NPC Natural Eastern USA Championship

NPC
Years: 2016

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Matthew Vogel

Welterweight
1. Andrew Bartosiewicz

Novice Lightweight
1. Jonathan Hawkins

Teen
1. Ben Sterling

Bantamweight
1. Jonathan Hawkins
2. John Macuga

FIGURE

Class A
1. Amanda Morris
2. Yevonne Carlson
3. Tara Lannetta
4. Maryann Cwynar
5. Alexandra Merritt
6. Pam Kerper
7. McKenzie Lindo
8. Kathy Beichner

Class B
1. Bridget Flynn

Novice Class A
1. Maryann Cwynar
2. Alexandra Merritt
3. Tabatha Thea Whited
4. Kathy Beichner
5. McKenzie Lindo

Novice Class B
1. Lori Altman

True Novice Class A
1. Pam Kerper
2. Alexandra Merritt
3. Lynn Shepherd

True Novice Class B
1. Bridget Flynn
2. Lori Altman
3. Julie Amsdell
4. Allie Horsman

Masters Over 35 Class A
1. Tara Lannetta
2. Maryann Cwynar
3. Pam Kerper
4. Lynn Shepherd
5. Kathy Beichner

Masters Over 35 Class B
1. Lori Altman

BIKINI

Class A
1. Heather Klein
2. Rebecca Lyss
3. Lisa Giallonardo
4. Natalie Saul
5. Ashlee York
6. Madalyn Begonia
7. Krista Cochran
8. Hope Culler
9. Laura Groszkiewicz
10. Jessica Copper
11. Jill Telesz

Class B
1. Brianna Linden
2. Rachelle Brooks
3. Erica Beauchamp
4. Sara Yates
5. Alexandra Falconer

Class C
1. Nadia Kovacova
2. Anneliesse Leger
3. Laura DuBois
4. Nikki Sullivan
5. Lindsey Cox
6. Anne Otto
7. Julianne Pia

Collegiate
1. Brianna Linden
2. Tabitha Daley

Novice Class A
1. Samantha Cozze-Corbett
2. Rebecca Lyss
3. Caitlyn Suchko
4. Lisa Giallonardo
5. Natalie Saul
6. Madalyn Begonia
7. Krista Cochran
8. Danielle Farley
9. Hope Culler
10. Jill Telesz

Novice Class B
1. Laura DuBois
2. Rachelle Brooks
3. Erica Beauchamp

True Novice Class A
1. Samantha Cozze-Corbett
2. Caitlyn Suchko
3. Rebecca Lyss
4. Madalyn Begonia
5. Jessica Copper
6. Laura Groszkiewicz
7. Cierra Paschal
8. Tabitha Daley

True Novice Class B
1. Brianna Linden
2. Sara Yates
3. Alexandra Falconer
4. Julianne Pia

Masters Over 35 Class A
1. Hope Culler
2. Jill Telesz
3. Cynthia Collier

Masters Over 35 Class B
1. Nadia Kovacova
2. Anneliesse Leger

Masters Over 50
1. Cynthia Collier

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Antonio Martello
2. Kevin Hurd
3. John Jamison
4. Andrew Watkins
5. Dan Shepherd
6. James Moodt

Class B
1. Scott Hanslik
2. John Noel
3. Lew Gregory
4. Noah Rayne
5. Bobby Webster
6. Aaron Kerns

Class C
1. Matthew Plesz

First Responder
1. Matthew Plesz

Novice
1. John Jamison
2. Kevin Hurd
3. James Moodt

Teen
1. Antonio Martello
2. Bobby Webster
3. Jake Seighman

True Novice
1. John Noel
2. Andrew Watkins
3. Bobby Webster
4. James Moodt
5. Matthew Plesz
6. Kevin Wright

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. John Macuga

Class B
1. Clay Moorefield
2. David Johnson
3. Justin Moore
4. David Gaudio

Class C
1. Nick Panezich

Masters Over 35
1. Clay Moorefield
2. Curtis Green
3. David Gaudio

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Amanda Morris