2017 NPC Great Lakes Championships

NPC
Years: 2017

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Danny Wells
Collegiate
1. Valery Andrianarisandy

Light Heavyweight
1. Aaron Sloboda

Middleweight
1. Jeff Horlon
2. Steven Mott

Junior
1. Brandon Nagy

Welterweight
1. Mitsavanh Boualyvongsane

Lightweight
1. Brandon Nagy

Novice Lightweight
1. George Havican

Teen
1. Joshua Gannoe
2. George Havican
3. Andrew Heinlein

True Novice Heavyweight
1. Derek Brown

True Novice Lightweight
1. George Havican

Bantamweight
1. Danny Wells
2. Corry Bondi
3. Mason Caminiti

Masters Over 40
1. Aaron Sloboda
2. Erik Angle
3. Eric Riffelmacher
4. Corry Bondi
5. Jeff Horlon
6. Mason Caminiti

Masters Over 50
1. Danny Wells
2. Erik Angle

FIGURE

Overall Winner
Victoria Weidner
Class A
1. Michelle Diebold
2. Elizabeth Kelly
3. Kristen Albright
4. Amiah Darling

Class B
1. Victoria Weidner
2. Courtney Jewell
3. MaKenzie Kozik

Class C
1. Kathleen Higgins

Novice
1. MaKenzie Kozik
2. Kathleen Higgins

True Novice Class A
1. Kristen Albright
2. Amiah Darling

True Novice Class B
1. Courney Jewell
2. MaKenzie Kozik

Masters Over 35 Class A
1. Kristen Albright

BIKINI

Overall Winner
Michelle Diebold
Class A
1. Michelle Diebold
2. Maryann Cwynar
3. Harley Tomanek
4. Cecilia Krooglik
5. Gina Allega
6. Crysta Myers
7. Ketsurin Nguyen
8. Courtney Kuyer
9. Rachel Rozak
10. Jennifer Paulson

CLass B
1. Joselyn Yonker
2. Rachel Rader

Class C
1. Alyssa Messett

Collegiate
1. Courtney Kuyer
2. Rachel Rozak

Novice Class A
1. Harley Tomanek
2. Crystal Myers
3. Rachel Rozak
4. Courtney Kuyer

Novice Class B
1. Rachel Rader

True Novice Class A
1. Gina Allega
2. Ketsurin Nguyen
3. Jennifer Paulson

True Novice Class B
1. Katie Kent

Masters Over 35 Class A
1. Cecilia Krooglik
2. Crystal Myers
3. Ketsurin Nguyen

Masters Over 35 Class B
1. Joselyn Yonker
2. Katie Kent

Masters Over 40
1. Cecilia Krooglik
2. Maryann Cwynar

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Michael Hutching
Class A
1. Mitsavanh Boualyvongsane
2. Dominic DiFranco

Class B
1. Markus Pellegrini
2. Kirandee Shamphale

Class C
1. Michael Hutching
2. Cory Stanley
3. Darren Cummings
4. Matthew Feldbauer
5. Rasheed Bey
6. Zach Davis

Collegiate
1. Matthew Feldbauer

Novice
1. Markus Pellegrini
2. Michael Hutching
3. Cory Stanley
4. Zach Davis

Masters Over 35
1. Rasheed Bey

Masters Over 40
1. Mitsavanh Boualyvongsane

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Valery Andrianarisandy
Class A
1. Danny Wells

Class B
1. Valery Andrianarisandy
2. Jacob Miller

Class C
1. Aaron Sloboda

Teen
1. Adam Wasiura

Masters Over 40
1. Aaron Sloboda
2. Mitsavanh Boualyvongsane
3. Jeff Harlon

Masters Over 50
1. Danny Wells

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Victoria Weidner
2. Angela Proper
3. Courtney Jewell

Masters Over 35
1. Angela Proper