2017 NPC Iron House Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Rafael Gonzales
Heavyweight
1. Josue Mizraym Serrano
2. Vladimir Ciric

Light Heavyweight
1. Eduardo Rodriguez
2. David Gabriel Alonzo
3. Emiliano Vega

Middleweight
1. Peter Salinas
2. Alfredo Leyva Orozco
3. Omar Fiores

Lightweight
1. Samuel Mendez
2. Luis Alvarez

Novice Heavyweight
1. Eduardo Rodriguez
2. Tavres Johnson

Novice Lightweight
1. Jose Martin Morales
2. Jesse Garza
3. Luis Alvarez
4. Erik Cardenas

Novice MIddleweight
1. Oscar Hernandez

Bantamweight
1. Rafael Gonzales
2. Jose Martin Morales

Masters Over 35
1. Vladimir Ciric
2. Alfredo Leyva Orozco
3. Everardo Trevino
4. Andres Pezoa
5. Tavares Johnson

Masters Over 50
1. Frank Medrano

Masters Over 60
1. Juan Cruz

FIGURE

Overall Winner
Xochitl Zaldivar
Class A
1. Vanessa Martin
2. Blanca Lopez
3. Wendy Chapa

Class B
1. Xochitl Zaldivar
2. Laura Guerra
3. Giselle Navarro
4. Georgana Rios
5. Tamara Miller
6. Giselle Navarro

Class C
1. Rosanna Villarreal

Novice Class A
1. Itzel Garcia
2. Blanca Lopez
3. Alma Gutierrez
4. Wendy Chapa
5. Magaly Delgado

Novice Class C
1. Rosanna Villarreal
2. Charlotte Belk
3. Lori Lee Garcia

Masters Over 35
1. Xochitl Zaldivar
2. Laura Guerra
3. Tamara Miller
4. Blanca Lopez
5. Lori Lee Garcia

Masters Over 45
1. Alma Gutierrez

BIKINI

Overall Winner
Selena Bolanos
Class A
1. Itzel Garcia
2. Genesis Delgado
3. Rebecca Jennings
4. Monica Cruz
5. Abigail Sanchez
6. Ana Resendez
7. Stephanie Huerta

Class B
1. Selena Bolanos
2. Rosa Elvith Ruiz
3. Ana Dos Santos
4. Valerie Bermudez
5. Debbie Dantzler
6. Karina Canales
7. Roxanne Delgado
8. Zayra Plata
9. Georgina Tovar
10. Angela Diaz

Class C
1. Aileen Roye
2. Sandra Zamarripa
3. Diana Granados
4. Jessica Munoz
5. Cesia Leal

Class D
1. Lesley Chapa
2. Claudia Villreal
3. Roxanne Salinas

Class E
1. Ashley Pena
2. Michelle Cavazos

Novice Class A
1. Amanda Capetillo
2. Genesis Delgado
3. Abigail Sanchez
4. Ana Resendez
5. Mariana Chavero
6. Stephanie Castaneda
7. Michelle Lopez
8. Claudia Linares
9. Yhadi Encina
10. Stephanie Huerta

Novice Class B
1. Valerie Bermudez
2. Ana Dos Santos
3. Debbie Dantzler
4. Roxanne Delgado
5. Karina Canales
6. Angela Diaz
7. Jessica Vargas
8. Cristina Alarcon
9. Carrie Salazar

Novice Class C
1. Sandra Zamarripa
2. Diana Granados
3. Jessica Munoz

Novice Class D
1. Lesley Chapa
2. Melissa Santa Maria
3. Claudia Villreal

Novice Class E
1. Ashley Pena
2. Michelle Cavazos
3. Tabatha Garza

Masters Over 35
1. Diana Granados
2. Monica Cruz
3. Melissa Santa Maria
4. Georgina Tovar
5. Jessica Vargas
6. Claudia Villreal
7. Carrie Salazar

Masters Over 45
1. Rebecca Jennings
2. Balkis Lopez
3. Eda Fragoso

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Rafael Gonzales
Class A
1. Rafael Gonzales
2. Raul Sanchez
3. HildeBrando Ruiz
4. Ricardo Torres
5. Lorenzo Mendoza
6. Rolando Martinez
7. Alejandro Cuellar
8. Jaime Gaona Jr
9. Gustavo Alejandro
10. Nickolaus Garcia

Class B
1. Desiderio Robles
2. Fernando Garcia-Sancho
3. Jorge Cespedes
4. Adrian Rodriguez
5. Adolfo Cabrera

Class C
1. Andrew Rose
2. Nathan Rodriguez
3. Michael Salinas
4. Darrell Davila
5. Roberto Vela
6. Joe Garcia
7. Diego Pizana

Class D
1. Richard Garcia

Novice Class A
1. Jaime Gaona
2. Ernesto Garza
3. Nickolaus Garcia

Novice Class B
1. Desiderio Robles
2. Andrew Rose
3. Fernando Garcia-Sancho
4. Gerardo Martinez
5. Braulio Garcia
6. Javier David Saenz
7. David Villarreal
8. Kevin Ayala

Novice Class C
1. Darrell Davila
2. Michael Grace
3. James Ruiz

Novice Class D
1. Sergio Barbosa
2. Richard Garcia

Novice Class F
1. Alejandro Mancha
2. Erick Marin

Teen
1. Alejandro Mancha
2. Michael Quiroz
3. Robert Tovar
4. Gustavo Alejandro
5. Luis Chicas
6. Edgar Moreno

Masters Over 35
1. HildeBrando Ruiz
2. Javier Villarreal
3. Michael Torres
4. Juan Jose Betancourt

Masters Over 45
1. Joe Garcia
2. Richard Garcia

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Samuel Mendez
Class A
1. Samuel Mendez
2. Peter Salinas
3. Omar Fiores

Class B
1. Alfredo Leyva Orozco
2. Richard Luna
3. Brian Cisneros

Class C
1. Jorge Martinez

Novice Class A
1. Jose Martin Morales
2. Noah Olvera

Novice Class B
1. Desiderio Robles
2. Antonio Vargas
3. Brian Cisneros

Teen
1. Noah Olvera

Masters Over 45
1. Alfredo Leyva Orozco
2. Richard Garcia

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Maria Luna
2. Laura Guerra

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Laura Guerra