2017 NPC Lee Labrada Classic

NPC
Years: 2017 2016

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Nathaniel Bran
Heavyweight
1. Nathaniel Bran
2. Justin Scully
3. Sean Smith
4. Clint Briley
5. Sean Cook
6. Daniel Korman
7. Francisco Garcia
8. Mo Rahman

Light Heavyweight
1. Seth Dunn
2. Michael Snyder
3. Raymond Zapata
4. Jerome Phillips

Middleweight
1. Vincent Grant
2. Grady Reily
3. Tanner Edgerly
4. Carlos Lopez

Lightweight
1. Manuel Luna
2. James Parten

Novice Heavyweight
1. Mo Rahman
2. Robert Gonzales

Novice Lightweight
1. Carlos Lopez
2. Nicholas Baudoin

Novice MIddleweight
1. Tanner Edgerly
2. Raymond Zapata

Teen
1. Nicholas Baudoin

Bantamweight
1. Ron Fredrick Smith

Masters Over 35
1. Sean Smith
2. Grady Reily
3. Tony Stavely
4. Dale McGraw
5. Robert Gonzales
6. Frank Erimias

Masters Over 50
1. Sean Cook
2. Manuel Luna
3. Jerome Phillips
4. Julio Smith
5. Brian Mobley

FIGURE

Overall Winner
Tiki McZeal
Class A
1. Jackeline Hernandez
2. Christina Mills
3. JoAnn Barnes
4. Jennifer Powdrill
5. Veronica Frazier

Class B
1. Tiki McZeal
2. Kristina Love
3. Janeen Carter
4. Michelle Walker
5. Pamela Castleberry
6. Cindy Barnsley
7. Kristie Norris

Class C
1. Kristen Lamberson
2. Kaylie Ewart
3. Cynthia Morin
4. Giuseppina Savaglio

Class D
1. Courtney Martin
2. Erin Clymer
3. Jamie Ringo

Novice Class A
1. Jackeline Hernandez
2. Veronica Frazier

Novice Class B
1. Tiki McZeal
2. Kristina Love
3. Megan Sukduang
4. Michelle Walker
5. Kristie Norris

Novice Class C
1. Cynthia Morin

Masters Over 35
1. Anabel Rios
2. Christina Mills
3. Megan Sukduang
4. Cynthia Morin
5. Cindy Barnsley
6. Kristie Norris

Masters Over 45
1. Tara Williams
2. Pamela Castleberry

BIKINI

Overall Winner
Charletta Small
Class A
1. Elizabeth Ross
2. Thao Lai
3. Nicole Wilson
4. Valentina Maria Rodriguez
5. Vanessa Rubalcava
6. Crystal Dotts

Class B
1. Blair Thompson
2. Jasmine Nguyen
3. Francesca Moreno
4. Faith Hamp
5. Martha Rosales
6. Shannon Hunt

Class C
1. Summer Rose
2. Lissette Kadlecek
3. Haley Miller
4. Marizol Pana

Class D
1. Kelsey McLarty
2. Jordan Neaves
3. Lindsey Ray
4. Stephanie Farina
5. Jennifer Kesler

Class E
1. Joy Size
2. Chris Wolfe

Class F
1. Charletta Small
2. Chinna Osuji
3. Kemmah Musa

Novice Class A
1. Vanessa Rubalcava
2. Carolina Moreno
3. Crystal Dotts
4. Ilse Cadena

Novice Class B
1. Jasmine Nguyen
2. Blair Thompson
3. Francesca Moreno
4. Faith Hamp
5. Martha Rosales
6. Jennifer Clymer

Novice Class C
1. Marizol Pana

Novice Class D
1. Kelsey McLarty
2. Jordan Neaves
3. Lindsey Ray

Novice Class E
1. Joy Size
2. Chris Wolfe
3. Erin Masterson

Novice Class F
1. Chinna Osuji
2. Aarynn Davis

Teen
1. Valentina Maria Rodriguez
2. Summer Rose

Masters Over 35
1. Kristina Barnes
2. Thao Lai
3. Jennifer Kesler
4. Carolina Moreno
5. Erin Masterson
6. Shannon Hunt
7. Jennifer Clymer

Masters Over 45
1. Thao Lai
2. Ashley Murphy
3. Lupita Smith

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Mark Ghossein
Class A
1. Tavish Lightner
2. Evan Youssefagha
3. Thomas Ringo
4. Samuel Parker
5. Jose Chavez
6. Oscar Quintana
7. Jacobo Chavez

Class B
1. Jeffrey Lewis
2. Mario Plavljanic
3. Kevin Warren
4. Tremanyne Dortch
5. Steven Ray
6. Jeremiah Simmons
7. Michael Leura

Class C
1. Keith Broussard
2. Nicholas Mayor
3. Seth Andress

Class D
1. Khalid Issa
2. Abdulrahman Binsalamh
3. Bryan Turner
4. Muhammad Aly

Class E
1. Mark Ghossein
2. Kenny Wooldridge
3. Emmanuel Ibeson
4. Dillon Dinges
5. Mike Jones

Novice Class A
1. Eric Eckert
2. Samuel Parker
3. Jacobo Chavez
4. Joseph Simmons

Novice Class B
1. Tremanyne Dortch
2. Stephen Hill

Novice Class C
1. Ben Pitts
2. Alex Johnson
3. Brandon Pitts

Novice Class E
11. Dillon Dinges

Teen
1. Evan Youssefagha
2. Kenneth Skidmore
3. Elisha Allison

Masters Over 35
1. Thomas Ringo
2. Ben Pitts

Masters Over 45
1. Michael Leura
2. Mike Jones
3. Stephen Hill
4. Brian Mobley

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Vincent Grant
Class A
1. Vincent Grant
2. Tony Stavely
3. Ron Fredrick Smith

Class B
1. Jeffrey Lewis
2. Grady Reily
3. Jesse Luna
4. Luis Picanes
5. Michael Ibarra

Class C
1. Clint Briley
2. Sean Smith
3. Brett Trevino
4. Joseph Korte

Novice Class A
1. Hunter Delcambre

Novice Class B
1. Brandon Dickerson
2. Luis Picanes

Novice Class C
1. Joseph Korte

Teen
1. Hunter Delcambre
2. Jose Moran

Masters Over 35
1. Brett Trevino
2. Grady Reily
3. Sean Smith
4. Michael Sullivan

Masters Over 45
1. Manuel Luna
2. Michael Sullivan
3. Tony Stavely
4. Jerome Phillips
5. Brian Mobley

WOMEN'S BODYBUILDING

Masters Over 45
1. Lane Fluker

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Kristina Love
Class A
1. Kristina Love
2. Michelle Walker

Class B
1. Lysa Trevino
2. Maria Jose Estrella

Novice
1. Lysa Trevino
2. Lane Fluker