2017 NPC Southeast Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Virgilio Giogno
Heavyweight
1. Nate Petersen
2. Alexis Camino
3. Enrigue Cabrera

Light Heavyweight
1. Haytham Ayyad
2. Alex Paez
3. Mike Fellira
4. Ara Kasarian

Middleweight
1. Virgilio Giogno
2. Sandor Vega

Novice
1. Sandor Vega
2. Haytham Ayyad
3. Alex Paez

Masters Over 50
1. Alex Paez
2. Mike Fellira
3. Ara Kasarian

FIGURE

Overall Winner
Lissette Montalvo
Class A
1. Ashley Albury
2. Aphrodite Fernandez
3. Dinaibys Paredes
4. Maria Albanse

Class B
1. Idelisse Rivera
2. Vivian Oliveira
3. Beth Hackney

Class C
1. Lissette Montalvo
2. Monique Miller
3. Dana Crupi

Class D
1. Lyne Clark

Novice Class A
1. Ashley Albury
2. Jeanette Martin
3. Vivian Oliveira
4. Dinaibys Paredes
5. Beth Hackney

Novice Class B
1. Lissette Montalvo
2. Dana Crupi

Masters Over 30
1. Lyne Clark
2. Idelisse Rivera
3. Lissette Montalvo
4. Vivian Oliveira
5. Dinaibys Paredes
6. Beth Hackney
7. Dana Crupi

Masters Over 40
1. Lyne Clark
2. Idelisse Rivera
3. Lissette Montalvo
4. Aphrodite Fernandez
5. Vivian Oliveira
6. Dinaibys Paredes
7. Dana Crupi

Masters Over 50
1. Jeanette Martin
2. Maria Albanse

BIKINI

Overall Winner
Paula Tabares
Class A
1. Jasmine Fernandez
2. Mirella Stanfill
3. Yolanda Torres
4. Maria Escalante
5. Rosanna Sevillano
6. Floramay Meddoff
7. Sarah Gonzalez

Class B
1. Melissa Gomez
2. Nahomi Ortiz
3. Dana Serrao
4. Samantha Jasmine
5. Anika Hardmon
6. Elena Chevres
7. Janette Janero
8. Michelle Tucker

Class C
1. Paula Tabares
2. Andrea Carmona
3. Deborah Almeida
4. Adriana Sanchez
5. Melissa Fejioo

Class D
1. Szabina Szlifka
2. Kelsey Majcher
3. Geydis Pupo
4. Karline Lee
5. Olga Luna
6. Gladys Reyes

Novice Class A
1. Melissa Gomez
2. Nahomi Ortiz
3. Samantha Jasmine
4. Dana Serrao
5. Maria Escalante
6. Yolanda Torres
7. Rosanna Sevillano
8. Elena Chevres
9. Floramay Meddoff
10. Michelle Tucker
11. Sarah Gonzalez

Novice Class B
1. Paula Tabares
2. Kelsey Majcher
3. Adriana Sanchez
4. Deborah Almeida
5. Geydis Pupo
6. Karline Lee
7. Olga Luna
8. Gladys Reyes
9. Melissa Fejioo

Teen
1. Andrea Carmona

Masters Over 30
1. Nahomi Ortiz
2. Karline Lee
3. Mirella Stanfill
4. Melissa Fejioo
5. Gladys Reyes
6. Floramay Meddoff
7. Michelle Tucker
8. Sarah Gonzalez

Masters Over 40
1. Anika Hardmon
2. Madeline Fiorani-Asessor
3. Mirella Stanfill
4. Olga Luna
5. Melissa Fejioo
6. Gladys Reyes
7. Elena Chevres
8. Michelle Tucker
9. Gracie Lara

Masters Over 50
1. Maria Albanse
2. Michelle Tucker

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Fred Baier
Class A
1. Bienvenido Lagon

Class B
1. Fred Baier
2. Alberti Ortiz
3. Carlos D'Empaire
4. Abdullah Alajmi

Class C
1. Roberlan Padilla
2. Jay Ayala

Novice Class A
1. Carlos D'Empaire
2. Sebastian Rodriguez
3. Bienvenido Lagon
4. Abdul Fayez

Novice Class B
1. Abdullah Alajmi
2. Efrain Christman
3. Travis King
4. Jay Ayala

Masters Over 30
1. Fred Baier
2. Alberti Ortiz
3. Carlos D'Empaire
4. Travis King
5. Jay Ayala

Masters Over 40
1. Alex Paez
2. Jay Ayala

Masters Over 50
1. Alex Paez

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Alex Paez
Class A
1. Bienvenido Lagon

Class B
1. Alex Paez
2. Leonard Mayrhoper
3. Fred Baier

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Maya Khawly
Class A
1. Maya Khawly

Class B
1. Brigit Norris

Masters Over 40
1. Maya Khawly