2017 NPC Steel City

NPC
Years: 2017

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Michael Youngblood
2. Tim Jacob
3. Dario Herrera
4. Justin Braun

Light Heavyweight
1. Jordan Tripp-Arthur
2. Wesley Terrill
3. Alex Martin
4. Kenny Jaramillo

Middleweight
1. Drew Maclaskey

Novice Heavyweight
1. Kenny Jaramillo
2. Brett Reese

Novice MIddleweight
1. Drew Maclaskey
2. Jarred Guidry

Masters
1. Michael Youngblood
2. Alberto Bustos
3. Dario Herrera

Masters Over 45
1. Kenny Jaramillo
2. Brett Reese

FIGURE

Class B
1. Natasha Elliott
2. Sherry Converse
3. Annie Calhoun

Class C
1. Samantha Catlin
2. Paula Hollenbach

Class D
1. Danielle Teixeria
2. Bri Pedersen

Novice Class A
1. Annie Calhoun

Novice Class B
1. Danielle Teixeria
2. Nessa Johnson
3. Bri Pedersen

True Novice
1. Danielle Teixeria
2. Rosalie Glenn

Masters Over 35
1. Natasha Elliott

Masters Over 40
1. Tanya Quintana

Masters Over 50
1. Paula Hollenbach
2. Sherry Converse
3. Rosalie Glenn
4. Cheryl Zimmerman

BIKINI

Class B
1. Amanda Ellis
2. Vitoria Esquibel

Class C
1. Taylor Williams

Class D
1. Jolene Reini

Class E
1. Aubrey Blythe
2. Tracy Peronard

Novice Class A
1. Amanda Ellis

Novice Class B
1. Taylor Williams

Novice Class C
1. Aubrey Blythe

True Novice
1. Aubrey Blythe
2. Taylor Williams

Masters Over 35
1. Melissa Champion
2. Vitoria Esquibel
3. Jolene Reini
4. Nikki Rojas

Masters Over 50
1. Tracy Peronard

MEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Brandon Smith
2. Kevin Connally

Class B
1. Ryan Seely
2. Ryan Madic

Class C
1. Drew Maclaskey
2. Stephen Bornmann

Class D
1. Paul Gonzales

Class F
1. Jonah Knopf
2. Justin Braun
3. Josh Blythe

Novice Class A
1. Kevin Connally

Novice Class B
1. Drew Maclaskey
2. Stephen Bornmann
3. Paul Gonzale
4. Robert Lamorie
5. Ruben Dolzanie

Novice Class C
1. Josh Blythe

Teen
1. Ryan Madic

True Novice
1. Ryan Madic
2. Paul Gonzales
3. Vernon Chilton
4. Josh Blythe
5. Ruben Dolzanie

Masters Over 35
1. Ryan Seely
2. Paul Gonzales

Masters Over 45
1. Barry McNutt

Masters Over 50
1. Robert Lamorie
2. Barry McNutt
3. David Cook
4. Edgie Walrath

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Class A
1. Levi Medina

Class B
1. Wesley Terrill
2. Alberto Bustos

Class C
1. Michael Youngblood
2. Troy Cavanaugh
3. Nate Low
4. Jason Gunther
5. Matt Anderson

Novice
1. Matt Anderson
2. Jason Gunther

Masters Over 35
1. Michael Youngblood
2. Alberto Bustos
3. David Cook
4. Troy Cavanaugh
5. Jason Gunther

FITNESS



1. Maggie Kates

Novice
1. Nessa Johnson

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Katecha Cook