2017 NPC Supplement Xpress Championships

NPC
Years: 2017 2016

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Victor Ortiz
Super Heavyweight
1. Sawyer Kemp

Heavyweight
1. Kevin Kim
2. Tom Kruser
3. Ruben Perez

Light Heavyweight
1. Victor Ortiz
2. David Contreras
3. Jose Luis Enriquez
4. Saulo Escalante

Middleweight
1. Briade Rodriguez
2. Richard Varela
3. Jose Gutierrez
4. Miguel Hernandez

Lightweight
1. Octavio Delint

Novice Heavyweight
1. Tom Kruser
2. Saulo Escalante

Novice Lightweight
1. Jose Gutierrez
2. Jorge Chavez
3. Matthew Macias
4. Rafael Garcia
5. Misael Castaneda

Novice MIddleweight
1. Briade Rodriguez
2. David Contreras
3. Edgar Ivan Gonzales

Teen
1. Richard Varela

Bantamweight
1. Elijah Govea

Masters Over 35
1. Octavio Delint
2. Tom Kruser
3. Miguel Hernandez
4. Misael Castaneda

Masters Over 60
1. Enrique Salgado

FIGURE

Overall Winner
Katherina Bennett
Class A
1. Katherina Bennett
2. Amanda Gutierrez

Class B
1. Cynthia Morin
2. Laura Alarcon
3. Veronica Medina

Novice Class A
1. Amanda Gutierrez

Novice Class B
1. Veronica Medina

Masters Over 35
1. Cynthia Morin
2. Laura Alarcon

BIKINI

Overall Winner
Sally Parker
Class A
1. Nydia Soto
2. Christina Marquez
3. Priscilla Zamora

Class B
1. Karla Sherman
2. Ana Luna

Class C
1. Sally Parker
2. Yuneiby Cuevas
3. Yadira Barraza
4. Rachel Greenhalgh
5. Melissa Nunn

Class D
1. Bonnie Teng
2. Nicole Solis

Novice Class A
1. Christina Marquez
2. Priscilla Zamora

Novice Class B
1. Karla Sherman
2. Monica Lopez
3. Daniela Cardoza

Novice Class C
1. Yuneiby Cuevas
2. Rachel Greenhalgh
3. Erika Valles

Novice Class D
1. Nicole Solis

Masters Over 35
1. Bonnie Teng
2. Ana Luna
3. Erika Valles
4. Melissa Nunn

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Neil Isais
Class A
1. Alexander Wittman
2. Pablo Garcia
3. Samuel Myres
4. Guillermo Esparza
5. Ray Munoz

Class B
1. Neil Isais
2. Jonathan Kwong
3. Manny Rodriguez

Class C
1. Edmond Wilson
2. George Chavez
3. Jorge Gaspar

Class D
1. Gabriel white
2. Jesus Ojeda
3. Brad Reeves

Novice Class A
1. Patrick Wheeler
2. Luis Castro
3. Alexander Wittman
4. Pablo Garcia
5. Samuel Myres
6. gideon aguilera
7. Daniel huerta

Novice Class B
1. Benji Mercado
2. Benz Hurly
3. Carlos Garcia
4. Erick Garzia
5. Manuel Cervantes
6. Saul Ramos

Novice Class C
1. Misael Ynarritu

Novice Class D
1. Gabriel white
2. Brad Reeves
3. Rocky Trejo
4. Eduardo Velazco

Teen
1. Alexander Wittman

Masters Over 35
1. Jorge Gaspar

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Alvin Johnson
Class A
1. Richard Rosete
2. James Gonzales
3. Dustin Dude
4. Matthew Macias

Class B
1. Enrike Salgado
2. Manny Rodriguez
3. Miguel Hernandez

Class C
1. Alvin Johnson
2. Michael Parent
3. Sawyer Kemp

Novice Class A
1. Richard Rosete

Novice Class B
1. William Murdock
2. Erick Flores
3. Eduardo A Avila

Novice Class C
1. Michael Parent

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Aracelia Contreras
2. Sylvia Aguilar