2018 CPA Fedel Clarke Classic

NPC
Years: 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Karson Bagot
Light Heavyweight
1. Jeremy Byford

Middleweight
1. Karson Bagot
2. Charles Duffy

Welterweight
1. Roman Salasek

Light Middleweight
1. Mark Cleary

Lightweight
1. Mehdi Golgoli

FIGURE

Overall Winner
Clarissa Fodor
Class A
1. Elecia Renee Morris
2. Sally Chamberland
3. Natasha Samuel

Class B
1. Katrina Wright
2. Suzy Aliberti
3. Lindsay Blue

Class C
1. Clarissa Fodor

Novice
1. Lindsay Blue

Masters
1. Sally Chamberland
2. Suzy Aliberti
3. Natasha Samuel

BIKINI

Overall Winner
Elecia Renee Morris
Class A
1. Elecia Renee Morris
2. Reina Espineli
3. Neha Dhanda
4. Sarah Farrer
5. Tasha Chase
6. Laura McIntosh

Class B
1. Rie Shiozumi
2. Aline Wirth
3. Elizabeth Phan
4. Diana Sihapanya
5. Angy Xi

Class C
1. Petunia Mashaly
2. Adelina Buranova
3. Caren Scatch
4. Elizabeth Pickles

Class D
1. Ashley Jenson
2. Shannon Bear
3. Lisa Grisolia
4. Karyn Falkjar

Grandmasters
1. Anne Villeneuve

Novice
1. Rie Shiozumi
2. Caren Scatch
3. Adelina Buranova
4. Elizabeth Phan
5. Aline Wirth
6. Neha Dhanda
7. Lisa Grisolia
8. Alessandra Farinari
9. Laura McIntosh
10. Angy Xi
11. Karyn Falkjar
12. Sara McIntosh

Teen
1. Jade Boterberg

Masters Class A
1. Reina Espineli
2. Neha Dhanda
3. Diana Sihapanya
4. Sarah Farrer
5. Anne Villeneuve

Masters Class B
1. Shannon Bear

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Adrian Achue
Class A
1. Jason Hansen
2. Kenneth Magalhaes
3. Emerson Brahimir
4. Josh Buchko
5. Parsa Haddadpour
6. Jon Machado
7. Alireza Afzalian Naini
8. Shahzeh Malik

Class B
1. Adrian Achue
2. Julian Johnson
3. Mitchell Jimenez
4. Taejun Bang
5. Mohammadamin Ahmadi
6. Kylle Purcell
7. Jesus Soto
8. Adrian Smith
9. Mario Kosewski
10. David Troeung

Class C
1. Jeffrey Odogba
2. Hani Noroozi
3. Jesse Klett
4. Pardeep Gill

Class D
1. Aziz Lichani
2. Timothy Massey-Patel
3. David MacInnis

Grandmasters
1. Martin Bonomo
2. Afshin Poormatin

Junior
1. Quinn Whomond
2. Ashar Awais
3. Jacon Wilson

Novice
1. Hani Noroozi
2. Josh Buchko
3. Parsa Haddadpour
4. Quinn Whomond
5. Ashar Awais
6. Alireza Afzalian Naini
7. Oz Faris
8. Afshin Poormatin
9. Kareem Boothe

Masters
1. Oz Faris
2. Martin Bonomo
3. Paolo Iafrate

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Franklyn Andu
Class A
1. Franklyn Andu
2. Lucky Nkemakolam
3. Collin Swain
4. Roman Salasek

Class B
1. Joe Moretto
2. Charles Duffy

Class C
1. Pedram Dadollahi
2. Alex Caley

Class D
1. Aziz Lichani

Novice
1. Collin Swain
2. Jeffrey Odogba
3. Calvin Lam

FITNESS



1. Katrina Wright

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Robin Gray
Class A
1. Karen Samuels
2. Natasha Samuel

Class B
1. Robin Gray

Grandmasters
1. Robin Gray

Novice
1. Karen Samuels

Masters
1. Robin Gray
2. Karen Samuels