2018 Iron Rebel Burn Showdown

NPC
Years: 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Ayat Bagheri
Heavyweight
1. Ayat Bagheri
2. Daniel Vestergaard
3. Christian Ryge

Lightweight
1. Omar Haydar
2. Frederik Baunsøe
3. Jan Bissø
4. Mohammed Bohuliga

Novice
1. Christian Ryge
2. Jan Bissø

Novice Masters Over 40
1. Jacques Selly Zinsou
2. Jan Bissø

Masters
1. Jacques Selly Zinsou
2. Christian Søndergaard

FIGURE

Overall Winner
ANja lykke Jørgensen
Class A
1. Nana Thise
2. Rikke Bloch Jørgensen
3. Heidie Strandgaard Hansen

Class B
1. ANja lykke Jørgensen
2. Susan Friang Gamsgaard

Junior
1. Rikke Bloch Jørgensen

Novice
1. Susan Friang Gamsgaard
2. Nana Thise
3. Rikke Bloch Jørgensen

Novice Junior
1. Rikke Bloch Jørgensen

Novice Masters
1. Susan Friang Gamsgaard

Masters
1. Susan Friang Gamsgaard
2. Heidie Strandgaard Hansen

BIKINI

Overall Winner
Helene Kirstine Lamhauge
Class A
1. Helene Kirstine Lamhauge
2. Norma Valls Company
3. Mille Sofie Rasmussen
4. Victoria Cale
5. Sanne Mose Jørgensen

Class B
1. Elisabet Vang
2. Alexa Jordan
3. Vanja Gerlach Bergkvist
4. Niina Grönqvist

Class C
1. Emma Frederikke Jørgensen
2. Elisabet Dam Jacobsen
3. Súsanna Sólrunardóttir Ludvig
Kristine Hansen

Junior
1. Elisabet Vang
2. Súsanna Sólrunardóttir Ludvig

Novice Class A
1. Mille Sofie Rasmussen
2. Astrid Foldarskarð
3. Camilla Andersen

Novice Class B
1. Sanne Mose
2. Sadie Niclasen
3. Vanja Gerlach Bergkvist

Novice Class C
1. Emma Frederikke Jørgensen
2. Elisabet Dam Jacobsen
3. Súsanna Sólrunardóttir Ludvig
4. Kristine Hansen

Novice Junior
1. Elisabet Vang
2. Elisabet Dam Jacobsen
3. Súsanna Sólrunardóttir Ludvig
4. Sadie Niclasen
5. Marta Petersen
6. beinta ä Bøgardi

Novice Masters
1. Bjarma Arge

Masters
1. Niina Grönqvist

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Mohammad Hamad
Class A
1. Mohammad Hamad
2. Adham Buhulaigah
3. Mohamad Hamad

Class B
1. Lars Pedersen
2. Alexander Simmenæs

Novice
1. Alexander Simmenæs
2. Bárður Poulsen
3. Jonas Larsen

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Omar Haydar
Class A
1. Omar Haydar
2. Adham Buhulaigah
3. Emanuele Mattera

Class B
1. Tobias Steengaard Jensen
2. Christian Søndergaard
3. Mads Schmidt

Novice
1. Mads Schmidt
2. Tobias Steengaard Jensen

Masters
1. Christian Søndergaard

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Marie Silmari
2. Clara Sella

FITNESS



1. Victoria Cale

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Clara Sella