2018 NPC Atlantic Coast Championships

NPC
Years: 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Ricardo Segovia
Light Heavyweight
1. Ricardo Segovia
2. Landon Weiss

Novice
1. Landon Weiss

FIGURE

Overall Winner
Caroline Zawadzki
Class A
1. Nini Nieves
2. Marta Gallegos
3. Katrina Wahlstrom

Class B
1. Jarine Rudolph

Class C
1. Caroline Zawadzki
2. Ej Gibson

Novice
1. Nini Nieves
2. Katrina Wahlstrom
3. Shayla Jacobs

Masters Over 35
1. Caroline Zawadzki
2. Katrina Wahlstrom

Masters Over 40
1. Marta Gallegos
2. Susan Keth
3. Jarine Rudolph

Masters Over 50
1. Ej Gibson

BIKINI

Overall Winner
Danielle Austin
Class A
1. Danielle Austin
2. Iesha Sharpe
3. Sophie Gray
4. Cristy Munoz

Class B
1. Meilyn Delgado
2. Miriam Jenkins
3. Amber Mornigstar
4. Francheska Gonzalez

Class C
1. Nadia Szymanowicz
2. Laura Valdes
3. Carli Johnson
4. Lauren Astley
5. Yasmine Rawls
6. Jennifer Kirsch
7. Yvette Guzman
8. Olivia Nicole

Class D
1. Noemi Isabel
2. Kendra Parker
3. Manuela Yanez

Novice Class A
1. Meilyn Delgado
2. Amber Mornigstar
3. Sophie Gray

Novice Class B
1. Laura Valdes
2. Noemi Isabel
3. Manuela Yanez
4. Jennifer Kirsch
5. Yvette Guzman
6. Laurie Dratch

Teen
1. Nadia Szymanowicz
2. Olivia Nicole

True Novice
1. Amber Mornigstar
2. Francheska Gonzalez
3. Yasmine Rawls
4. Laura Valdes
5. Sophie Gray
6. Manuela Yanez

Masters Over 35
1. Iesha Sharpe
2. Jennifer Kirsch

Masters Over 40
1. Kendra Parker
2. Miriam Jenkins
3. Susan Keth
4. Cristy Munoz
5. Laurie Dratch

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Nilush Adhihetty
Class A
1. Nilush Adhihetty
2. Rodrigo Oliveira

Class B
1. Brian Sullivan
2. Serge Victor
3. Joseph Monastiero
4. Lorenzo Donastorg
5. Daniel Montoya

Class C
1. Dmitri George
2. Clifford Cintron
3. Tyler Orberg
4. Jason Render

Novice
1. Tyler Orberg
2. Michael Munzer
3. Daniel Montoya
4. Nelson Santiago

True Novice
1. Michael Munzer
2. Brian Sullivan

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Oshanda Rhoden
Class A
1. Oshanda Rhoden
Ismael Villalobos
James Simmons
Tony Stavely

Class B
1. Andre Henry
2. Lorenzo Donastorg

True Novice
1. Thomas Kerina

Masters Over 40
1. Thomas Kerina

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Jennifer Sweeney

FITNESS



1. Shayla Jacobs

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Suzette Henderson
2. Jennifer Sweeney
3. Sophia Rouse