2018 NPC Baltimore Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Stuart Thompson
Armed Forces
1. Josh Friedman

Super Heavyweight
1. Stuart Thompson
2. Justin Smarte

Heavyweight
1. Kirby White
2. Anthony Gutierrez
3. D'Shawn Wright

Light Heavyweight
1. Dan Orndoff

Middleweight
1. Tim Runyon
2. Vic Keenan
3. Jacob Fisher
4. James Reinhart

Welterweight
1. Jorge Villatoro

Novice Heavyweight
1. Justin Smarte
2. Thaddes Hodge

Novice Lightweight
1. Gary Howell Jr

Bantamweight
1. Kevin Bradley

Masters Over 35
1. Kirby White
2. D'Shawn Wright

Masters Over 40
1. Vic Keenan
2. Thaddes Hodge

Masters Over 50
1. Tim Runyon
2. Vic Keenan
3. James Reinhart
4. James Jimason

Masters Over 60
1. James Reinhart
2. Neal Grossman

Masters Over 70
1. Neal Grossman

FIGURE

Overall Winner
Sofia Graham
Armed Forces
1. Adreinne Diaz
2. Princess Hall

Class A
1. Sofia Graham
2. Yumi Villatoro
3. Shannon Leister

Class B
1. Vanorah DeVaughn
2. Shamika Griffin
3. Ashley Romine

Class C
1. Adreinne Diaz
2. Yolonda Anderson
3. Shannon Locke
4. Princess Hall
5. Jessica Duke

Class D
1. Angela Alieu
2. Yasmin Fonseca
3. Shauna Rhodes

First Responder
1. Yolonda Anderson
2. Shannon Leister
3. Jessica Duke

Novice
1. Yolonda Anderson
2. Shamika Griffin
3. Vanorah DeVaughn
4. Michelle Bowers
5. Jessica Duke
6. Barbara Spencer

True Novice
1. Shannon Locke

Masters Over 35
1. Yasmin Fonseca
2. Shannon Leister
3. Adreinne Diaz
4. Shamika Griffin
5. Shauna Rhodes
6. Princess Hall

Masters Over 40
1. Angela Alieu
2. Yolonda Anderson
3. Vanorah DeVaughn
4. Shannon Locke
5. Shauna Rhodes
6. Princess Hall

Masters Over 50
1. Princess Hall
2. Barbara Spencer

BIKINI

Overall Winner
Jessica Krynicki
Armed Forces
1. Autumn Compton

Class A
1. Brittany Arochena
2. Esther Cruz Stein

Class B
1. Caitlin Adams
2. Shaheena Chaudhry
3. Yuko Geithman

Class C
1. Autumn Compton
2. Lia Diaz
3. Jessica Quinones
4. Sabrina Di Francesco
5. Meaghan Taylor
6. Laura Mammarella

Class D
1. Jessica Krynicki
2. Katelyn Castro
3. Selena Tobin
4. Alisha Martin

Class E
1. Jeanna Mazaris
2. Camille Reed
3. Natalie Sinanan
4. Kal Gopalswany
5. Shannon O'Rourke

Class F
1. Catherine Waite

Collegiate
1. Jessica Krynicki
2. Shaheena Chaudhry
3. Jeanna Mazaris

First Responder
1. Autumn Compton
2. Kal Gopalswany

Novice Class A
1. Autumn Compton
2. Sabrina Di Francesco
3. Shaheena Chaudhry
4. Laura Mammarella

Novice Class B
1. Jessica Krynicki
2. Jeanna Mazaris
3. Kal Gopalswany
4. Natalie Sinanan
5. Alisha Martin

True Novice
1. Autumn Compton
2. Brittany Arochena
3. Caitlin Adams
4. Shaheena Chaudhry
5. Natalie Sinanan
6. Laura Mammarella
7. Selena Tobin
8. Yuko Geithman
9. Alisha Martin
10. Shannon O'Rourke
11. Colleen Voltz

Masters Over 35
1. Meaghan Taylor
2. Natalie Sinanan
3. Jannie Regino

Masters Over 40
1. Camille Reed
2. Natalie Sinanan
3. Colleen Voltz

Masters Over 50
1. Colleen Voltz

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Rives Martin
Armed Forces
1. Derrick Siegfried
2. Brandon Harris
3. Patrick Shores
4. James Hufana

Class A
1. Arif Omer Ozdemir
2. Devante Orebeau
3. Elliott Roman
4. Anthony Obiyan Obiyan
5. Jonathan Norwitz
6. Andrew Jones
7. Cory Perdue

Class B
1. Evan Fan
2. David Gilchrist

Class C
1. Derrick Siegfried
2. Brandon Harris
3. Robert Bassey
4. Mason Reill

Class D
1. Korey Gandy

Class E
1. Rives Martin
2. Patrick Shores

Class F
1. Aaron Vanderpool
2. Mark Larsen
3. Kenneth Sessions

Novice Class A
1. Josias Cardona
2. Ramon Raycler Rodriguez
3. Cory Perdue
4. James Hufana

Novice Class B
1. Rives Martin
2. Michael Best
3. Mason Reill
4. Mark Larsen

Teen
1. Mason Reill

True Novice
1. Arif Omer Ozdemir
2. Josias Cardona
3. Shawn Sims
4. Ramon Raycler Rodriguez
5. Corneil Smith
6. Justin Million

Masters Over 35
1. David Gilchrist
2. Terry Cooper

Masters Over 40
1. Michael Best
2. Corneil Smith

Masters Over 50
1. Michael Best
2. Terry Cooper

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Kirby White
Armed Forces
1. Victor Oliver
2. Josh Friedman

Class A
1. Rene Coreas
2. Kevin Bradley
3. Michael Stein
4. Eric Aguilar

Class B
1. Robert Meadows

Class C
1. Kirby White
2. Victor Oliver
3. Kevin Alleman
4. Brent Lipka

Novice
1. Michael Stein
2. Bensher Leandre
3. Kahyl McClain
4. Zachary Smith
5. Brent Lipka

True Novice
1. Daniel Slater III
2. Duvan Blanco
3. William Meyers
4. Eric Aguilar

Masters Over 35
1. Victor Oliver
2. Robert Meadows
3. Terry Cooper

Masters Over 40
1. Victor Oliver

Masters Over 50
1. Victor Oliver
2. Terry Cooper
3. James Reinhart

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Kerah Johnson
2. Diane Andrews
3. Marie Ramos

FITNESS



1. Rachel Parker

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Sofia Graham
2. Penny Samuels
3. Yumi Villatoro
4. Marie Ramos
5. Antonette Harrison
6. Kristina Vanderwaal Shober
7. Diane Andrews

Novice
1. Penny Samuels
2. Antonette Harrison

Masters Over 40
1. Diane Andrews
2. Kristina Vanderwaal Shober

Masters Over 50
1. Diane Andrews