2018 NPC Brooklyn Grand Prix

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Enmanuel Castillo
Heavyweight
1. John Barberi
2. Stephen Maimin
3. Shevette Ceesae

Light Heavyweight
1. Kristopher Quick
2. Anthony Versandi

Middleweight
1. Enmanuel Castillo
2. Alejandro Navarrete
3. George Alexis
4. Sean Welsh

Junior
1. John Barberi
2. Kelfon Manifold

Lightweight
1. Kelfon Manifold

Novice
1. Enmanuel Castillo
2. Sean Welsh
3. Eric Monroe
4. Ryan Fitzgerald

Bantamweight
1. Zohaib Raja

Masters Over 35
1. Danos Fili
2. Clayton Lawrence
3. Carmelo Flores

Masters Over 40
1. Anthony Versandi
2. Stephen Maimin
3. Clayton Lawrence

Masters Over 50
1. Alpha Philmon
2. Donald Shelton

FIGURE

Overall Winner
Andrea Villalobos
Class A
1. Andrea Villalobos
2. Gwendolyn Moore
3. Cat Albrecht
4. Erica Silvestri
5. Nicole Avril

Class B
1. Tirzah Gonzalez
2. Lynn Soto
3. Christine O’Connor
4. Irina Bolkovaia

Novice Class A
1. Gwendolyn Moore
2. Erica Silvestri
3. Nicole Avril

Novice Class B
1. Lynn Soto
2. Irina Bolkovaia

Masters Over 35
1. Tirzah Gonzalez
2. Christine O’Connor
3. Erica Silvestri

Masters Over 40
1. Tirzah Gonzalez
2. Lynn Soto
3. Christine O’Connor
4. Lucritia Gayle
5. Cat Albrecht
6. Erica Silvestri
7. Nicole Avril

Masters Over 50
1. Lucritia Gayle
2. Adriane Rosa Graves

BIKINI

Overall Winner
Danielle Smagalla
Class A
1. Rachel Palumbo
2. Ashley Suter
3. Kechia Sanchez-Fernandes
4. Jenny Pelletier
5. Alishka Rivera
6. Andi Sicwebu
7. Caroline Hossain

Class B
1. Michelle Yagnatovsky
2. Lisa House
3. Elita Musliu
4. Ines Garguilo
5. Stephanie Krawiec
6. Casey Kadwell
8. Heather Rivera
9. Nicole Caso

Class C
1. Danielle Smagalla
2. Katherine Urena
3. Liza Park
4. Aleksandra Cwiek
5. Lubumba Gaxela
6. Jillian Ludvick

Class D
1. Caitlin Hosek
2. Kathleen Wood
3. Krystal Lavenne

Junior
1. Michelle Yagnatovsky
2. Caroline Hossain
3. Jillian Ludvick

Novice Class A
1. Rachel Palumbo
2. Ashley Suter
3. Kechia Sanchez-Fernandes
4. Jenny Pelletier
5. Alishka Rivera
6. Michelle Yagnatovsky
7. Stephanie Krawiec
8. Andi Sicwebu
9. Heather Rivera
10. Caroline Hossain
11. Megan Paxton
12. Nicole Caso

Novice Class B
1. Danielle Smagalla
2. Katherine Urena
3. Liza Park
4. Caitlin Hosek
5. Aleksandra Cwiek
6. Kseniia Franco-Priego
7. Lubumba Gaxela
8. Kathleen Wood
9. Elena Kharchenko

Masters Over 35
1. Lisa House
2. Elita Musliu
3. Ines Garguilo
4. Stephanie Krawiec

Masters Over 40
1. Lisa House
2. Ines Garguilo
3. Ju Yeon Hur

Masters Over 50
1. Lisa House

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Ronald Santi Baez
Class A
1. Shawn Bowen
2. Juan Reyes
3. Haaris Jilani
4. Wonho Bang
5. Divendar Murtadak
6. Aller Calderon

Class B
1. Steven Rispers
2. Daniel Reyes
3. Mike Alexandre
4. Laquan Anthony

Class C
1. Ronald Santi Baez
2. Rob Davis
3. Donnie Hawkins
4. Fernando Diaz
5. Aaron Sultanik
6. Glenn Jordan
7. Luis Martinez
8. Edward Hosek III
9. Turker Ates
10. Jason Lagrange
11. Mario Romano
12. Jesse Benedetti

Class D
1. Danny Sanchez
2. Noah Munoz
3. Joseph Henriques
4. Paramdeep Basra

Junior
1. Rob Davis
2. Kevin Lainez
3. Noah Munoz
4. Paramdeep Basra
5. Ncholas Sitaras
6. Mark Abdelmessih
7. Salvatore Capone

Novice Class A
1. Juan Reyes
2. Aaron Walford
3. Anthony Demichael
4. Haaris Jilani
5. Miguel Cuadrado
6. Carlos Cintron
7. Turker Ates
8. Laquan Anthony
9. Jonathan Carnaval
10. Kevin Lainez
11. Nicholas Appice
12. Benjamin Drayton
13. Golam Mehofuz
14. Dmitri Pereplyothik
15. Kangyong Lee

Novice Class B
1. Ronald Santi Baez
2. Aaron Sultanik
3. Joseph Henriques
4. Edward Hosek III
5. Paramdeep Basra
6. Jason Lagrange
7. Mark Abdelmessih
8. Mario Romano
9. Jesse Benedetti

Teen
1. Ncholas Sitaras
2. Koki Watanabe
3. Salvatore Capone

Masters Over 35
1. Aaron Walford
2. Laquan Anthony
3. Luis Martinez
4. Jesse Benedetti
5. Thomas Shanahan

Masters Over 40
1. Robert Schultes
2. Aaron Walford
3. Clayton Lawrence
4. Nicholas Appice
5. Terry Cooper
6. Thomas Shanahan

Masters Over 50
1. Terry Cooper
2. Thomas Shanahan

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Justin Baker
Class A
1. Justin Baker
2. George Alexis
3. Marquis Campbell
4. Guilherme Olliveira
5. Sean Welsh
6. Ulysses Montague
7. Justin Lopez
8. Timothy Wymbs
9. Randy Giron
10. Alexis Grullon
11. Terry Cooper

Class B
1. Danos Fili
2. Aryeh Moore
3. Richard Morban

Junior
1. Gonzalez Leonel
2. Zohaib Raja

Novice Class A
1. Sean Welsh
2. Randy Giron
3. Tyler Simmons
4. Carmelo Flores
5. Alexis Roman

Novice Class B
1. Aryeh Moore
2. Richard Morban

Teen
1. Marek Grzymala

Masters Over 35
1. Marquis Campbell
2. Ulysses Montague
3. Terry Cooper

Masters Over 40
1. Marquis Campbell
2. Alpha Philmon
3. Donald Shelton
4. Aryeh Moore
5. Clayton Lawrence
6. Terry Cooper
7. Eric Monroe

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Suzanne Anchor

FITNESS



1. Karen Love

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Uhura Carter

Masters Over 35
1. Stephanie Hillenberg
2. Uhura Carter
3. Ellen Bello