2018 NPC Gold Coast Muscle Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Larry Williams
Heavyweight
1. Larry Williams
2. Cory Miller

Light Heavyweight
1. Ritche Bautista

Middleweight
1. Andrew Abdelsayed

FIGURE

Overall Winner
Angelique Castaneda
Class A
1. Angelique Castaneda

Class B
1. Britney Domine
2. Jessica Lopez

Class C
1. Michelle Dornon

Class D
1. Kristina Parks
2. Ashley Moffett

Masters Over 35 Class A
1. Jessica Lopez

Masters Over 35 Class B
1. Kristina Parks
2. Michelle Dornon

BIKINI

Overall Winner
Shan Ma
Class A
1. Jennifer Puchon
2. Olivia Del Remedio
3. Luly Nguyen
4. Jazmine Melchor

Class B
1. Annabelle Lee
2. Mariana Jaimes
3. Cristal Munoz

Class C
1. Yilean Morales
2. Terin Hernandez
3. Celeste Rains-Turk
4. Amaritpal Vicky Sahota
5. Amy Fox
6. Diana Mazahreh
7. Jazmin Pena
8. Darlene Dinh

Class D
1. Kimberly Pohoski
2. Ashley Aguilera
3. Luma Eramya
4. Maria Ballesteros
5. Marie Choi

Class E
1. Suzanne Fargo
2. Stephanie Scott
3. Amanda-Lynn Lowe

Class F
1. Shan Ma
2. Lisa Moses

Novice Class A
1. Mariana Jaimes
2. Sandi Pierce
3. Olivia Del Remedio
4. Jazmine Melchor
5. Anna Manis

Novice Class B
1. Celeste Rains-Turk
2. Amaritpal Vicky Sahota
3. Jazmin Pena
4. Cristal Munoz

Novice Class C
1. Kimberly Pohoski
2. Luma Eramya
3. Simone Black
4. Natalie Bausch
5. Lisa Kennedy
6. Maria Ballesteros
7. Marie Choi

Novice Class D
1. Suzanne Fargo
2. Melyssa Willems

Masters Over 35 Class A
1. Amaritpal Vicky Sahota
2. Jennifer Puchon
3. Luly Nguyen

Masters Over 35 Class B
1. Luma Eramya
2. Natalie Bausch
3. Marie Choi

Masters Over 35 Class C
1. Lisa Moses
2. Amanda-Lynn Lowe
3. Melyssa Willems

Masters Over 40 Class A
1. Denise Koban
2. Jennifer Puchon

Masters Over 40 Class B
1. Suzanne Fargo
2. Lisa Moses
3. Lisa Kennedy

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Alfrank Elemento
Class A
1. Alfrank Elemento
2. Virome Villajin
3. Karljoshua Miranda
4. Ralph Lucien
5. Austin Francisco
6. Geoffrey Corzo
7. Jesse Rodriguez
8. Blake Cullip
9. Collin Domingo

Class B
1. Joshua Allswang

Class C
1. Joshua Johnson
2. Robert Boydston
3. Riyad Hanna
4. Brian Hicks
5. Kenneth Dadacay
6. Miguel Ortega
7. Ryan Garrett

Class D
1. Christian Mendoza
2. Connor Jeffries
3. EJ Cordova
4. Edgar Zunigabravo
5. Joshua Denton

Class F
1. Paul Lahr

Novice Class A
1. Virome Villajin
2. Ralph Lucien
3. Austin Francisco
4. Geoffrey Corzo
5. Arik Bibicoff
6. Alexander Lopez

Novice Class B
1. Riyad Hanna
2. Trayvonn Hayes
3. Kenneth Dadacay
4. Lewis Meyers
5. Alex Jimenez
6. Joshua Denton
7. Miguel Ortega
8. Jose Silva

Teen
1. Nick Pham

Masters Over 35
1. Brian Hicks
2. Paul Lahr

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Kaden Nguyen
Class A
1. Matthew Harmon

Class B
1. Kaden Nguyen
2. Edgar Navarro

Class C
1. Edgar Zunigabravo

Class D
1. Gabriel Buza

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Tatiana Rogers