2018 NPC Iron House Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Saeed Kalantari
Super Heavyweight
1. Saeed Kalantari

Light Heavyweight
1. Mike Johnson
2. Osdy Luna
3. Michael Chavero

Middleweight
1. Luis Solis
2. Emiliano Vega

Lightweight
1. Omar Flores

Novice Heavyweight
1. Josue Perez

Novice Lightweight
1. Daniel Zamora
2. David Arango Guerrero

Novice Middleweight
1. Osdy Luna
2. Luis Solis

Masters Over 35
1. Mike Johnson
2. Omar Florez

Masters Over 50
1. Saaed Kalantari
2. Javier Bautista

Masters Over 70
1. Juan Cruz

FIGURE

Overall Winner
Rita Villareal
Class A
1. Rita Villareal
2. Starr Parnell
3. Kimberly Obregon
4. Elisha Guzman
5. Emma Luna

Class B
1. Sadie Cermeto
2. Gwendolyn Church

Novice Class A
1. Kimberly Obregon
2. Elisha Guzman

Novice Class B
1. Gwendolyn Church

Masters Over 35
1. Rita Villareal
2. Emma Luna

BIKINI

Overall Winner
Brandi Pineda
Class A
1. Brandi Pineda
2. Vanessa Garcia
3. Haley Mcentire
4. Yesenia Escobedo
5. Jovan Reyna
6. Elisha Guzman
7. Samantha Aguilar
8. Isabel Ibarra
9. Naila Rodriguez
10. Esmeralda Vasquez
11. Victoria Hernandez
12. Vanessa Hernandez
13. Yoliana Garza
14. Grisel luna
15. Ashley Ferretiz
16. Bianca Olivares

Class B
1. Courtney McReynolds
2. Dulce Pena
3. Daniela Saldivar
4. Elyanna Montelongo
5. Cristina Ramos
6. Michelle Cavazos

Novice Class A
1. Brandi Pineda
2. Haley Mcentire
3. Kristin Whatley
4. Yesenia Escobedo
5. Jovan Reyna
6. Cassandra Gutierrez
7. Isabel Ibarra
8. Victoria Hernandez
9. Vanessa Hernandez
10. Sarah Gutierrez
11. Astrid Perez
12. Samantha Aguilar
13. Naila Rodriguez
14. Cristina Ramos
15. Grisel luna
16. Ashley Ferretiz
16. Bianca Olivares
16. Deserae Gonzalez
16. Lucila Robles
16. Ruth Jara

Novice Class B
1. Courtney McReynolds
2. Kimberleigh Phelan
3. Daniela Saldivar
4. Elyanna Montelongo
5. Michelle Cavazos

Masters Over 35
1. Elisha Guzman
2. Esmeralda Vasquez
3. Yoliana Garza
4. Janeth Gonzalez
5. Kimberleigh Phelan
6. Ruth Jara
7. Amy Curiel

Masters Over 45
1. Vanessa Garcia
2. Lucila Robles
3. Eva Giron

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Tunji Thompson
Class A
1. Benjamin Heyward
2. Silver Martinez
3. Gustavo Alejandro
4. Daniel Salinas
5. Juan Arredondo
6. Gene Gonzalez

Class B
1. Tunji Thompson
2. Jorge Cespedes
3. Mario Monroy
4. Fernando Garcia Sancho
5. Alfonso Delatorre
6. Daniel Camarillo Jr.
7. Bradford Campbell
8. Jonathan Camacho

Class C
1. Rodolfo Duran
2. Armando Amezcua
3. Renato Nunez
4. Albert Alanis
5. Robert Furbush
6. Jose Casas
7. Emmanuel Torrez

Novice Class A
1. Aleks Moran
2. Jesus Tienda
3. Arian Robles
4. Gustavo Alejandro
5. Daniel Salinas

Novice Class B
1. Nathan Marez
2. Fernando Garcia Sancho
3. Victor Del Valle
4. Daniel Camarillo Jr.
5. Luis Garcia

Novice Class C
1. Rodolfo Duran
2. Armando Amezcua
3. Ontario Alexander
4. Jose Casas
5. Jacob Banda

Teen
1. Victor Del Valle
2. Michael Quiroz
3. Marco Islas
4. Arian Robles
5. Jorge Gonzalez
6. Santos Guerrero

Masters Over 35
1. Armando Amezcua
2. Mario Monroy
3. Ontario Alexander
4. Albert Alanis
5. Robert Furbush
6. Jacob Banda
7. Robert Smith

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Eric Wright
Class A
1. Daniel Zamora
2. Mario Monroy
3. Edgar Vidal
4. Jorge Cespedes
5. Isaiah Wynn

Class B
1. Eric Wright
2. Bradford Campbell

Novice Class A
1. Isaiah Wynn

Novice Class B
1. Hugo Sanchez

Teen
1. Eric Capistran

Masters Over 35
1. Mario Monroy

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Missy Haug

Masters Over 35
1. Maria Luna
2. Missy Haug

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Ariel Sten
Class A
1. Ariel Sten

Class B
1. Missy Haug

Novice
1. Ariel Sten

Masters
1. Missy Haug