2018 NPC Judgement Day Championships

NPC
Years: 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Ashley Schultze
Heavyweight
1. Dan Socha
2. Jeremy Locklear

Middleweight
1. Ashley Schultze
2. Jason Johnston
3. Casey Bridges

Junior
1. Matias Szumigala

Lightweight
1. Andrew Dearborn
2. Matias Szumigala

Masters
1. Jason Johnston
2. Dan Socha
3. Evander Henderson

FIGURE

Overall Winner
Janee Deacon
Class A
1. Janee Deacon
2. Simone Martin
3. Kamarae Morales
4. Jesena Kellogg
5. Heidi Goozen
6. Tammy Ki
7. Alexandra Cummins
8. Michelle Hanlon‐Dehner
9. Ashliegh Cogan
10. Kathryn Foster
11. Natasha Mullins

Class B
1. Tatiana Mason
2. Windy Herman
3. Tana Russell
4. Dorian Kief
5. Alexandra Quiosay

Class C
1. Megan Hathcoat

Masters
1. Windy Herman
2. Tammy Ki
3. Tana Russell
4. Michelle Hanlon‐Dehner
5. Tara Peltier
6. Megan Hathcoat

BIKINI

Overall Winner
Tyler Mabrey
Class A
1. Claudine Chapson
2. Madison Hoppman
3. Diedra Eicher
4. Alexandra Cummins
5. Heidi Russell
6. Heidi Goozen
7. Kaylynne Roderick
8. Olivia Lewis
9. Zoey Werner
10. Hayley Campbell
11. Joan Butler

Class B
1. Tyler Mabrey
2. Tana Russell
3. Kimberly Wooten
4. April Yost

Class C
1. Kristina Quintieri
2. Alexandria Morse
3. Zoe Hixenbaugh
4. Josie Zimmer

Masters
1. Claudine Chapson
2. Kaylynne Roderick
3. Tana Russell
4. April Yost
5. Josie Zimmer
6. Jennifer Kaiser

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Floston Arthur
Class A
1. Floston Arthur
2. Richard Faison
3. Boston Hoppman
4. Cody Nery
5. Bailey Maxwell
6. Matthew Wallender
7. Christopher Renteria

Class B
1. Duron Berry
2. Brandon Kelley
3. Adaultha Lewis

Masters
1. Floston Arthur
2. Roger Montgomery
3. Evander Henderson

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Ashley Schultze
Class A
1. Ashley Schultze
2. Duron Berry
3. Demetris Touttoulos
4. Jeff Staley
5. Tony Meyer
6. Brandon Fleming
7. Casey Bridges
8. Corey Staley
9. Vance Hatfield

Class B
1. Levi Austin
2. Eric O'Guinn
3. Brandon Kelley
4. Thomas Kerley
5. Roger Montgomery

FITNESS



1. Simone Martin

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Janee Deacon
Class A
1. Janee Deacon
2. Heidi Lundgren
3. Michelle Hanlon‐Dehner

Class B
1. Tatiana Mason
2. Dorian Kief

Masters
1. Michelle Hanlon‐Dehner
2. Teresa Quakenbush