2018 NPC Lenda Murray Classic

NPC
Years: 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Nicholas Wightman
Heavyweight
1. Boris Gelfana

Light Heavyweight
1. Nicholas Wightman

Welterweight
1. Mark Barnes

Novice
1. Nicholas Wightman

Teen
1. William D. Beane

True Novice
1. William D. Beane

Masters Over 40
1. Boris Gelfana

Masters Over 50
1. Wayne Hugar

FIGURE

Overall Winner
Ancai Bergen
Class A
1. Ancai Bergen
2. Dorrie Smith
3. Nyakio Rivera
4. Jessica Turner

Class B
1. Tiffany Chatman

class C
1. LaRita Laktonen-Ward
2. Mary Dorsch

Novice Class A
1. Jessica Turner

Novice Class B
1. Mary Dorsch

True Novice
1. Nyakio Rivera
2. Nyree Dawson

Masters Over 35
1. Tiffany Chatman
2. Mary Dorsch
3. Brandy Flotten
4. Nyree Dawson

Masters Over 45
1. Brandy Flotten

BIKINI

Overall Winner
Danee Cikia White
Class A
1. Danee Cikia White
2. Jenny Telford
3. Abby Lyon
4. Christina Pacheco
5. Jasmine Huffman
6. Nydia Pulley

Class B
1. Kasia Litwak
2. Rachel Miller
3. Lindsi Pritchett
4. Afton Cohen
5. Jacelyn McCune
6. Aianna Buist
7. Ebony Scott
8. Kayla Chambers
9. Jazmin Johnson
10. Rocio Watson

Class C
1. Ariel Anderson
2. Christina Kassel
3. Makayla Barker
4. Krystal Jansma

Novice Class A
1. Jenny Telford
2. Jasmine Huffman
3. Traci Campbell

Novice Class B
1. Kasia Litwak
2. Christina Kassel
3. Brookelin Finley
4. Rocio Watson
5. Makayla Barker
6. Krystal Jansma

True Novice Class A
1. Ariel Anderson
2. Jacelyn McCune
3. Abby Lyon
4. Brookelin Finley
5. Ebony Scott
6. Jazmin Johnson
7. Stephanie Peterson
8. Yvonne N Dildy
9. Victoria Valora
10. Makayla Barker

Masters Over 35
1. Jenny Telford
2. Jacelyn McCune
3. Ebony Scott
4. Stephanie Peterson

Masters Over 45
1. Traci Campbell

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Lawrence Inman
Class A
1. Brandon Dameron
2. Izei Elliott
3. Bo Wang
4. Kelvin Moore

Class B
1. Lawrence Inman
2. Lynard B. Seabron
3. John Jackson
4. Korey Gandy
5. Adam Amick
6. Michaeal Wertney
7. Jerrell Jones

Class C
1. Donald Walker
2. Jakos Allen

Novice Class B
1. Lawrence Inman
2. John Jackson

Novice Class C
1. Raoul N Rodriguez
2. Jakos Allen

True Novice
1. Adam Amick
2. Michaeal Wertney
3. Kelvin Moore
4. Raoul N Rodriguez
5. George Luster

Masters Over 35
1. Truman Ward
2. Jefferey Scott Kauffman
3. William Diaz

Masters Over 45
1. Sylvester Hunter
2. George Luster

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Jared Keys
CLass A
1. Jared Keys
2. George Heard
3. Mark Barnes
4. Terrell O Bailey

Class B
1. Tyson Dvaston
2. Christopher Frazier
3. David A Wood

Class C
1. Columbus Berry
2. Victor Olivier
3. Dale Roane
4. Eric Drake

Novice
1. Terrell O Bailey

Novice Class B
1. Christopher Frazier

Novice Class C
1. Columbus Berry
2. Dale Roane
3. Eric Drake

True Novice
1. Rodney Peoples

Masters Over 35
1. Victor Olivier
2. Dale Roane
3. Mark Barnes

Masters Over 45
1. Victor Olivier
2. George Heard
3. Rodney Peoples
4. Joseph Wojtach

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Nichole Moore
Class A
1. Fantonia Wyman

Class B
1. Nichole Moore
2. Aubrey Mester-Webb

Novice
1. Fantonia Wyman