2018 NPC Miami Muscle Beach Championships

NPC
Years: 2018 2016

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Dwyane Walker
Light Heavyweight
1. Dwyane Walker
2. Pedro Cedeno
3. Dan Deunsenberry

Middleweight
1. Aaron Arraez
2. Gary Putti
3. Eric Sarra

Novice
1. Dwyane Walker
2. Dan Deunsenberry

Masters Over 35 Heavyweight
1. Jhon Suarez

Masters Over 35 Middleweight
1. Pedro Cedeno

FIGURE

Overall Winner
Iaroslava Nikolaeva
Class A
1. Aphrodite Fernandez

Class B
1. Crystal Harris
2. Chanelle Robinson

Class C
1. Iaroslava Nikolaeva
2. Adonays Vera
3. Sheena Wilson
4. Chelsea Kiffin

Class D
1. Tiara Thomas
2. Fiona  Hardy

Novice Class A
1. Chanelle Robinson
2. Jasmine Fontenot-Harrell

Novice Class B
1. Chelsea Kiffin
2. Tiara Thomas
3. Fiona  Hardy

Masters Over 35
1. Iaroslava Nikolaeva
2. Aphrodite Fernandez
3. Crystal Harris
4. Fiona  Hardy

Masters Over 45
1. Aphrodite Fernandez
2. Sheena Wilson

Masters Over 50
1. Sheena Wilson

BIKINI

Overall Winner
Kitti Horvath
Class A
1. Kenia Rosa
2. Juli Lopez
3. Sarah  DeRosa
4. Betzaida Montero
5. Nannette Mudafort
6. Siobhan Flayer
7. Vanessa Duenas
8. Carly Fein
9. Claudia Garcia
10. Jessica Herbert
11. Natalia Perez

Class B
1. Kitti Horvath
2. Amy Erica Valdez
3. Gabrielle Azambuja
4. Sandra Acosta
5. Violeta Garcia
6. Katherine Da Costa
7. Spencer Lee
8. Jennifer Campos
9. Laura Herskowitz

Class C
1. Andrea Carmona
2. Kamoni Williamson
3. Shamonique  Schrick
4. Olesia Babii
5. Olivia Dominique
6. Samantha Rodney
7. Alexandra Schatz

Class D
1. Amberlyn Morgan
2. Nenna Wetzel
3. Nikol Kovalchuk
4. Joseline Da Costa
5. Brianna Hyde

Novice Class A
1. Kitti Horvath
2. Kenia Rosa
3. Violeta Garcia
4. Betzaida Montero
5. Siobhan Flayer
6. Vanessa Duenas
7. Gabrielle Azambuja
8. Carly Fein
9. Spencer Lee
10. Jennifer Campos
11. Jessica Herbert
12. Laura Herskowitz
13. Natalia Perez

Novice Class B
1. Kamoni Williamson
2. Olivia Dominique
3. Olesia Babii
4. Katherine Da Costa
5. Samantha Rodney

Novice Class C
1. Joseline Da Costa
2. Nikol  Kovalchuk

Teen
1. Andrea Carmona
2. Gabrielle Azambuja

Masters Over 35
1. Amy Erica Valdez
2. Nikol Kovalchuk
3. Nenna Wetzel
4. Carly Fein
5. Jennifer Campos
6. Alexandra Schatz

Masters Over 45
1. Laura Herskowitz
2. Natalia Perez

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Demetery Hudson
Class A
1. Arturo Cabrera

Class B
1. Joey Borrelli
2. Kenneth Rolon

Class C
1. Kenold Homegar
2. Andres Zabala
3. Zilenski Suarez

Class D
1. Demetery Hudson
2. Ashkhan  Shahniani
3. Mark Kavinsky
4. Clayton Lawrence
5. John Midgette

Novice Class A
1. Jerry Pena
2. Arturo Cabrera
3. Elston Joyner

Novice Class B
1. Andres Zabala
2. Zilenski Suarez

Novice Class C
1. Mark Kavinsky
2. Russell Seck
3. John Midgette

Teen
1. Russell Seck

Masters Over 35
1. Jerry Pena

Masters Over 45
1. Kenneth Rolon
2. Clayton Lawrence

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Dwyane Walker
Class A
1. Aaron Arraez
2. Eric Sarra
3. Richard Morales
4. Carlos Hurtado

Class B
1. Dwyane Walker
2. Gary  Putti

Class C
1. Clayton Lawrence
2. Jose Espinal

Class D
1. Kenneth Roos

Novice Class A
1. Eric Sarra
2. Richard Morales

Novice Class B
1. Dwyane Walker

Novice Class C
1. Kenneth Roos
2. Juan Aquino

Masters Over 35
1. Carlos Hurtado

Masters Over 45
1. Clayton Lawrence

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Katia Silva
Class A
1. Lesley Jackson

Class B
1. Katia Silva

Masters Over 35
1. Katia Silva
2. Lesley Jackson