2018 NPC Mid Atlantic Cup

n

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Earl Crosswhite
Super Heavyweight
1. Earl Crosswhite
2. Justin Wallace
3. Mark Kavinsky

First Responder
1. Bobby Crowder

Heavyweight
1. Ken Howard
2. Joseph Thomas
3. Justo Delgado

Light Heavyweight
1. Michael Rainey-Wiles
2. Mark Perez
3. Jordan Nussbaumer
4. Josh Varney
5. Terald McMillen Jr
6. Michael Runco

Middleweight
1. Travis Miller
2. Christopher Harris
3. Matthew Driscoll

Junior
1. Jordan Nussbaumer

Novice Heavyweight
1. Josh Varney
2. Jordan Nussbaumer

Novice Lightweight
1. Christopher Harris

Teen
1. Jayante Holeman

True Novice Heavyweight
1. Mark Perez
2. Josh Varney

Bantamweight
1. Corry Bondi

Masters Over 35
1. Mark Kavinsky
2. Justo Delgado

Masters Over 40
1. Mark Kavinsky
2. Terald McMillen Jr

Masters Over 50
1. Earl Crosswhite
2. Joseph Thomas
3. Mark Perez
4. David McIntyre
5. Jamie Redman

Masters Over 60
1. David McIntyre
2. Bobby Crowder

FIGURE

Overall Winner
Jeannette Smith
Class A
1. Jeannette Smith
2. Angela Christo
3. Janeen Keller
4. Paige Sabedra
5. Dana McNeely
6. Kathy Beichner

Class B
1. Krystal Meyers

Class C
1. Stephanie Suter
2. Jacqueline Hale
3. Kristen Ganzhorn

Novice Class A
1. Janeen Keller

Novice Class B
1. Krystal Meyers
2. Summer Riley

True Novice Class A
1. Janeen Keller
2. Paige Sabedra
3. Dana McNeely
4. Julia Sapic
5. Kimberly Henderson

True Novice Class B
1. Myhia Moore
2. Summer Riley

Masters Over 35 Class A
1. Janeen Keller
2. Julia Sapic

Masters Over 35 Class B
1. Stephanie Suter
2. Krystal Meyers

Masters Over 40
1. Jeannette Smith
2. Kristen Ganzhorn
3. Jacqueline Hale
4. Kimberly Henderson
5. Kathy Beichner

Masters Over 50
1. Kristen Ganzhorn
2. Laura Cole

BIKINI

Overall Winner
Maryann Cwynar
Class A
1. Maryann Cwynar
2. Rachel Makoski
3. Jessica Ferringer
4. Emily McManus
5. Alexandra Smiley
6. Emily Whitehouse
7. Kelsey Wiltman

Class B
1. Rickki Rindfuss
2. Christen Rearick
3. Christine Jenness
4. Tara Dreano
5. Jenny Sippel

Class C
1. Brittany Garnett
2. Alyssa Armocida
3. Molly Morgan

Class D
1. Andrea Leigh
2. Caraline Maher
3. Connie Doman
4. Marija Bojovic
5. Lauren Berner

Collegiate
1. Allison Kokitka

Novice Class A
1. Rachel Makoski
2. Rickki Rindfuss
3. Jessica Ferringer
4. Jenny Sippel
5. Kelsey Wiltman

Novice Class B
1. Andrea Leigh
2. Caraline Maher
3. Brittany Garnett
4. Alyssa Armocida
5. Connie Doman
6. Molly Morgan
7. Lauren Brener

Teen
1. Allison Kokitka

True Novice Class A
1. Rachel Makoski
2. Rickki Rindfuss
3. Jessica Ferringer
4. Alexandra Smiley
5. Julie Vosick

True Novice Class B
1. Alyssa Armocida
2. Connie Doman
3. Viktoria White

Masters Over 35
1. Connie Doman
2. Marija Bojovic

Masters Over 40
1. Maryann Cwynar
2. Christine Jenness
3. Julie Vosick

Masters Over 50
1. Lisa Ann Medoff

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Alexander Dunn
Class A
1. Shawn Baker

Class B
1. Alexander Dunn
2. Yuriy Yehorov

Class C
1. Kyle Simmons
2. Scott Grack

Novice Class B
1. Kyle Simmons

True Novice Class A
1. Shawn Baker

True Novice Class B
1. Kyle Simmons

Masters Over 35
1. Alexander Dunn
2. Fred Kinsey

Masters Over 40
1. Corry Bondi

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Justin Hutchins
Class B
1. Justin Hutchins
2. Mark Perez
3. Mark Mondock

Class C
1. Austin Gumpher

Novice Class A
1. Mark Mondock
2. Christopher Shahan

Novice Class B
1. Justin Hutchins
2. John Wallace

Teen
1. Austin Gumpher

True Novice Class A
1. Mark Perez

True Novice Class B
1. Justin Hutchins

Masters Over 35
1. Mark Kavinsky
2. John Wallace

Masters Over 50
1. Mark Perez
2. Christopher Shahan

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Kelley Owen

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Jacquieline Hale

True Novice
1. Kimberly Henderson

Masters Over 35
1. Jacquieline Hale