2018 NPC Muscle Evolution Championships

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Benjamin Potter

Novice Heavyweight
1. Danny Gonzales
2. Benjamin Potter

FIGURE

Overall Winner
Natalia Gadala
Class A
1. Natalia Gadala
2. Ananmiriam Arroyo
3. Esmeralda Castellanos
4. Norma Lopez
5. Janel Garcia
6. Adel Osberry
7. Renee Ruggeri
8. Olympia Soto

Class B
1. Kelly Farnow
2. Janet Guzman

Class C
1. Lindsey Dias

Novice Class A
1. Natalia Gadala
2. Kelly Farnow
3. Esmeralda Castellanos
4. Norma Lopez
5. Janet Guzman
6. Janel Garcia
7. Adel Osberry
8. Elizabeth Armenta
9. Renee Ruggeri

Novice Class B
1. Lindsey Dias
2. Patricia McKeever

Masters Over 35 Class A
1. Ananmiriam Arroyo
2. Madeline Hayashi
3. Esmeralda Castellanos
4. Norma Lopez
5. Elizabeth Armenta
6. Olympia Soto

Masters Over 45
1. Madeline Hayashi
2. Patricia McKeever
3. Renee Ruggeri
4. Olympia Soto

BIKINI

Overall Winner
Pamela Burgos
Class A
1. Issy Bustos
2. Leanne Kono
3. Erica Estrada
4. Melani Por
5. Joliet Santillan
6. Sarah Rosso-Bent
7. Catherine Donovan
8. Ilana Pinsky

Class B
1. Jazmine Galvan
2. Brianna Noriega
3. Mikaela Jones
4. Jamie Williamson
5. Alyssa Lujan
6. Natalie Brown

Class C
1. Pamela Burgos
2. Diana Mazahreh
3. Allie Anderson
4. Sandra Mejia
5. Alyssa Kelly
6. Kelly Harrison
7. Justina Corbett
8. Maria Gonzalez
9. Jacquie Peterson
10. Britney Muller

Class D
1. Ashlee Kemp
2. Katianna Pappas
3. Kelly Bagley
4. Tianna Young
5. Mayra Ortega

Class E
1. Holly Baron
2. Jordan Stovall
3. Joslyn Ramirez
4. Marina Hanna
5. Gema Guzman

Class F
1. Megan Dion
2. Jody Aurignac
3. Pailai King
4. Geraldine Chavira
5. Laura McKelvey
6. Sarah Behrens
7. Claire Till
8. Carol Pilkington
9. Adrienne Akinsete

Novice Class A
1. Erica Estrada
2. Melani Por
3. Sarah Rosso-Bent
4. Joliet Santillan
5. Catherine Donovan
6. Ilana Pinsky

Novice Class B
1. Jazmine Galvan
2. Brianna Noriega
3. Mikaela Jones
4. Jamie Williamson
5. Alyssa Lujan
6. Natalie Brown
7. Anais Seddouki

Novice Class C
1. Allie Anderson
2. Sandra Mejia
3. Alyssa Kelly
4. Justina Corbett
5. Christine Chabot
6. Chuntel Allen
7. Britney Muller

Novice Class D
4. Andria Lubben
Andrea carter
Ericka Rascon
Katianna Pappas
Mayra Ortega
Tianna Young

Novice Class E
1. Holly Baron
2. Jordan Stovall
3. Joslyn Ramirez
4. Marina Hanna

Novice Class F
1. Megan Dion
2. Geraldine Chavira
3. Laura McKelvey
4. Claire Till
5. Jeanette Abbe
6. Carol Pilkington
7. Adrienne Akinsete

Masters Over 35 Class A
1. Sarah Rosso-Bent
2. Sandra Mejia
3. Christine Chabot
4. Kelly Harrison
5. Justina Corbett
6. Jacquie Peterson

Masters Over 35 Class B
1. Kelly Bagley
2. Andrea carter
3. Ericka Rascon

Masters Over 35 Class C
1. Jody Aurignac
2. Pailai King

Masters Over 45
1. Cecilia Andrews-Ellison
2. Catherine Donovan
3. Jacquie Peterson
4. Tracy Gramps
5. Carol Pilkington
6. Maria Gonzalez
7. Adrienne Akinsete

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Danny Tanabe
Class A
1. MJ Nagtalon
2. Anthony Changco
3. Chris Beronilla
4. Phillip Mollat
5. Cody Washington
6. Demetrio Mandac
7. Kristian Deprada-Scorcio
8. Hector Velez
9. Josh Ho
10. Sanjeet Singh
11. Robert Johnson

Class B
1. Danny Tanabe
2. Jose Orellana

Class C
1. Andy Montes
2. Ernie Escanio
3. Matthew Hovan
4. Nelson Lee
5. Bruce Barcenal
6. Brian Walsh
7. Jonathan Almendarez

Class D
1. Kenneth Peoples
2. Eric Lee
3. Aundrew Grote
4. Talid Abid
5. Donovan Holloway
6. Nicholas Verlinden

Class E
1. Gur Singh

Class F
1. Bobby Nezami
2. Reinaldo Hall
3. Tucker Durnford
4. Grant McArthur
5. Matthew Thiele

Novice Class A
1. Chris Beronilla
2. Josh Ho
3. Hector Velez
4. Carlos Estillore

Novice Class B
1. Cody Washington
2. Kristian Deprada-Scorcio
3. Issac Rich
4. Robert Johnson

Novice Class C
1. Andy Montes
2. Ernie Escanio
3. Nelson Lee
4. Matthew Hovan

Novice Class D
1. Eric Lee
2. Reinaldo Hall
3. Donovan Holloway
4. Matthew Thiele
5. Sanjeet Singh
6. Nicholas Verlinden
7. Gur Singh
8. Sean Butler
9. Conrad Sherby

Teen
1. Aundrew Grote
2. David Alvarez Gamez
3. Carlos Estillore
4. Brandon Harris
5. Mika Garcia

Masters Over 35 Class A
1. Phillip Mollat
2. Carlos Valencia
3. Demetrio Mandac

Masters Over 35 Class B
1. Bobby Nezami
2. Tayo Akinsete
3. Nicholas Alexander
4. Donovan Holloway
5. Bruce Barcenal

Masters Over 45
1. Akbar McBride
2. Buzz Cuccia

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Danny Tanabe
Class A
1. MJ Nagtalon
2. Carlos Diaz

Class B
1. Danny Tanabe
2. Christian Diaz
3. Danny Gonzales
4. Yutaka Rodriguez

Class C
1. Eric Lee
2. Grant McArthur
3. Tucker Durnford

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Pamela Porter
Class A
1. Janet Guzman

Class B
1. Pamela Porter