2018 NPC MuscleContest Challenge

NPC
Years: 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Prince Bada Lekan
Heavyweight
1. Ali Balighi
2. Derek Johnson
3. Daniel Bork

Middleweight
1. Prince Bada Lekan
2. Tommy Ashley
3. Ronnie Stuyvesant
4. Hugo Zamora
5. Ganzorig Enkhtuvshin

FIGURE

Overall Winner
Angel Tran
Class A
1. Angel Tran
2. Korin Ekizian
3. Stephanie Fritts
4. Jorene Takenaka

Class B
1. Theodora Ricks
2. Kendra Frost
3. Sarah Walker

Masters Over 35
1. Stephanie Fritts

Masters Over 40
1. Stephanie Fritts

BIKINI

Overall Winner
Lyzette Gonzalez
Class A
1. Wendi Holmes
2. SarahRose Gomez
3. Jessica Younger

Class B
1. Lali Canchola
2. Erika Sherwood
3. Sandy Fisher

Class C
1. Lyzette Gonzalez
2. Ashley Aguilera
3. Gabriela Paez
4. Ana Melissa Cardenas
5. Ilsa Gustafson
6. Linda Piyawadhanachai
7. Deanna Lyle
8. Kelsey Hunt

Class D
1. Alicia Arrietta-Roxas
2. Erin Avery
3. Sarai Walk
4. Tai Levels
5. Destiny Sanders
6. Irene Meadows

Novice Class A
1. Lali Canchola
2. Wendi Holmes
3. Erika Sherwood
4. Jessica Younger
5. Amaritpal Sahota
6. Sandy Fisher
7. Tanya Leal

Novice Class B
1. Lyzette Gonzalez
2. Sandy Chang
3. Ilsa Gustafson
4. Taeilor Evans

Novice Class C
1. Sarai Walk
2. Tai Levels
3. Destiny Sanders

Masters Over 35 Class A
1. Sandy Chang
2. Amaritpal Sahota

Masters Over 35 Class B
1. Ana Melissa Cardenas
2. Deanna Lyle
3. Irene Meadows

Masters Over 40
1. Deanna Lyle
2. Irene Meadows
3. Crystal Cotton
4. Heidi Gonsier

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Loui Lagunes
Class A
1. Loui Lagunes
2. Luis Sierra
3. Hugo La Falcci
4. Marcus Abraham
5. JD Sanders
6. Michael Pacuan
7. Matthew Digregorio
8. Robert Bolagh
9. Julius Acoba
10. Johnathan Roddey
11. Kervin Santos

Class B
1. Antonio Guzman
2. Shawshomari Reese
3. Christian Vega
4. Kyle Panela
5. Julius Castro

Class C
1. Matthew Ornelas
2. Alec Antrim
3. Kenyon Walker
4. Chris Gil

Class D
1. Anthony Riggins
2. Abadi Shaban
3. Steven Christensen
4. Tyler Galione
5. Frederick Payne

Class E
1. Hadi Jrab
2. Jezreel Williams

Class F
1. Anthony Winston

Novice Class A
1. Kevin Gonzalez
2. Jett Tijam

Novice Class B
1. Antonio Guzman
2. Christian Vega
3. Matthew Ornelas
4. Wei Huang
5. Julius Castro
6. Tyler Galione
7. Jesus Salazar
8. Michael Fontanilla

Novice Class C
1. Anthony Riggins
2. Anthony Winston
3. Michael Ielome
4. McAustin Unegbu
5. Abraham Ochoa
6. Jezreel Williams

Teen
1. Tyler Mackey
2. Wei Huang
3. Victor Aguilar
4. Alexandar Djekich

Masters Over 35
1. Matthew Digregorio
2. Ray Duran
3. Justin Jalad
4. John Teng

Masters Over 40
1. John Teng

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Prince Bada Lekan
Class A
1. Adrian Betancourt
2. Jeremy Ward

Class B
1. Prince Bada Lekan
2. Derek Johnson
3. Ehan Ban
4. Esteban Pena
5. Hugo Zamora
6. Lucky Weerasekera

Class C
1. Alan Garcia
2. Charles Liedl
3. Alexander Perez
4. Dennis Stolyarov

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Susan Ramirez-Arellano