2018 NPC Naples Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Jeff Sanfelippo
Light Heavyweight
1. Jeff Sanfelippo
2. Brandon Kane

Lightweight
1. Tony Pitre
2. Pascual Valentin-Soto

Novice Middleweight
1. Brandon Kane

Teen
1. Tristan Perez

Masters Over 35
1. Pascual Valentin-Soto
2. Mike Felling

Masters over 40
1. Jeff Sanfelippo
2. Tony Pitre

Masters Over 50
1. Jeff Sanfelippo
2. Mike Felling

Masters Over 60
1. Richard Voss

FIGURE

Overall Winner
Marie-Solange Essoh
Class A
1. Gianna Delia
2. Hailey Davis

Class B
1. Emily Culvahouse

Class C
1. Marie-Solange Essoh
2. Skye Tarleton
3. Kim Scholsberg
4. Savanna Stanley
5. Cheryl Lepage Rubin
6. Megan Lawton

Class D
1. Heather Eslinger
2. Amy Restino
3. Megan Vaughn
4. Kari L. Pepin

Novice
1. Gianna Delia
2. Amy Restino
3. Megan Vaughn
4. Kari L. Pepin
5. Emily Culvahouse
6. Hailey Davis
7. Savanna Stanley
8. Megan Lawton
9. Cheryl Lepage Rubin

Masters Over 30
1. Marie-Solange Essoh
2. Heather Eslinger
3. Amy Restino
4. Cheryl Lepage Rubin

Masters Over 40
1. Kari L. Pepin
2. Kim Scholsberg
3. Megan Lawton

BIKINI

Overall Winner
Ivelisse Diaz
Class B
1. Kat Trauth
2. Lisa Tomarelli

Class C
1. Carol Mozo
2. Regen Morgan
3. Mai Tufariello
4. Mary Fonseca
5. Marisa Kooima

Class D
1. Ivelisse Diaz
2. Ashley Mueller
3. Samantha Mcintyre
4. Luciana Kokalj
5. Abigail Poton

Class E
1. Cynthia Cassidy

Class F
1. Chelsea Acker
2. Megan Lawton
3. Debra Orringer

Class G
1. Michelle DiCapua

Novice Class B
1. Carol Mozo
2. Regen Morgan
3. Luciana Kokalj
4. Mary Fonseca
5. Marisa Kooima
6. Abigail Poton

Novice Class C
1. Chelsea Acker
2. Debra Orringer

Masters Over 30
1. Luciana Kokalj
2. Marisa Kooima
3. Michelle DiCapua

Masters Over 40
1. Cynthia Cassidy
2. Megan Lawton
3. Debra Orringer

Masters Over 50
1. Mai Tufariello
2. Lisa Tomarelli

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Amalee Lockhart
Class A
1. Amalee Lockhart
2. Carlos Garcia
3. Chris Brent
4. Jack Chanthaphoumy
5. Randy Alfonso
6. Scott Carter
7. Jordan Taylor

Class B
1. Jason Dangel
2. Tyler Marcinek
3. Fisca Kharisma
4. Carlos D'Empaire
5. Andrew Rice

Class C
1. Rafael Toribio
2. James Quero
3. Brian Schrawyer
4. Ivan Hernandez

Class D
1. Max Obrin
2. Fellipe Da Silva
3. Kena Epps
4. Chad Bergeron
5. Michael Baez

Class F
1. Mariel Silvia
2. Derek Newborn

Novice Class A
1. Amalee Lockhart
2. Randy Alfonso
3. Franky Padilla

Novice Class B
1. Jason Dangel
2. Tyler Marcinek
3. Fisca Kharisma
4. Scott Carter
5. Jordan Taylor

Novice Class C
1. James Quero
2. Brian Schrawyer
3. Todd Gorman
4. Ivan Hernandez

Novice Class D
1. J.J. Carroll
2. Michael Baez

Masters Over 35
1. Max Obrin
2. Derek Newborn
3. Kena Epps
4. Carlos D'Empaire

Masters over 40
1. Scott Carter

Masters Over 50
1. Bobby Stein
2. Todd Gorman
3. Kirk Hatle
4. J.J. Carroll

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Wilton Cox
Class A
1. Chris Palmer

Class B
1. Henry Machado
2. Dominick Onzo
3. Scott Pepin

Class C
1. Justin Potter

Class D
1. Wilton Cox
2. Mariel Silvia

Masters over 40
1. Scott Pepin

WOMEN'S PHYSIQUE

Class B
1. Erika Dankova Hardy