2018 NPC Natural Indiana Championships

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Amadeus Gandy
Heavyweight
1. Amadeus Gandy
2. Isaac Conaway
3. Cameron Beach
4. Tom Fox
5. Matt Wyland
6. Chris Pearson
6. Stephen Wyland

Middleweight
1. Patrick Williams
2. Ahren Baranski
3. Ricky Baker

Junior
1. Cody Smith
2. Jared Earles

Lightweight
1. Shane Corps
2. Scott Miller
3. Zachary Surber
4. Jon Habeshy

Novice Heavyweight
1. Amadeus Gandy
2. Isaac Conaway
3. Cameron Beach
4. Tom Fox
5. Stephen Wyland
6. Chris Pearson

Novice Lightweight
1. Patrick Williams
2. Scott Miller
3. Ricky Baker
4. Cody Smith
5. Jared Earles

Masters
1. Scott Miller

FIGURE

Overall Winner
Amanda Ulrey
Class A
1. Laura Wilson
2. Diana Vogal
3. Brittany Withers
4. Wendy Popov
5. Natalie Schoenoff
6. Ashley Lawrence
6. Kathy Campbell
6. Toure Scott

Class B
1. Amanda Ulrey
2. Angela Graves
3. Shelby VonOepen
4. Sarah Lawrence
5. Kristen Sprunger

Class C
1. Alexis Long
2. Vanetza Cine

Novice Class A
1. Angela Graves
2. Sarah Lawrence
3. Brittany Withers
4. Natalie Schoenoff
5. Toure Scott
6. Ashley Lawrence
6. Kathy Campbell
6. Kristen Sprunger
6. Lisa Galbraith

Novice Class B
1. Amanda Ulrey
2. Shelby VonOepen
3. Vanetza Cine

Masters
1. Laura Wilson
2. Wendy Popov
3. Kristen Sprunger
4. Lisa Galbraith
5. Kathy Campbell

BIKINI

Overall Winner
Lorn Miles
Class A
1. Emma Wagner
2. Ashley Downes
3. Julia Pangalangen
4. Rebecca Vardaman
5. Paula Hollinger
6. Brittney Livingston
6. Brittney Tanner
6. Casey Spelman
6. Christina Saelim
6. Darae Miller
6. Katelyn Strycker
6. Nicole Raper
6. Tanisha Shaw

Class B
1. Lorn Miles
2. Molly Simicek
3. Tia Tragesser
4. Clorissa Williams
5. Allie Smith
6. Alexis Bowen
6. Ashlee Augustinov
6. Ashley Martin
6. Christina Brooks
6. Jennifer Maxon
6. Kelly Coleman

Class C
1. Shawna Lake
2. Erin Greeley
3. Whitney Wisely
4. Catelyn Huether
5. Hannah Edwards
6. Ashley Miller
6. Carolyn Miller
6. Jennifer Mayhugh

Class D
1. Emily Cassilli
2. Jasminh Schelkopf
3. Erin Pannell
4. Tara Gillispie

Junior
1. Julia Pangalangen
2. Jasminh Schelkopf
3. Hannah Edwards
4. Chrissy West
5. Ashley Martin
6. Catelyn Huether

Novice Class A
1. Ashley Downes
2. Julia Pangalangen
3. Rebecca Vardaman
4. Paula Hollinger
5. Jennifer Maxon
6. Brittney Livingston
6. Brittney Tanner
6. Casey Spelman
6. Christina Brooks
6. Christina Saelim
6. Darae Miller
6. Katelyn Strycker
6. Kelly Coleman
6. Tanisha Shaw

Novice Class B
1. Erin Greeley
2. Tia Tragesser
3. Allie Smith
4. Ashlee Augustinov
5. Catelyn Huether
6. Carolyn Miller
6. Hannah Edwards
6. Whitney Wisely

Novice Class C
1. Emily Cassilli
2. Jasminh Schelkopf
3. Erin Pannell
4. Jennifer Mayhugh
5. Tara Gillispie
6. Ashley Miller

Masters Over 35
1. Clorissa Williams
2. Christina Brooks
3. Nicole Raper
4. Tanisha Shaw
5. Jennifer Mayhugh
6. Carolyn Miller
6. Tara Gillispie

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Jacob Mangan
Class A
1. Joshua Wilson
2. Yu Lin Lin
3. Matthew Hughes
4. Deonte Howard
5. Christopher Schmoll

Class B
1. Jacob Mangan
2. Stuart Drake
3. Nick Falke
4. Richie Bruno
5. Andrew Kazikowski
6. Connor Forbes
6. Corey Johnson
6. Jayson Bui
6. Zachary Owsley

Class C
1. Thomas Hylton
2. Thomas Ballard
3. Patrick Prioleau
4. Jacob Copas
5. Gabriel Ingram
6. Andre Birkus
6. Austin Craft
6. Cody Mundy
6. Frantz Tiffeau
6. Mike Wynn
6. Murad Akjah

Class D
1. Chris Pike
2. Collin Bosch
3. Greg Keeler
4. Dillon Leary
5. Nathan Lamb
6. Christian Mann
6. Craig Bowmen
6. Erin Beaulieu
6. Matt Weaver
6. Mike Hunter

Junior
1. Rusi Dzhorgov
2. Nick Falke
3. Jacob Dixon
4. Logan Guzik
5. Nathan Lamb

Novice Class A
1. Rusi Dzhorgov
2. Stuart Drake
3. Yu Lin Lin
4. Thomas Hylton
5. Andrew Kazikowski
6. Andre Birkus
6. Austin Craft
6. Cody Mundy
6. Connor Forbes
6. Corey Johnson
6. Deonte Howard
6. Gabriel Ingram
6. Jacob Dixon
6. Jared Tatum
6. Jayson Bui
6. Matthew Hughes
6. Mike Wynn
6. Murad Akjah
6. Patrick Prioleau
6. Thomas Ballard

Novice Class B
1. Collin Bosch
2. Greg Keeler
3. Dillon Leary
4. Nathan Lamb
5. Christian Mann
6. Craig Bowmen
6. Matt Weaver
6. Mike Hunter

Masters Over 40
1. Mike Hunter
2. Mike Bellinger
3. Christopher Schmoll
4. Christian Mann
5. Frantz Tiffeau
6. Erin Beaulieu
6. Jared Tatum
6. Kevin Richey

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Larwan Cox
Class A
1. Larwan Cox
2. Joshua Wilson
3. Patrick Williams
4. Dean Goddard
5. Zachary Surber
6. Chad Noble
6. Khalid Aljallaf
6. Michael Dazley
6. Nathan Hedges
6. Ricky Baker
6. Shane Corps
6. Zachary Owsley

Class B
1. Burgess Harris
2. Tyrese Little
3. Brody Bollman
4. Jack Southard

Novice
1. Burgess Harris
2. Dean Goddard
3. Brody Bollman
4. Zachary Surber
5. Michael Dazley
6. Chad Noble
6. Cody Smith
6. Jack Southard
6. Khalid Aljallaf
6. Nicholas Alasevich
6. Ricky Baker

Masters Over 40
1. Chris Allen
2. Kevin Richey
3. Dean Goddard

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Courtney Stillman
Class A
1. Courtney Stillman
2. Hannah Rhodes
3. Alicia Fritschi
4. Shyla Bartee
5. Carly Runyon

Class B
1. Angela Stokes
2. Paula Davis
3. Nicole Layden

Novice
1. Courtney Stillman
2. Hannah Rhodes
3. Angela Stokes
4. Lisa Hooper
5. Shyla Bartee
6. Carly Runyon
6. Nicole Layden

Masters
1. Courtney Stillman
2. Lisa Hooper
3. Paula Davis