2018 NPC Natural Virginia Championship

NPC
Years: 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Daniel Strong
Light Heavyweight
1. Daniel Strong

Middleweight
1. Stephen Scalia

Masters Over 40
1. Daniel Strong

Masters Over 60
1. David Meadows

FIGURE

Overall Winner
Tiffany Chatman
Armed Forces
1. Tiffany Chatman

Class A
1. Darlene Wilson

Class B
1. Tiffany Chatman
2. Janelle Hall
3. Kathy Kiefer

Class C
1. Jackie Albanes
2. Sherille Butler
3. Vanessa Hatcher

True Novice Class A
1. Sherle Robinson-Wilkerson

True Novice Class B
1. Tiffany Chatman
2. Jackie Albanes
3. Vanessa Hatcher

Masters Over 35
1. Janelle Hall
2. Sherille Butler

Masters Over 40
1. Darlene Wilson
2. Angela Woods
3. Kathy Kiefer
4. Sherle Robinson-Wilkerson

Masters Over 50
1. Darlene Wilson
2. Angela Woods
3. Kathy Kiefer
4. Sherle Robinson-Wilkerson

BIKINI

Overall Winner
Kacie Graving
Armed Forces
1. Kristy Singletary

Class A
1. Kacie Graving
2. Nicole Nixon
3. Leslie Prado
4. Margaret Quezada

Class B
1. Delora Burnett
2. Tiffany Hundley
3. Camille Reed

Class C
1. Brooklyn Hillenbrand
2. Kaitlyn Baldwin
3. Ebony Sherrill
4. Michelle Chong

Class D
1. Kristy Singletary
2. Lauren Kaymanesh
3. Lauren Gander
4. Jackie Albanes
5. Arielle Zigelman

Collegiate
1. Brooklyn Hillenbrand

Novice Class A
1. Kacie Graving
2. Carolina Sawley
3. Leslie Prado
4. Tiffany Hundley
5. Meghan Nagel
6. Margaret Quezada

Novice Class B
1. Kristy Singletary
2. Ebony Sherrill
3. Lauren Kaymanesh
4. Lauren Gander
5. Arielle Zigelman

Teen
1. Kaitlyn Baldwin

True Novice Class A
1. Kacie Graving
2. Delora Burnett
3. Carolina Sawley
4. Meghan Nagel
5. Laura McClure

True Novice Class B
1. Lauren Kaymanesh
2. Jackie Albanes
3. Rosario Santos
4. Arielle Zigelman

Masters Over 35 Class A
1. Nicole Nixon
2. Delora Burnett
3. Carolina Sawley
4. Margaret Quezada

Masters Over 35 Class B
1. Lauren Gander
2. Rosario Santos

Masters Over 40
1. CJ Schwartzrock
2. Carolina Sawley
3. Camille Reed

Masters Over 50
1. CJ Schwartzrock
2. Laura McClure

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Brandon Abrams
Armed Forces
1. David Lee

Class A
1. Carols Parry

Class B
1. Tan Nguyen
2. Kenneth Gross
3. Sean Campbell

Class C
1. Brandon Abrams
2. David Lee

First Responder
1. Carols Parry

Novice Class A
1. Kenneth Gross

Novice Class B
1. Sean Campbell
2. David Lee

Teen
1. Irving Saucedo

True Novice Class A
1. Kenneth Gross

True Novice Class B
1. Sean Campbell
2. Irving Saucedo

Masters Over 35
1. Carols Parry
2. Kenneth Gross
3. Sean Campbell
4. Bevan Foster

Masters Over 40
1. Kenneth Gross
2. Sean Campbell
3. Bevan Foster

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE



1. Stephen Scalia

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Shelli Schinkus