2018 NPC North Star Championships

NPC
Years: 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Chris Spafford
Heavyweight
1. Matthew Frei
2. Shane Harel
3. Michael Allen
4. Lee Richards
5. Daniel Mevissen
6. Lane Gehrman
7. Clark Champeau
8. Noah Gibson

Middleweight
1. Chris Spafford
2. Adam Michalek
3. Luther Kominski
4. Jorge Mendoza

Lightweight
1. Brett Boevers

Novice Heavyweight
1. Shane Harel
2. Noah Gibson
3. Lane Gehrman

Novice Lightweight
1. Brett Boevers

Masters Over 35
1. Lee Richards
2. Daniel Mevissen
3. Lane Gehrman
4. Clark Champeau
5. Jorge Mendoza

FIGURE

Overall Winner
Molly Hottman
Class A
1. Chantal Reuter
2. Monique Imsande

Class B
1. Molly Hottman
2. Erin Bitney
3. Erin Ebel
4. Tya Rohl
5. Christina Jobe

Class C
1. Shante Moore-Belverud
2. Erica Delisi
3. Taylor Hohmann
4. Shannon Geyer
5. Alicia Marchioni
6. Dana Collin
7. Julie Miller

Novice
1. Shante Moore-Belverud
2. Erin Bitney

Masters Over 35
1. Erin Bitney
2. Erica Delisi
3. Christina Jobe
4. Karla Coe-Specker
5. Dana Collin
6. Julie Miller

BIKINI

Overall Winner
Molly Larson
Class A
1. Morgan Anderson
2. Rosa Gargiulo
3. Maria Zila
4. Tina Tran
5. Rebekah Levreau
6. Chammy Choe
7. Angelique Carlisle

Class B
1. Molly Larson
2. Rachel Allickson
3. Dianna Trester
4. Alicia Ciak
5. Marissa Browne
6. Ellen Johnson
7. Katie Gordon
8. Ashli Miller
9. Melanie Hallgren

Class C
1. Brianna Welsch
2. Roseann Posusta
3. Nashiely Cisneros
4. Courtney Daniel

Class D
1. Tayler Kuehndorf
2. Maggi Mains
3. Kelli Penman
4. Abbi Anderson
5. Amber Schueler
6. Dawn Leadens
7. Mandi Seppala
8. Brook VerMeer
9. Ellie Johnson
10. Lauren Offner
11. Katie Suppa
12. Michelle Deering

Novice Class A
1. Alicia Ciak
2. Ellen Johnson
3. Morgan Anderson
4. Katie Gordon
5. Ashli Miller
6. Tina Tran
7. Melanie Hallgren
8. Chammy Choe
9. Jillyne Gowan

Novice Class B
1. Megan Bakken
2. Nashiely Cisneros
3. Courtney Daniel

Novice Class C
1. Tayler Kuehndorf
2. Amber Schueler
3. Abbi Anderson
4. Mandi Seppala
5. Ellie Johnson
6. Dawn Leadens
7. Brook VerMeer
9. Lauren Offner
10. Katie Suppa
12. Michelle Deering

Masters Over 35
1. Roseann Posusta
2. Marissa Browne
3. Rosa Gargiulo
4. Maria Zila
5. Mandi Seppala
6. Courtney Daniel
7. Chammy Choe
8. Rebekah Levreau
9. Michelle Deering

Masters Over 40
1. Rosa Gargiulo
2. Courtney Daniel
3. Angelique Carlisle
4. Michelle Deering
5. Jillyne Gowan

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Robert Sanigular
Class A
1. Robert Sanigular
2. Codie Lane
3. Nathaniel Ehrmann
4. Todd Denardo
5. Ryan Schrock
6. Jason Troxel

Class B
1. Josh Rosenberger
2. Max Burley
3. Collin Olson
4. Teague Shoupe
5. Ahmad Darwich
6. David Gilbertson
7. Xander Hall
8. Connor Fabio
9. Jamar Landrom
10. Paul Dotson
11. Ricky Kothenbeutel
12. Brady Christianson
13. Royce Teague

Novice Class A
1. Robert Sanigular
2. Josh Rosenberger
3. Teague Shoup
4. David Gilbertson
5. Connor Fabio
6. Ricky Kothenbeutel
7. Royce Teague
8. Brady Christianson

Teen
1. Collin Olson
2. Ryan Schrock

Masters Over 35
1. Todd Denardo
2. Paul Dotson
3. Jorge Mendoza

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
David Rock
Class A
1. Tyler Nordby
2. Codie Lane
3. Jordan J Kraak
4. Shane Weigman
5. Brandon Taber
6. Chase Farber

Class B
1. David Rock
2. Adam Langer
3. Ahmad Wazwaz
4. Max Burley
5. Bradley Schwanbeck
6. Hayden Stone

Novice Class A
1. Chase Farber

Novice Class B
1. David Rock
2. Adam Langer
3. Bradley Schwanbeck
4. Hayden Stone

Masters Over 35
1. Brandon Taber