2018 NPC Patriot Cup

NPC
Years: 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Marc Andrade
Super Heavyweight
1. Simon Morillo
2. John Reardon

Heavyweight
1. Marc Andrade
2. Steven Rossi
3. Anthony Page
4. Alan Araujo
5. Johnatan Fabi
6. Sean Green
7. Christopher Gordon

Light Heavyweight
1. Zach Harding
2. Steven Chivandire
3. Kyle Walker

Middleweight
1. Joe Machini
2. Daniel Lussier
3. Patrick Cronin
4. Evan Dupee
5. Josh Brown
6. Diego Paredes

Junior
1. Josh Brown

Novice Heavyweight
1. Sean Green
2. Kyle Walker
3. Michael Davis

Novice Lightweight
1. Daniel Lussier
2. Evan Dupee
3. Jesus Rosa

Teen
1. Noah Dziengiel
2. Connor Jurzynski

Masters Over 35
1. Simon Morillo
2. Kevin Ryan

Masters Over 40
1. Joe Machini
2. Anthony Page
3. Kevin Ryan
4. Stacy Beevers
5. Grzegorz Grygorien
6. Jesus Rosa

Masters Over 50
1. Brian Churchill
2. Stacy Beevers

FIGURE

Overall Winner
Rene Miller
Class A
1. Rene Miller
2. Emily Lever
3. Daniela Costanzo
4. Odrimelissa Marmol
5. Christine Galvin
6. Laura Falcetti
7. Rosanna Sciaraffa

Class B
1. Stacy Woodley
2. Brittany Morse
3. Erica Gonzalez
4. Amanda Balicki

Junior
1. Rene Miller
2. Daniela Costanzo
3. Bridget rae Kelly

Novice Class A
1. Rene Miller
2. Daniela Costanzo
3. Rosanna Sciaraffa

Novice Class B
1. Bridget rae Kelly
2. Erica Gonzalez
3. Amanda Balicki

Masters Over 35
1. Odrimelissa Marmol

Masters Over 40
1. Laura Falcetti
2. Erica Gonzalez

Masters Over 50
1. Laura Falcetti

Masters Over 60
1. Evelyn Flaharty

BIKINI

Overall Winner
Summer Rabida
Class A
1. Summer Rabida
2. Bruna Vilarva
3. Jessica Murray
4. Lauren Balterman
5. Leah Lettieri
6. Kassy Falkner

Class B
1. Jennifer Sprengelmeyer
2. Rachel Bijur
3. Sasha Cabral
4. Elizabeth Nutile
5. Erin Mcdermott
6. Rebecca Rich
7. Chantal Mcmullen
8. Cara Audibert

Novice Class A
1. Bruna Vilarva
2. Leah Lettieri
3. Kassy Falkner

Novice Class B
1. Jennifer Sprengelmeyer
2. Rachel Bijur
3. Elizabeth Nutile
4. Erin Mcdermott
5. Rebecca Rich
6. Sara Vause
7. Chantal Mcmullen
8. Cara Audibert
9. Colleen Curry

Masters Over 35
1. Erin Mcdermott
2. Sara Vause
3. Colleen Curry

Masters Over 40
1. Erin Mcdermott

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Charles Stevenson
Class A
1. Charles Stevenson
2. Ali Naser

Class B
1. Lucas Paul
2. Yehor Kovaliuk
3. Laurent Vitrac

Junior
1. Joe Decaro
2. Joseph Divico

Novice
1. Lucas Paul
2. Joe Decaro
3. Ali Naser
4. Robson Leite
5. Yehor Kovaliuk
6. Tyler Schmidt

Masters Over 40
1. Fred Borzumato

Masters Over 50
1. Fred Borzumato
2. Brian Churchill

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Mohammed Zaal
Class A
1. Mohammed Zaal
2. Joe Machini
3. Brad Carney
4. Uerlisson Farias

Class B
1. Peter Niedzwiecki
2. Cameron Gervais
3. John Young
4. Alan Araujo
5. Colin Goodrich
6. Joseph Pereira

Collegiate
1. Mohammed Zaal
2. Zach Harding
3. Joseph Pereira

Novice
1. Zach Harding
2. Cameron Gervais
3. Carlos Rivera Morales
4. Colin Goodrich
5. Joseph Pereira

Teen
1. Colin Goodrich

Masters Over 35
1. Max Nicolas
2. Peter Niedzwiecki

Masters Over 40
1. Joe Machini
2. Max Nicolas
3. John Young

FITNESS



1. Emily Lever

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Jennifer Machini
2. Christine Galvin

Masters Over 35
1. Jennifer Machini