2018 NPC Southeastern USA

NPC
Years: 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Miguel Sanchez
Heavyweight
1. Jason Hamner
2. Jason Paulo

Light Heavyweight
1. Jose Pacheco

Middleweight
1. Miguel Sanchez
2. Jose Rivera
3. Derek Pelletier
4. Brett Gahagen
5. Mike Birk
6. Randall Freed

Novice
1. Jerry Nieves

Masters Over 35
1. Miguel Sanchez
2. Jason Hamner
3. Jose Rivera
4. Jason Paulo

Masters Over 45
1. Derek Pelletier
2. Jerry Nieves
3. Jose Pacheco
4. Randall Freed

FIGURE

Overall Winner
Britt Sabbage
Class A
1. Britt Sabbage
2. Angelina Mangano
3. Krista Randolph
4. Lena Holton
5. Rebecca Henry

Class B
1. Jena Hill
2. Nicole Emidy

Class C
1. Laura Medlin
2. Mariana Staccioli
3. Carolina Bravo
4. Anastasia Rider

Novice
1. Carolina Bravo
2. Krista Randolph
3. Rebecca Henry
4. Anastasia Rider

Masters Over 35
1. Britt Sabbage
2. Laura Medlin
3. Angelina Mangano
4. Jena Hill
5. Lena Holton
6. Mariana Staccioli
7. Cheryl Mears

BIKINI

Overall Winner
Jessica Miller
Class A
1. Jessica Miller
2. Daraja Hill
3. Iesha Sharpe
4. Alyse Simons
5. Leann Simony

Class B
1. Heather Wagner
2. Melissa Lapponi
3. Alexa Maitland
4. Yahaira Diaz
5. Cinthia Alcaide
6. Luciana Kokalj
7. Camille Leagas

Class C
1. Ashley Martin
2. Iliana Marttila

Class D
1. Kelsey Brown
2. Alexandra Osorio
3. Dixie Stone
4. Gabriela Berrios
5. Ashlyne Riley

Novice
1. Daraja Hill
2. Melissa Lapponi
3. Cinthia Alcaide
4. Luciana Kokalj
5. Camille Leagas
6. Dixie Stone
7. Gabriela Berrios

Masters Over 35
1. Iesha Sharpe
2. Yahaira Diaz
3. Alexandra Osorio

Masters Over 45
1. Dixie Stone

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Alfred Alicea
Class A
1. Carlos Albizu
2. John Dougherty
3. Mike Birk

Class B
1. Alfred Alicea
2. Jose Campos
3. Justin Carlton
4. Michael Cifre
5. Majer Entabi
6. Quincy Williams

Class C
1. Michael Webb
2. Steven Frese

Novice
1. Michael Cifre
2. Majer Entabi
3. Keith Edgeworth
4. John Dougherty
5. George Fifield
6. Steven Frese
7. Matthew Sestayo

Masters Over 45
1. Alfred Alicea
2. Samuel Rodriguez
3. Alan Tomlinson
4. Quincy Williams
5. Michael Webb

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Miguel Sanchez
Class A
1. Miguel Sanchez
2. Jose Rivera
3. Mike Birk

Class B
1. Dustin Beckelheimer

Class C
1. Joseph Faubert
2. James Schillinger
3. James Woollcombe-Clark

Class D
1. Michael Reilly
2. Tomo Marjanovic

Masters Over 35
1. Miguel Sanchez
2. Jose Rivera
3. Samuel Rodriguez
4. Dustin Beckelheimer

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Maysel Cruz
2. Cheryl Mears
3. Diane Lagennusa

Masters
1. Cheryl Mears
2. Diane Lagennusa