2018 NPC Southern Colorado Championships

NPC
Years: 2018 2015

MEN'S BODYBUILDING

Armed Forces
1. Steven Kohut

Middleweight
1. Anthony Alvarez

Masters Over 40
1. Steven Kohut

Masters Over 50
1. Dean Sigman

FIGURE

Overall Winner
Que Germany
Armed Forces
1. Natasha Elliott
2. Claire Courtney
3. Dawn Dimitri
4. Veronica Landry
5. Morgan Skinner
6. Kayla McLaughlin

Class A
1. Natasha Elliott
2. Claire Courtney
3. Veronica Landry
4. Elizabeth Zupancic
5. Hali Dickson

Class B
1. Que Germany
2. Paula Hollenbach

Class C
1. Maria Fulton
2. Dawn Dimitri
3. Morgan Skinner
4. Leah Patterson

Novice Class A
1. Claire Courtney
2. Veronica Landry
3. Elizabeth Zupancic
4. Hali Dickson
5. Kayla McLaughlin

True Novice
1. Dawn Dimitri
2. Claire Courtney
3. Elizabeth Zupancic
4. Kayla McLaughlin

Masters Over 35
1. Natasha Elliott

Masters Over 40
1. Maria Fulton
2. Dawn Dimitri
3. Veronica Landry

Masters Over 50
1. Paula Hollenbach

BIKINI

Overall Winner
Eve Little
Armed Forces
1. Phoebe Jiae Shin
2. Lauren Truax
3. Miriah Kuch

Class A
1. Eve Little
2. Lisa Dillinder

Class B
1. Emilie Fryer
2. Phoebe Jiae Shin
3. Lauren Truax
4. Paige Butler
5. Miriah Kuch

Class C
1. Carmen Landes
2. Sandee Lark
3. Tarrah Roach
4. Christine Holden
5. Kiara Hunter
6. Mercades Burek

Class D
1. Ginny Wadsworth

Novice Class A
1. Eve Little
2. Emilie Fryer
3. Phoebe Jiae Shin
4. Lisa Dillinder
5. Lori St Pierre
6. Paige Butler
7. Mavi Barraza

Novice Class B
1. Carmen Landes
2. Sandee Lark
3. Tarrah Roach
4. Christine Holden
5. Kiara Hunter
6. Mercades Burek

True Novice
1. Eve Little
2. Emilie Fryer
3. Phoebe Jiae Shin
4. Ginny Wadsworth
5. Tarrah Roach
6. Jacqueline Hernandez
7. Lori St Pierre
8. Miriah Kuch

Masters Over 30
1. Emilie Fryer

Masters Over 35
1. Sandee Lark
2. Mavi Barraza

Masters Over 40
1. Phoebe Jiae Shin
2. Christine Holden
3. Lori St Pierre

Masters Over 50
1. Lisa Dillinder

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Karl Gip
Armed Forces
1. Jeremiah Williams
2. Eugene Johnson
3. Kyle Hood
4. Kevin Grimm

Class A
1. Karl Gip
2. Jeremiah Williams
3. Eugene Johnson
4. Luke Fontaine
5. Reggie Jarmon

Class B
1. Anthony Alvarez
2. Kyle Hood
3. Jose Almonte

Class C
1. James Guthrie
2. Kevin Grimm

Novice Class A
1. Damion Williams
2. Jose Almonte
3. Alex Lua

Novice Class B
1. Kyle Hood
2. James Guthrie
3. Kevin Grimm

Teen
1. Alex Lua

True Novice
1. Kyle Hood
2. Damion Williams
3. James Guthrie
4. Jose Almonte
5. Luke Fontaine
6. Alex Lua

Masters Over 35
1. Anthony Alvarez

Masters Over 40
1. Kevin Grimm

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Deundra Germany
Armed Forces
1. Jeremiah Williams

Class A
1. Jeremiah Williams

Class B
1. Deundra Germany
2. Ahmed Al Shebli
3. Zach Streva

Novice
1. Ahmed Al Shebli

True Novice
1. Ahmed Al Shebli
2. Calvin Downs
3. Joshua Dewald

Masters Over 35
1. Anthony Alvarez

Masters Over 40
1. Steven Kohut

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Sam Catlin

Masters Over 40
1. Melissa Luther