2018 NPC Stewart Fitness Championships

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Gui Annou
Super Heavyweight
1. Gui Annou
2. Chris Hobbs

Grand Strand
1. Kevin Graham
2. Dave Ridgeway

Heavyweight
1. Kevin Graham
2. Elias Mccall
3. Dave Ridgeway

Light Heavyweight
1. Benjamen Douglas

Middleweight
1. John Patterson
2. Craig Stowe
3. Orion Dennis
4. Santiago Morris
5. Keith Sharpe
6. Adam Bennett

Teen
1. Ulysses Lewis

True Novice
1. Elias Mccall

Masters Over 35
1. Craig Stowe

Masters Over 40 Heavyweight
1. Kevin Graham

Masters Over 40 Lightweight
1. Craig Stowe
2. Keith Sharpe

Masters Over 50
1. Dave Ridgeway
2. Buster Caggiano
3. Cristian Lepadatu

Masters Over 60
1. John Patterson
2. Stephen Powell

FIGURE

Overall Winner
Kellie Myers
Class A
1. Kellie Myers

Class B
1. Muriel Hughes

Class C
1. Kawanna Wardlow
2. Shirley Jacquet
3. Ashton Currie

Junior
1. Ashton Currie

True Novice
1. Muriel Hughes

Masters Over 35
1. Shirley Jacquet

Masters Over 40
1. Jackie Thomas
2. Lolita Lewis

Masters Over 45
1. Muriel Hughes
2. Lolita Lewis

BIKINI

Overall Winner
Charity Merriweather
Class A
1. Julia Lounsbury
2. Katie Taylor
3. Courtney Gray
4. Chelsea Schmidt
5. Heather Hyde
6. Laura Mortell

Class B
1. Britni LaRue
2. Yensi Escobar
3. Melissa Anceravage
4. Morgan Yow

Class C
1. Jenn Brooks

Class D
1. Charity Merriweather
2. Amanda Norton
3. Mariah Varichak
4. Heather Church
5. Candace Scott
6. Bobbi Olsson
7. Laurie Carroll
8. Blaire Yarbrough

True Novice Class A
1. Julia Lounsbury
2. Melissa Anceravage
3. Morgan Yow
4. Chelsea Schmidt
5. Heather Hyde
6. Piper Lynn Davis

True Novice Class B
1. Amanda Norton
2. Heather Church
3. Mariah Varichak
4. Candace Scott
5. Bobbi Olsson
6. Julie Whitehead
7. Slone Stewart

Masters Over 35
1. Heather Church
2. Laurie Carroll
3. Laura Mortell

Masters Over 40
1. Laura Mortell

Masters Over 45
1. Melvaree Witherspoon

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Jess Stancil
Class B
1. Denzel Johnson
2. Adrian Myers
3. Alex Minor
4. Michael Raiano
5. Austen Saceeda

Class C
1. Jess Stancil
2. Dana Stanback
3. Todd Olsson
4. Jonathan Morrow
5. William Taylor
6. Timothy Ford

Class D
1. Evan Merritt
2. Tyler Birchfield
3. Chris Strickland
4. Bryan Elliott
5. Cory Steele

Grand Strand
1. Jess Stancil
2. Chris Strickland
3. Alex Minor
4. Austen Saceeda
5. William Taylor
6. Robert Biron

True Novice Class A
1. Dana Stanback
2. Michael Raiano
3. Austen Saceeda

True Novice Class B
1. Mitchell Monteith

Masters Over 35
1. Chris Strickland
2. Bryan Elliott

Masters Over 40
1. Bryan Elliott
2. Andy Richdale
3. Timothy Ford

Masters Over 50
1. Andy Richdale
2. Cristian Lepadatu
3. Robert Biron

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Zachary Jackson
Class A
1. Orion Dennis
2. King Godbolt
3. Myles Miller
4. Santiago Morris

Class B
1. Cesar Azcarraga
2. Jarred Boatwright

Class C
1. Zachary Jackson
2. Gui Annou
3. Benjamen Douglas
4. Steve Anceravage
5. Adam Bennett
6. Barry Davis

Grand Strand
1. King Godbolt

True Novice
1. Steve Anceravage
2. Barry Davis

Masters Over 35
1. Gui Annou
2. Jerry Garner
3. Buster Caggiano

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Shannon Rabon-Perdikis

Grand Strand
1. Shannon Rabon-Perdikis

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Matasha McIver
2. Jennifer Kennedy
3. Sara Parisi

True Novice
1. Sara Parisi
2. Josette Gamba
3. Nedra Carter

Masters Over 35
1. Matasha McIver
2. Jennifer Kennedy