2018 NPC Sunshine Classic

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Ruy Garcia

Light Heavyweight
1. Kamel Alqanbari

Middleweight
1. Sander Vega
2. Wissam Saade

Welterweight
1. Chris Harbin

Novice
1. Chris Harbin

Masters Over 35
1. Wissam Saade
2. Chris Harbin

Masters Over 50
1. Luis Olivera

Masters Over 60
1. Robert Burdine
2. Frank Ferry

FIGURE

Overall Winner
Andre Arcereaux
Class A
1. Mariessa Francis
2. Alexandria Blayre

Class C
1. Andre Arcereaux
2. Brittney Hunt
3. Maureen Condon Kelly

Class D
1. Caroline Zawadzki
2. Rosemarie Ambroise

Novice
1. Caroline Zawadzki
2. Alexandria Blayre

Masters Over 35
1. Caroline Zawadzki
2. Evelyn Rey

Masters Over 40
1. Andre Arcereaux
2. Evelyn Rey
3. Maureen Condon Kelly

Masters Over 50
1. Maureen Condon Kelly

BIKINI

Overall Winner
Juli Lopez
Class A
1. Juli Lopez
2. Alia Habeeb
3. Kellie Knudtson

Class B
1. Maria Shanklin
2. Danika Ciullo
Erin Loya
Esly San Roman
Genesis Bravo
Jasmin Locop
Klarissa Renteria
Rosey Nguyen
Silvana Whelan

Class C
1. Cheryl Sweeney
2. Ryann Sheridan
3. Charity Love
4. Jesse Kruse
5. Catherine Rudnick
6. Casey Caplan
7. Jaymi Port
8. Lara Buck

Class D
1. Kyla Dinatali
2. Laura Zarrate Prieto
3. Alexandra Schatz

Class E
1. Jessica Rivard
2. Alicia Brooks
3. Katie Bryant
4. Jackie Kalnins
5. Tricia Wards

Class F
1. Sierra Whitaker-Davis
2. Jennifer Krause

Novice Class A
1. Juli Lopez
2. Maria Shanklin
3. Casey Caplan
4. Jesse Kruse
5. Danika Ciullo
6. Jaymi Port
7. Lara Buck
8. Jennifer Blom
9. Kellie Knudtson

Novice Class B
1. Kyla Dinatali
2. Laura Zarrate Prieto
3. Alicia Brooks
4. Katie Bryant
5. Tricia Wards
6. Sierra Whitaker-Davis
7. Jennifer Krause

Masters Over 35
1. Cheryl Sweeney
2. Kyla Dinatali
3. Cheeky Marton
4. Lara Buck
5. Tricia Wards
6. Alexandra Schatz

Masters Over 40
1. Casey Caplan
2. Catherine Rudnick
3. Cheeky Marton
4. Jaymi Port
5. Lara Buck
6. Jennifer Blom
7. Jennifer Krause
8. Gayle Tower

Masters Over 50
1. Jackie Kalnins
2. Gayle Tower

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Darius Greenwood
Class A
1. Darius Greenwood
2. Daniel Sharkey

Class B
1. Christopher Luke
2. Fransisco Gonzalez
3. Ben Sefat
4. Burak Kiranlar
5. Chris Brent
6. Dawson Desantis
7. Cornelio Sorveno
8. Eric Neal

Class C
1. Akiem Collier
2. Serge Victor
3. Emilio Fernandez
4. Walter Arcila
5. Jordan Bray
6. Alex Marguliess

Class D
1. Jerry Garcia
2. Jiri Vilmek
3. Diego Cornejo
4. Zachary Welch
5. Chad Bergeron

Novice Class A
1. Daniel Sharkey

Novice Class B
1. Akiem Collier
2. Walter Arcila
3. Fransisco Gonzalez
4. Eric Neal
5. Alex Marguliess

Novice Class C
1. Diego Cornejo
2. Zachary Welch

Teen
1. Dawson Desantis
2. Gavin Amuadsen

Masters Over 35
1. Fransisco Gonzalez
2. Jiri Vilmek

Masters Over 40
1. Jerry Garcia
2. Chris Rose
3. Eric Neal
4. Corneilus Hernandez
5. David Muchnik
6. Lazaro Aleman

Masters Over 50
1. Chris Rose
2. Christopher Cohen
3. Lazaro Aleman

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Oshanda Rhoden
Class A
1. Oshanda Rhoden
2. Kamel Alqanbari
3. Steven Nogradi
4. David Medina
5. Wissam Saade
6. Chris Brent
7. Chris Harbin

Class B
1. Jose Marte
2. Sander Vega
3. David Muchnik

Class C
1. Jiri Vilmek
2. Jerry Garcia
3. Chad Bergeron

Novice Class A
1. Kamel Alqanbari
2. Steven Nogradi
3. Alex Hess
4. Wissam Saade
5. Chris Harbin

Novice Class B
1. Jose Marte
2. Jiri Vilmek
3. Dycanus Reid

Teen
1. Dawson Desantis

Masters Over 35
1. Wissam Saade

Masters Over 40
1. Jiri Vilmek
2. Jerry Garcia
3. David Muchnik

FITNESS



1. Shayna Rose
2. Alexandria Blayre

WOMEN'S PHYSIQUE

Class B
1. Daha Shemesh

Masters Over 40
1. Daha Shemesh