2018 NPC Supplement Xpress Championships

NPC

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Pablo Rodriguez
Heavyweight
1. Pablo Rodriguez
2. Jose Antonio

Light Heavyweight
1. Nathanahel Benitez
2. Juan Rivera
3. Andres Campos

Middleweight
1. Erick Lopez
2. Manny Rodriguez
3. Luis Corrales

Lightweight
1. Julian Gandarilla

Novice Heavyweight
1. Pablo Rodriguez

Novice Lightweight
1. Urzus Gange
2. Julian Gandarilla

Novice Middleweight
1. Luis Corrales
2. Jonathan Ayala

Masters Over 35
1. Nathanahel Benitez

Masters Over 60
1. Thomas Helmke
2. Jose Salgado

FIGURE

Overall Winner
Micaela Rangel
Class A
1. Micaela Rangel

Class C
1. Linnae Webb
2. Joann Bliss

Class D
1. Belinda Robertson

Novice Class A
1. Leigh Ann Omarkhail

Novice Class B
1. Linnae Webb
2. Joann Bliss

Novice Class C
1. Delores Garcia
2. Belinda Robertson

Masters Over 35
1. Joann Bliss

Masters Over 45
1. Micaela Rangel
2. Delores Garcia

BIKINI

Overall Winner
Andrea Gopffarth
Class A
1. Andrea Gopffarth
2. Judith Simental
3. Kara Hurd
4. Linda Willer-Wright
5. Crystal Padilla

Class B
1. Micaela Rangel
2. Priscilla Zamora
3. Elia Rojas

Class C
1. Michelle Kyper
2. LeeAnna Molina
3. Jessica Alvarado
4. Alison Kopacka
5. Abigail Cazares
6. Rachel Greenhalgh

Class D
1. Evelyn Torres
2. Ariel Bordelon
3. Gadriela Valdez

Class E
1. Belinda Robertson

Novice Class A
1. Judith Simental
2. Michelle Kyper
3. Kara Hurd
4. Priscilla Zamora
5. Jessica Alvarado
6. Lee Anna Molina
7. Elia Rojas
8. Alison Kopacka
9. Patricia Mendiola
10. Abigail Cazares
11. Rachel Greenhalgh

Novice Class B
1. Ariel Bordelon
2. Gadriela Valdez

Novice Class C
1. LaToya Porch

Masters Over 35
1. LaToya Porch
2. Silvia RosalbaVega Ponce
3. Belinda Robertson
4. Elia Rojas
5. Patricia Mendiola
6. Delores Garcia

Masters Over 45
1. Micaela Rangel
2. Linda Willer-Wright
3. Delores Garcia

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Ricardo Gonzalez
Class A
1. Peter Samuel
2. Patrick Wheeler
3. Allan Tapia
4. Alejandro Mendoza
5. Luis Castro
6. Alexander Wittmann
7. Eddie Garcia
8. Jason Thompson

Class B
1. Ricardo Gonzalez
2. Neil Isais
3. Reggie Wiedemann
4. Charlie Smith
5. Chris Pedroza
6. Carlos Garcia
7. Hermann Gutierrez
8. John Alvarado

Class C
1. Marcos Longoria
2. Jason Mallouf

Class D
1. Udodi IgBokwe

Class E
1. Jeffrey Sanchez

Class F
1. Patrick Martin
2. Isidro Payan
3. Dominique Johnson
4. Rocky Trejo
5. Dominic Matson

Novice Class A
1. Peter Samuel
2. Luis Castro
3. Alejandro Mendoza
4. Jason Thompson
5. Mario Olivas
6. Henry Montoya
7. Alejandro Gutierrez
8. Fabian Perez

Novice Class B
1. Reggie Wiedemann
2. Nick Santa Lucia
3. Charlie Smith
4. Ernesto Garcia
5. Carlos Garcia
6. Hermann Gutierrez
7. Abraham Saenz

Novice Class C
1. Isidro Payan
2. Udodi IgBokwe
3. Dominique Johnson
4. Dominic Matson
5. Andrew Alfaro

Teen
1. Mario Olivas
2. Andrew Lionbarger
3. Danyael Andrade
4. Fabian Perez

Masters Over 35
1. Patrick Wheeler

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Neil Isais
Class A
1. Allan Tapia
2. Erick Lopez
3. Ricardo Bueno
4. Alan Contreras
5. Rudy Acevedo
6. William Harper

Class B
1. Neil Isais
2. Manny Rodriguez

Novice Class A
1. Ricardo Bueno
2. Alan Contreras
3. Eddie Garcia
4. William Harper

Novice Class B
1. Francisco Campos

Novice Class C
1. Luis Hernandez

Teen
1. Ricardo Bueno

Masters Over 35
1. Erick Lopez
2. William Harper

WOMEN'S BODYBUILDING

Masters Over 45
1. Ginna Cortese