2018 NPC Ultimate Warriors Championships

NPC
Years: 2018 2017

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Dontay Moch
2. Steve Walsh

Masters Over 40
1. Steve Walsh
2. Joseph Parra

FIGURE

Overall Winner
Marisol Salgado
Class A
1. Erika Lavallais
2. Annalee Tachias
3. Cassandra Tran
4. Jackie Drouin

Class B
1. Marisol Salgado
2. Sarah King
3. Angela Everett
4. Ashley Marquez
5. Megan Watson

Class C
1. Jessica Schilling
2. Elizabeth Ollivier

Class D
1. Kristina Parks
2. Wendy Lee Dunn-Gammarano
3. Carrie Waters
4. Justine Jerome

Masters Over 35 Class A
1. Angela Everett
2. Cathy Ruff
3. Stephanie Guerra

Masters Over 35 Class B
1. Kristina Parks
2. Alice Trowbridge

Masters Over 40 Class A
1. Erika Lavallais
2. Angela Everett
3. Cathy Ruff
4. Stephanie Guerra
5. Jackie Drouin
6. Kirin Amiling

Masters Over 40 Class B
1. Wendy Lee Dunn-Gammarano
2. Alice Trowbridge
3. Carrie Waters

BIKINI

Overall Winner
Thanda Kyaw
Class A
1. Samantha Liveoak
2. Tiffany Yepes
3. Lorena Magno
4. Leslee Sigala
5. Vanessa Ramos
6. Shaira Castro
6. Vasty Castillo
8. Sophia Veyna

Class B
1. Paola Garibay
2. Esly San Roman
3. Luly Nguyen

Class C
1. Tiyona Wright
2. Laura Eskew
3. Averi Zavala
4. Zuleikha Monreal
5. Melanie Boos
6. Rosey Zapata
7. Ann Binder
8. Andrea Hay

Class D
1. Thanda Kyaw
2. Shelby Sassin
3. Frances Elizabeth
4. Sarah O'Sullivan
5. Morgan Byers
6. Lexi DeYoung
7. Lourdes Tesisteco
8. Amy Wong
9. Adriana Lopez Dhanda
10. Rita Ferrari
11. Kelsey May
12. Stacie Pauley
13. Victoria Hare
14. Jennifer Williams

Class E
1. Heathir Poteet
2. Darla Hoffman
3. Luma Eramya

Class F
1. Katerina Raastad
2. Dana Gugino

Novice Class A
1. Samantha Liveoak
2. Tiffany Yepes
3. Lorena Magno
4. Leslee Sigala
5. Johanna Bailey
6. Shaira Castro
7. Alejandra Saenz
8. Monique Eisen
9. Marissa Solano

Novice Class B
1. Laura Eskew
2. Paola Garibay
3. Averi Zavala
4. Zuleikha Monreal
5. Esly San Roman
6. Melanie Boos
7. Rosey Zapata
8. Andrea Hay
9. Mia Muniz

Novice Class C
1. Sarah O'Sullivan
2. Morgan Byers
3. Lexi DeYoung
4. Adriana Lopez Dhanda
5. Kelsey May
6. Momo Fong
7. Stacie Pauley
8. Victoria Hare

Novice Class D
1. Luma Eramya

Masters Over 35 Class A
1. Rosey Zapata
2. Luly Nguyen
3. Monique Eisen
4. Vanessa Ramos
5. Lindy Castillo
6. Janae Scribner

Masters Over 35 Class B
1. Darla Hoffman
2. Lourdes Tesisteco
3. DeLani Williams
4. Katherine Tyler
5. Xochitl Robinson
6. Dana Gugino
7. Luma Eramya
8. Melanie Magtoto

Masters Over 40 Class A
1. Johanna Bailey
2. Katherine Tyler
3. Xochitl Robinson
4. Ann Binder
5. Sandy Suhre
6. Bernadette Sidney
7. Boston Cardiel
8. Janae Scribner
9. Cristi Ramos

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Joseph Pass
Class A
1. John Cruz
2. Jojo Alilin
3. Thomas Adams

Class B
1. Joshua Claudio

Class C
1. Blake Cain
2. Andre Honeycutt
3. Kalalee Clement
4. Richard Kerecman
5. Daniel Hom

Class D
1. Ali Nasr
2. Sasoon Tavoosian
3. Scott Matthew
4. Randy Rokosz
5. Carlos Rodriguez

Class E
1. Joseph Pass
2. Sean Lundy

Class F
1. Jabbaar Tobios
2. Alek Miranda

Novice Class A
1. Miguel Salcedo
2. Kyurae Kim
3. Marquia Hawley
4. Alejandro Lopez
5. Thomas Adams
6. Vincent Flores
7. Steven Ramos
8. Gustavo Gonzalez
9. Aman Sandhu

Novice Class B
1. Ali Nasr
2. Sean Perry
3. Joshua Claudio
4. Meshal Alshawaf
5. Richard Sasseen

Masters Over 35
1. Jabbaar Tobios

Masters Over 40
1. Jojo Alilin
2. Randy Rokosz
3. Jim Welsh

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Richard Rosete
Class A
1. Richard Rosete
2. Clark Moon

Class B
1. Jesse Rodriguez
2. Jaime Montanez
3. Carlos Rodriguez
4. Daniel Rocha
5. Jimmy Gunter

Class C
1. Cameron Stengel
2. Roscoe Harmon

Class D
1. Kevin Keisler
2. Tyler Rose
3. Louis Uridel
4. Marcus Pittman
5. Scott Hamelberg

Masters
1. Louis Uridel
2. Scott Hamelberg
3. William Maryanski

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Elizabeth Campos