2018 NPC West Palm Beach Classic

n
Years: 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Steven Reese


Josefina Monasterio

Heavyweight
1. Steven Reese
2. John Topcu

Light Heavyweight
1. Ivan Bucher
2. Adao Baltazar
3. Juni Renta

Middleweight
1. Carlos Pleitez
2. Michael Samartino

Lightweight
1. Dominic Fullington
2. Michael Kiel

Novice
1. Adao Baltazar
2. Juni Renta
3. Carlos Pleitez

Masters Over 35
1. Dominic Fullington
2. John Topcu

Masters Over 40
1. Steven Reese
2. Ivan Bucher
3. Ralph Kotitschke

Masters Over 50
1. Michael Kiel
2. Ralph Kotitschke

Masters Over 60
1. Frank Ferry

FIGURE

Overall Winner
Rita Sequeira
Class A
1. Elaine Pulido

Class B
1. Rita Sequeira

Class C
1. Ivette Garcia
2. Alecia Hayles

Class D
1. Lyne Clark
2. Amanda Isakson

Novice
1. Elaine Pulido
2. Jennifer Menningmann
3. Alecia Hayles

Masters Over 35
Amanda Isakson
Jennifer Menningmann
Lyne Clark
Rita Sequeira

Masters Over 40
1. Lyne Clark
2. Ivette Garcia

Masters Over 50
Ivette Garcia

BIKINI

Overall Winner
Kenia Rose
Class A
1. Kenia Rose

Class B
1. Amanda Ortega

Class C
1. Kelly Ramirez
2. Faro Makuto
3. Carla Peralta
4. Allyson Luckner
5. Sharon Barnes

Class D
1. Sara Benefield
2. Samantha Mcintyre
3. Sanders Vilomena
4. Nicole Majerle

Class E
1. Jiosam Peralta-Lopez
2. Kassidy Peacock

Class F
1. C Sims

Novice Class A
1. Kenia Rose
2. Kelly Ramirez
3. Faro Makuto
4. Carla Peralta
5. Allyson Luckner
6. Sharon Barnes
7. Kayla Baird
8. Heidi Laquerre

Novice Class B
1. Sara Benefield
2. Sanders Vilomena
3. Jiosam Peralta-Lopez
4. C Sims
5. Cristina Armstrong
6. Jessy Touron
7. Kassidy Peacock

Masters Over 35
1. Amanda Ortega
2. Kelly Ramirez
3. Sanders Vilomena
4. Sharon Barnes
5. Nicole Majerle
6. C Sims
7. Cristina Armstrong

Masters Over 40
1. Carla Peralta
2. Allyson Luckner
3. Nicole Majerle
4. Cristina Armstrong

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Skyler Vandiver
Class A
1. Antonio Hurtado
2. Keith Cooper

Class B
1. Skyler Vandiver
2. Kristopher Galterio

Class C
1. Rodrick Burton
2. Ase Afariogun

Novice Class A
1. Keith Cooper

Novice Class B
1. Ase Afariogun

Masters Over 40
1. Charles Corso

Masters Over 50
1. Christopher Cohen
2. Charles Corso
3. Michael Kiel
4. Keith Cooper

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Tim Armstrong
Class A
1. Yasel Paredes

Class B
1. Avery Laster
2. Jason Kuno

Class C
1. Tim Armstrong
2. John Topcu

WOMEN'S BODYBUILDING



1. Josephina Montesterio

WOMEN'S PHYSIQUE

Masters
1. Josephina Montesterio