2019 NPC All Star Championships

NPC
Years: 2019

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Rick Zuniga
Super Heavyweight
1. Dylan Admire

Heavyweight
1. Anthony Barreto
2. Raul Guardado
3. Harry Kang
4. Tim Reys
5. Steve Duckworth

Light Heavyweight
1. Sonny O’Brien
2. Dalton Franklin
3. Blake Heatwole
4. Long Ho
5. Christian Lovell
6. Robert Taaffe

Middleweight
1. Rick Zuniga
2. Brien Dawson
3. Jorge Espinoza
4. Rob Kuzecka
5. Paul Rasche
6. Tyler Shuck

Military
1. Tyler Shuck
2. Steve Duckworth
3. Wiley Oleson

Novice Heavyweight
1. Raul Guardado
2. Dylan Admire
3. Steve Duckworth
4. Wiley Oleson

Novice Light Heavyweight
1. Sonny O’Brien
2. Dalton Franklin
3. Long Ho
4. Blake Heatwole
5. Christian Lovell
6. Robert Taaffe

Novice Middleweight
1. Jorge Espinoza
2. Rob Kuzecka
3. Paul Rasche

Masters Over 35
1. Rick Zuniga

Masters Over 40
1. Raul Guardado
2. Wiley Oleson

Masters Over 50
1. Tim Reys
2. Robert Taaffe

Masters Over 60
1. mike carroll

FIGURE

Overall Winner
Olivia Mcadamis
Class A
1. Olivia Mcadamis
2. Amanda Kelly
3. Na-Ann Mendoza
4. Lindsay Mccorkendale
5. Lindsay Morgan

Class B
1. Paige Gridley
2. Kari Wold
3. Kris Bethay
4. Angel Backers
5. Brittany Summers
6. Carla Peltzer
7. Nicole Smith

Class C
1. Karis Burritt
2. Monica Taylor

Military
1. Amanda Kelly

Novice Class A
1. Olivia Mcadamis
2. Amanda Kelly
3. Lindsay Mccorkendale
4. Lindsay Morgan

Novice Class B
1. Paige Gridley
2. Brittany Summers
3. Angel Backers
4. Nicole Smith

Masters
1. Amanda Kelly
2. Na-Ann Mendoza
3. Olivia Mcadamis
4. Kris Bethay
5. Angel Backers
6. Karis Burritt
7. Carla Peltzer
8. Nicole Smith

BIKINI

Overall Winner
Elizabeth Dudley
Class A
1. Shaliemar Sampang
2. Lizbetz Borjas
3. Mary Zahav
4. Brittany Ackman
5. Miranda Brady
6. Bailey Irwin
7. Melissa Petersen
8. Ali Shain
9. Alicia Headley

Class B
1. Debonie Lewis
2. Michah Allen
3. Jenna Scott
4. Hilda Calderon
5. Jennifer Greer
6. Ronnie Worden
7. Bay Welch
8. Monika Nobs
9. Cortney Garwod
10. Katie Pickens
11. Haley Walter
12. Ashlie Beck
13. Angela Fitle
14. Mallory Rosenstiel

Class C
1. Elizabeth Dudley
2. Rebecca Campos
3. Kenzie Gallaher
4. Catherine Allen
5. Melissa Hattock
6. Rikki Holmes

Class D
1. Katie Liddell
2. Kimberly Allen
3. Melissa Nelson
4. Heather Mortimer
5. Autumn Runyon
6. Jaclyn Ann Morrow
7. Lashonde Bernotas

Military
1. Angela Fitle
2. Alicia Headley

Novice Class A
1. Shaliemar Sampang
2. Lizbetz Borjas
3. Mary Zahav
4. Lidia Potgieter
5. Brittany Ackman
6. Mandy Smith
7. Bailey Irwin
8. Ava Griffey
9. Melissa Petersen
10. Ali Shain
11. Alicia Headley

Novice Class B
1. Hilda Calderon
2. Bay Welch
3. Jennifer Greer
4. Meeghan Reed
5. Cortney Garwod
6. Haley Walter
7. Lizeth Martinez
8. Mallory Rosenstiel
9. Christie Brock

Novice Class C
1. Debonie Lewis
2. Ronnie Worden
3. Jenna Scott
4. Ashlie Beck
5. Catherine Allen
6. Lindsay Kietzman
7. Fatima Chaudhri
8. Amber Teberio

Novice Class D
1. Elizabeth Dudley
2. Kenzie Gallaher
3. Rebecca Campos
4. Jaclyn Ann Morrow
5. Melissa Hattock
6. Heather Mortimer
7. Autumn Runyon
8. Rikki Holmes
9. Lashonde Bernotas

Teen
1. Miranda Brady
2. Ava Griffey

Masters Class A
1. Lidia Potgieter
2. Katie Pickens
3. Ronnie Worden
4. Melissa Petersen
5. Ashlie Beck
6. Jaclyn Ann Morrow
7. Angela Fitle
8. Alicia Headley
9. Heather Mortimer
10. Amber Teberio

Masters Class B
1. Jennifer Greer
2. Monika Nobs
3. Mary Zahav
4. Mandy Smith
5. Lindsay Kietzman
6. Christie Brock
7. Rikki Holmes

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Aaron Sawyer
Class A
1. Brian Wirth
2. Justin King
3. Eli Vela
4. Andrew Jiminez
5. Kendell Campbell
6. Phillip Haack

Class B
1. Aaron Sawyer
2. L.A. Aguayo
3. Charles Martin
4. Michael Capozzelli
5. Drake Mcmillen
6. Tyler Shuck
7. Luke Brown

Military
1. Brian Wirth
2. Andrew Jiminez
3. Michael Capozzelli
4. Tyler Shuck
5. David Mccormack
6. Jonathan Cole

Novice Class A
1. L.A. Aguayo
2. Kendell Campbell
3. Phillip Haack
4. Tyler Shuck
5. Kevin Brewer

Novice Class B
1. Drake Mcmillen
2. David Mccormack
3. Jonathan Cole
4. Luke Brown
5. Jakob Sheldon

Teen
1. Jakob Sheldon

Masters
1. Phillip Haack
2. Charles Martin
3. Kevin Brewer

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Rick Zuniga
Class A
1. Rick Zuniga
2. Long Ho
3. Christian Lovell
4. Rob Kuzecka
5. Paul Rasche

Class B
1. Matthew Smith
2. Sonny O’Brien
3. Blake Heatwole
4. Ryan Fritz
5. Tyler Shuck
6. Anthony Fitchett

Class C
1. Tommy Horn
2. Richard Klepach
3. Joshua Gerstnberger
4. Niles Lindenmuth
5. Paul Davenport
6. Luke Brown

Military
1. Rick Zuniga
2. Richard Klepach
3. Joshua Gerstnberger
4. Paul Rasche
5. Tyler Shuck

Novice Class A
1. Rick Zuniga
2. Matthew Smith
3. Christian Lovell
4. Rob Kuzecka
5. Ryan Fritz
6. Paul Rasche
7. Anthony Fitchett

Novice Class B
1. Tommy Horn
2. Sonny O’Brien
3. Richard Klepach
4. Blake Heatwole
5. Joshua Gerstnberger
6. Paul Davenport
7. Tyler Shuck
8. Luke Brown

Masters
1. Rick Zuniga
2. Matthew Smith
3. Richard Klepach
4. Paul Davenport

WOMEN'S PHYSIQUE

Class A
1. Junno Gardenhire
2. Lylybell Weber

Military
1. Lylybell Weber

Masters
1. Junno Gardenhire