2019 NPC Brew City Championships

NPC
Years: 2019 2018

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Jerry Williams
Super Heavyweight
1. Terence Kolstad
2. Max Dexter
3. Edwin Chrisman

Heavyweight
1. Jerry Williams
2. Jake Perkins
3. Hayden Willner
4. Sawyer Holthaus
5. Brian Petty

Light Heavyweight
1. Mike Pueschner
2. Sean Hughey

Middleweight
1. Grant Berry

Lightweight
1. Anthony Nelson
2. Tian Jun Zhang

Novice
1. RJ May

Masters Over 40
1. Geoffrey Kappa

Masters Over 50
1. Geoffrey Kappa
2. Brian Petty

FIGURE

Overall Winner
Ashlee Morelli
Class A
1. Ashlee Morelli
2. Angie Myers
3. Kyana Brockman
4. Amanda Arcoleo
5. Karen Hubert
6. Bailey Smith
7. Eliza Davis
8. Abigail Gutierrez
9. Maria Gutierrez

Class B
1. Jordan Bork
2. Carrie Hartley
3. Aislynn Batterberry
4. LaDonna Gladney

Class C
1. Carolyn Kay
2. Becky Senobe
3. Laurie Stevens
4. Erin Mahoney

Novice
1. Ashlee Morelli
2. Kyana Brockman
3. Amanda Arcoleo
4. Aislynn Batterberry
5. Erin Mahoney
6. Jen Moore
7. Abigail Gutierrez
8. Maria Gutierrez
9. Jessica Hellenbrand
10. Alissa Hanson

Masters Over 35
1. Carolyn Kay
2. Becky Senobe
3. Laurie Stevens
4. Eliza Davis
5. Jessica Hellenbrand

Masters Over 40
1. Carrie Hartley
2. Carolyn Kay
3. Angie Myers
4. Laurie Stevens
5. Karen Hubert
6. Jen Moore
7. Becky Johnstone
8. Alissa Hanson

BIKINI

Overall Winner
Erin Nolan
Class A
1. Erin Nolan
2. Israa Benedito
3. Ornella Santucci
4. Shawntay Llorence
5. Jamie bruno
6. Samantha Jokipii
7. Katy Combs
8. Brijet Shaw

Class B
1. Sheena Barber
2. Katie Schmidtke
3. Shelby Grabanski
4. Jessie Mazzulla

Class C
1. Nicole Rovang
2. Jaelin Lockwood
3. Caitlin Sanderson
4. Christina Anderson
5. Jordyn Johnson
6. Brooke Brower
7. Lauren Banda

Class D
1. Maryna Oleksina
2. Katelyn Sisler
3. Kyleen Bremer
4. Kelly Smith
5. Kathryn Matthews
6. Soraya Shafaie
7. Mandi Seppala

Novice Class A
1. Israa Benedito
2. Ornella Santucci
3. Shawntay Llorence
4. Sheena Barber
5. Jamie bruno
6. Samantha Jokipii
7. Katie Schmidtke
8. Shelby Grabanski
9. Jessie Mazzulla
10. Katy Combs
11. Brijet Shaw

Novice Class B
1. Maryna Oleksina
2. Nicole Rovang
3. Jaelin Lockwood
4. Christina Anderson
5. Katelyn Sisler
6. Kelly Smith
7. Jordyn Johnson
8. Brooke Brower
9. Soraya Shafaie
10. Mandi Seppala

Masters Over 35
1. Jamie bruno
2. Kathryn Matthews
3. Mandi Seppala

Masters Over 40
1. Jamie bruno
2. Katie Schmidtke
3. Bernadeta Peterson
4. Brijet Shaw

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Dan Jones
Class A
1. Tian Jun Zhang

Class B
1. Michael Crapser
2. Ronnie Edwards
3. Spencer Bisek
4. Jamison Huntley
5. Alexander Nikolaisen
6. Alex Ziccarelli
7. Jordan Yanow
8. Alando McMurty Jr

Class C
1. Dan Jones
2. John Flick
3. Taylor McMorrow
4. Zach Thalacker
5. Collin Visser
6. Joe Check
7. Randy Rybicki
8. Robert Hines
9. Gibin Thomas
10. Jake Brechlin
11. Richard Hubert Jr

Novice
1. Spencer Bisek
2. Jamison Huntley
3. Patrick Herman
4. Alexander Nikolaisen
5. John Flick
6. Taylor McMorrow
7. Collin Visser
8. Zach Thalacker
9. Alex Ziccarelli
10. Griff Duncan
11. Randy Rybicki
12. Jordan Yanow
13. Nick Peterson
14. Aleksandar Topic
15. Robert Hines
16. Jake Brechlin

Teen
1. Alex Ziccarelli
2. Nick Marinez

Masters Over 35
1. Ronnie Edwards
2. John Flick
3. Tian Jun Zhang
4. D Sargent Hodges
5. Alando McMurty Jr
6. Richard Hubert Jr

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Grant Berry
Class A
1. Grant Berry
2. Tian Jun Zhang

Class B
1. Jesus Franco
2. Spencer Bisek
3. D Sargent Hodges
4. Sean Hughey
5. Dan Byers

Class C
1. Jordan Ponder
2. Terence Kolstad
3. Hayden Willner
4. Randy Rybicki

Novice
1. Spencer Bisek
2. Randy Rybicki

Masters Over 35
1. Jordan Ponder
2. Terence Kolstad
3. D Sargent Hodges
4. Dan Byers
5. Tian Jun Zhang
6. Jon Schultz

WOMEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Laura Connell
Class A
1. Laura Connell
2. Alyssa George
3. Carrie Hartley
4. Jana Williams
5. Dorelle Archambeau
6. Kirimi Graniel

Class B
1. Carolyn Kay

Novice
1. Carolyn Kay
2. Kirimi Graniel