2019 NPC Denver Open

NPC
Years: 2019 2018 2015

MEN'S BODYBUILDING

Heavyweight
1. Dustin Kirchofner

Masters Over 40
1. Dustin Kirchofner

FIGURE

Overall Winner
Michelle Piewes
Class A
1. Michelle Piewes
2. Jessica Harvey
3. Sierra Jones
4. Anisa Boscia
5. Karen Phipps
6. Ilysa Laulom
7. Amy Taylor
8. Rachelle Scheel

Class B
1. Alixa Winn
2. Kelly Powers
3. Kylie Anderson

Class C
1. Tania Fuentes
2. Makenna Feather

Novice Class A
1. Michelle Piewes
2. Sierra Jones
3. Karen Phipps
4. Ilysa Laulom
5. Amy Tayloe

Novice Class B
1. Tania Fuentes
2. Emily Turner
3. Makenna Feather
4. Kylie Anderson
5. Kelly Powers

True Novice
1. Sierra Jones
2. Alixa Winn
3. Ilysa Laulom
4. Tania Fuentes
5. Amy Taylor
6. Makenna Feather
7. Kelly Powers
8. Patricia Wherry
9. Tricia Olson
10. Debbie Fonte

Masters Over 30
1. Alixa Winn
2. Emily Turner

Masters Over 35
1. Anisa Boscia
2. Tricia Olson

Masters Over 40
1. Karen Phipps
2. Tania Fuentes
3. London Piarrot
4. Patricia Wherry
5. Debbie Fonte

BIKINI

Overall Winner
Jody Wood
Class A
1. Abigail Angeles
2. Barbie Lawson

Class B
1. Paige Peiffer
2. Rebbeca Rivas

Class C
1. Holly Wagner
2. Sarah Dendy
3. Flora Welsh
4. Ashley Green
5. Ashley Drake
6. Ashley Revis
7. Melissa Navarrette
8. Lori Tabello
9. Christy Maliszewski
10. Rachelle Scheel

Class D
1. Jody Wood
2. Leah Feeney
3. Alexandra Martens
4. Samantha Hayden
5. Jayla Balman
6. Stefhania Aude
7. Audrey Etta Hall
8. Hillary Baiamonte
9. Felice Acosta

Class E
1. Chelsea Elise
2. Amy Jo Mackenzie
3. Rachel Horton
4. Kelsey Oldershaw
5. Betty Jo Walker

Class F
1. Violetta Queen
2. Shaina Greer
3. Terianne Anderson

Novice Class A
1. Jo Miller
2. Barbie Lawson

Novice Class B
1. Holly Wagner
2. Flora Welsh
3. Sarah Dendy
4. Ashley Rivas
5. Lori Tabello
6. Melissa Navarrette
7. Rachelle Scheel
8. Christy Maliszewski

Novice Class C
1. Alexandra Martens
2. Samantha Hayden
3. Chelsea Elise
4. Audrey Etta Hall
5. Hillary Baiamonte
6. Sarah Valdez
7. Sarah Prager

Novice Class D
1. Violetta Queen
2. Shaina Greer
3. Dana Morano
4. Bentley McNiel

Teen
1. Rachel Counihan
2. Bently McNiel

True Novice Class A
1. Shaina Greer
2. Holly Wagner
3. Jayla Balman
4. Sarah Dendy
5. Flora Welsh
6. Melissa Navarrette
7. Lori Tabello
8. Hillary Baiamonte
9. Christy Maliszewski

True Novice Class B
1. Rachel Counihan
2. Jessica MacGruder
3. Dana Morano
4. Serina Lane
5. Bently McNiel
6. Theresa Sicotte

Masters Over 30
1. Violetta Queen
2. Holly Wagner
3. Terianne Anderson
4. Ashley Rivas
5. Ashley Drake
6. Betty Jo Walker
7. Jamie Medina
8. Dana Morano
9. Barbie Lawson
10. Sarah Valdez

Masters Over 35
1. Amber Seno
2. Ashley Green
3. Jessica MacGruder
4. Lori Tabello
5. Rebbeca Rivas
6. Sarah Prager

Masters Over 40
1. Kelsey Oldershaw
2. Serina Lane
3. Felice Acosta
4. Christy Maliszewski
5. Jo Miller
6. Tracy Morrison

Masters Over 45
1. Theresa Sicotte

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Marvin Jimerson
Class A
1. Raleigh Conwell

Class B
1. Damilare Thomas
2. Nathaniel Magee
3. Dylan Schmitt
4. Jamal Dubois
5. Mark Stephenson
6. Reggie Jarmon
7. Mikheal Dinanno

Class C
1. Marvin Jimerson
2. Brandon Olivas
3. Devon Stephanian
4. Masoud Yazdanfar
5. Kevin Rene
6. Josiah Soehnge
7. Robin Rocha
8. Christopher Schoewe
9. June Kwon

Class D
1. David Pinela
2. Nathan Sauer
3. Hector Martinez
4. Patrick Doherty
5. Benjamin Roberts
6. Travis Jameson
7. Nelse Willard

Novice Class A
1. Dylan Schmitt
2. Dalton Good
3. David Kirilchuk

Novice Class B
1. David Pinela
2. Damilare Thomas
3. Benjamin Roberts
4. Hector Martinez
5. Josiah Soehnge
6. Nathaniel Magee
7. Mark Stephenson
8. Robin Rocha
9. Christopher Schoewe
10. Taylor Reed
11. Brad Bertoch
12. Chase Barnett
13. Zach Rees

Teen
1. Kody West
2. David Kirilchuk

True Novice
1. Damilare Thomas
2. Arius Norris
3. Nathan Sauer
4. Masoud Yazdanfar
5. Raleigh Conwell
6. Hector Martinez
7. Nathaniel Magee
8. Taylor Reed
9. Chase Barnett
10. Robin Rocha
11. Aaron Grosul
12. Zach Rees

Masters Over 35
1. Marvin Jimerson
2. Hector Martinez
3. Aaron Grosul
4. June Kwon

Masters Over 50
1. Mark Stephenson
2. Stephen Harman
3. Larry E Mullen

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Rodderick Jackson
Class A
1. Arius Norris
2. Logan Flynn
3. Ghibrian Avila

Class B
1. Rodderick Jackson
2. Luis Gutierrez
3. Talyn Krammer Johnson
4. Tyler Austin
5. Jake Degrace
6. Aiman Abdelgabar
7. Joshua Sees
8. Jamal Dubois
9. Kody West
10. Jared Searcy

Class C
1. Devon Stephanian
2. Jason Peltack
3. Elijah Scheltinga

Novice Class A
1. Luis Gutierrez
2. Tyler Austin
3. Ghibrian Avila
4. Kody West
5. Benjamin Anderson
6. Jared Searcy

Novice Class B
1. Talyn Krammer Johnson
2. Aiman Abdelgabar
3. Jake Degrace
4. Jason Peltack
5. Joshua Sees

Teen
1. Kody West
2. Peter Gerrells

True Novice
1. Aiman Abdelgabar
2. Joshua Sees
3. Benjamin Anderson
4. Daven Touch
5. Julian Jackson
6. Efrain Corpus

Masters Over 35
1. Rodderick Jackson
2. Logan Flynn
3. Jason Peltack

Masters Over 40
1. June Kwon

Masters Over 45
1. Benjamin Anderson
2. Joe Cecere