2019 NPC Fitworld Championships

NPC
Years: 2019

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Jeff Molano
Heavyweight
2. Solomon Agyeman

Middleweight
1. Jeff Molano

Novice Heavyweight
1. Tyler Sage

FIGURE

Overall Winner
Inna Stukova
Class A
1. Inna Stukova
2. Skylar Carlsen
3. Nicole Dalldorf
4. Erika Balasabas
5. Shelly Canto
6. Angelica Mansilla

Class C
1. Marcie Shields

Masters Over 35 Class A
1. Inna Stukova
2. Angelica Mansilla
3. Rachelle Eskelin

Masters Over 40
1. Marcie Shields
2. Angel Gonzalez
3. Nadine Ramos
4. Naomi Marshall-Horne

BIKINI

Overall Winner
Terin Hernandez
Class A
1. Lindsey Breslauer
2. Xiomara Coto
3. Bernadette Gonzalez
4. Ashley Amaral
5. Shelly Canto
6. Amanda DaSilva

Class B
1. Rebecca Adams
2. Antoinette Palomino Cordova
3. Amanda Rivas
4. Nancy Gutierrez
5. Patricia Vazquez
6. Grace Syn

Class C
1. Terin Hernandez
2. Alyshea Moore
3. Jasmine Rassekh
4. Kennadi Schasa
5. Emily Rose
6. Fabiola Ruiz

Class D
1. Mary Sherbetdjian
2. Callyn Hahn
3. Mallery Stone
4. Karina Nascimento
5. Charlotte Lansky
6. Samantha Bennett
7. Ana Montero
8. Bianca Proctor
9. Bella Baez

Class E
1. Faren Campbell
2. Erin Avery

Class F
1. Laura Sikora
2. Sarah West
3. Laurin Leyva

Novice Class A
1. Nancy Gutierrez
2. Marlen Gamino
3. Ashley Amaral
4. Ava Michelle Herrera
5. Amanda DaSilva
6. Patricia Vazquez

Novice Class B
1. Alyshea Moore
2. Rebecca Adams
3. Kennadi Schasa
4. Judith Coleman
5. Emily Rose
6. Tiffany Myers
7. Fabiola Ruiz

Novice Class C
1. Mary Sherbetdjian
2. Callyn Hahn
3. Mallery Stone
4. Karina Nascimento
5. Charlotte Lansky
6. Bella Baez
7. Bianca Proctor

Novice Class D
1. Tanya Beeguer
2. Amanda Feldmann

Masters Over 35 Class A
1. Lindsey Breslauer
2. Elaine Abich
3. Antoinette Palomino Cordova
4. Jasmine Rassekh
5. Amanda Rivas
6. Val Duncan
7. Grace Syn

Masters Over 35 Class B
1. Laura Sikora
2. Sarah West
3. Ana Montero
4. Tanya Beeguer

Masters Over 40
1. Elaine Abich
2. Antoinette Palomino Cordova
3. Ana Montero
4. Jasmine Rassekh
5. Judith Coleman
6. Tanya Beeguer
7. Debra Stephens
8. Val Duncan
9. Tess Kim
10. Tracy Brooks
11. Grace Syn

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Travone Edwards
Class A
1. Travone Edwards
2. Oscar Gamboa
3. David Padilla
4. Bryant Serrano
5. Joshua Perez
6. Raymond Encinas
7. Mike Berger
8. Michael Oliver
9. Mark Tafoya
10. Caleb Jernigan
11. Leon Henderson

Class B
1. Daniel Bueno
2. Andrew Delaloza
3. Emery Aranda
4. Peter Paku
5. Ricardo Betancourth
6. Kyle Cullors-Barnes

Class C
1. Chetavious Davis

Class D
1. Antwan Morrow
2. Thales Aguirre deCastro
3. Marquan Wilder
4. Anthony Burgess
5. Adnane Benkhaled
6. Kevin Sainz
7. Arthur Szeto
8. Bruce Yang

Class E
1. Ahamed Cader
2. Jonathan Ho
3. Max Marquez
4. Andrew Jones
5. Rick Martinez
6. Vance Garness

Class F
1. Michael Dillard
2. Vartan Chizhikan

Novice Class A
1. Bryant Serrano
2. Mike Berger
3. Michael Oliver
4. Leon Henderson
5. Jacob Montgomery

Novice Class B
1. Thales Aguirre deCastro
2. Marquan Wilder
3. Andrew Delaloza
4. Emery Aranda
5. Kevin Sainz
6. Arthur Szeto
7. Bruce Yang

Novice Class C
1. Ahamed Cader
2. Max Marquez
3. Adnane Benkhaled
4. Chris Rodgers
5. Michael Dillard

Teen
1. Emery Aranda
2. Nathaniel Reynolds

Masters Over 35 Class A
1. Travone Edwards
2. Oscar Gamboa
3. Mark Tafoya

Masters Over 35 Class B
1. Brandon Dean
2. Robert Padilla

Masters Over 40
1. Oscar Gamboa
2. Robert Padilla

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Aleksandr Progressov
Class A
1. Fernando Maldonado

Class B
1. Daniel Crisostomo
2. Torrey Wilkerson
3. Musa Manullang
4. Ken Miles
5. Brandon Castillo
6. James Encinas

Class C
1. Gus Mares
2. Tyler Sage
3. Solomon Agyeman

Class D
1. Aleksandr Progressov
2. David Neely

Masters
1. Ken Miles